Hearts of Iron IV 0 manpower

Catacomb

Centipat
Daha fazla  
1704826840212.png

Arkadaşlar merhaba. Oyuna yeni başladım ve yardıma ihtiyacım var. Almanya ile sovyetlere savaş açtım ve biraz ilerledim fakat manpowerim 0'a düştü bunun sebebi nedir? Askeri açıdan bilgim az

Askeri açıdan bilgim yok. Hatta genel olarak oyuna yeni başladım çoğu bilgim çok az. Üretim konusunda bazen sorun yaşayabiliyorum. Tavsiye ettiğiniz rehber videoları varsa sevinirim. Veya basit ve işe yarayan bilgiler de olabilir. Oyunu biraz çözmek adına.
Oynanışınızı iyileştirmek için anschluss ve fate of czechoslovakia focuslarına gidebildiğinizde gidin 39 yılına kadar savaşa girmeyin başlangıçta 90-100 civarlarına ulaşana kadar sadece sivil fabrika basın sonrasında sadece askeri fabrika basın zaten annexlediğiniz ülkelerden de geleceği için o sivil sayısına rahatça ulaşabilirsiniz. Geçebildiğiniz anda war economy yasasına geçin. Line attack verecekseniz agresifte vermeyin. Finlandiya dışında müttefikiniz yok sanırım yanınıza müttefikler alın mesela en son İtalya katılma talebinde bulunmuş en azından sizin için cephedeki boşlukları doldururlar. Uçak basın Fighter ve CAS yeterli hava üstünlüğünü kaybetmemeye çalışın CAS olan bölgede daha rahat itersiniz. Rehber videoları olarak benim bildiğim sadece Maxmarine var fakat eski kalmış olabilir videolar yine de temel oynanış pek değişmediği için bir şeyler öğrenirsiniz.

Oynanışınızı iyileştirmek için anschluss ve fate of czechoslovakia focuslarına gidebildiğinizde gidin 39 yılına kadar savaşa girmeyin başlangıçta 90-100 civarlarına ulaşana kadar sadece sivil fabrika basın sonrasında sadece askeri fabrika basın zaten annexlediğiniz ülkelerden de geleceği için o sivil sayısına rahatça ulaşabilirsiniz. Geçebildiğiniz anda war economy yasasına geçin. Line attack verecekseniz agresifte vermeyin. Finlandiya dışında müttefikiniz yok sanırım yanınıza müttefikler alın mesela en son İtalya katılma talebinde bulunmuş en azından sizin için cephedeki boşlukları doldururlar. Uçak basın Fighter ve CAS yeterli hava üstünlüğünü kaybetmemeye çalışın CAS olan bölgede daha rahat itersiniz. Rehber videoları olarak benim bildiğim sadece maxmarine var fakat eski kalmış olabilir videolar yine de temel oynanış pek değişmediği için bir şeyler öğrenirsiniz.

Aslında İtalya ile müttefik olmayı planlıyordum fakat batı tarafıyla savaşa girdiği için iki tarafı aynı anda yönetemiyorum. Direkt batıya oynamak nasıl olur pek bilgim yok. En son İtalya'yla müttefik olduğumda batıdan ve kuzey taraftan çok fazla saldırıya maruz kalmıştım. İngiltere ve Fransa çok hızlı saldırıyor. Maxmarine'nin bazı videolarını izledim işime yaradı. Bazı temel şeyleri biliyorum. Sanırım oynaya oynaya alışırım. Daha çok askeri tarafa yoğunluk versem iyi gibi. Yardımınız için teşekkürler.

Aslında İtalya ile müttefik olmayı planlıyordum fakat batı tarafıyla savaşa girdiği için iki tarafı aynı anda yönetemiyorum. Direkt batıya oynamak nasıl olur pek bilgim yok. En son İtalya'yla müttefik olduğumda batıdan ve kuzey taraftan çok fazla saldırıya maruz kalmıştım. İngiltere ve Fransa çok hızlı saldırıyor. Maxmarine'nin bazı videolarını izledim işime yaradı. Bazı temel şeyleri biliyorum. Sanırım oynaya oynaya alışırım. Daha çok askeri tarafa yoğunluk versem iyi gibi. Yardımınız için teşekkürler.
Hocam size tavsiyem ilk başta batı savaşını bitirin. Sovyet büyük lokma. Ve sovyeti pocket ata ata bitirmeniz lazım. Med tank ve fighter+cas'a da ihtiyacınız var. Normal alman focuslarını giderseniz daha rahat olur sizin için.

Aslında Sovyet'lerden önce batıya saldırıp orayı ele geçirmeniz lazım fakat siz Sovyetlere saldırmayı tercih ettiğiniz için ona bir şey demedim. Fransa'nın düşmesi 2 gün sürmüyor zaten. Hava üstünlüğü varsa paraşütçüyle bile düşer Paris'e girmeniz yeterli teslim olması için. Ayrıca Almanya olarak tank basmanız lazım hava üstünlüğü aldığınız yerde CAS + tank ikilisiyle oynamayı öğrenirseniz piyadeyi sadece arkanızı doldursun diye kullanırsınız line attack vermenize gerek kalmaz. Doktrin olarak Mobile warfare açın onda da hep en sağdan gidin. Rica ederim.

Savaş mekaniklerini pratik olarak denemek için Türkiye oynayabilirsiniz o zaman. Yunanistan, Bulgaristan, Irak, İran deneme için iyi pratik olur.
Teknik olarak Almanya oyunun en güçlü ülkesi olduğu için oynamaya doğru ülkeden başlamış bence.

Fransa'nın düşmesi 2 gün sürmüyor zaten.
Fransayı düz piyade ile maginottan bile itersiniz(denendi onaylandı)

Hocam bu konuda yakın zamanda bir rehber-inceleme arasında tatlı bir konu yapmayı planlıyorum. Açıkçası gerçektende uzun süren bir öğrenme süreci var. Her savede diğerlerinde yaptığın hataları yapmamaya çalışıp üstüne koymak bariz bir şekilde zor aslında.

Teşekkürler arkadaşlar. O zaman biraz daha rehberle birlikte ilk olarak batıya oynayacağım. Sağlam uçak filosu ve tank ordusu dizsem, hava üstünlüğü ile birlikte alırım diye düşünüyorum. Karşılaştığım sorun olursa yazarım.

Bazen low supply sorunu yaşıyorum bunun için yakın cepheye giden raylar mı inşa etmeliyim? Templateden logistics company de işe yarıyor sanırım.

Son düzenleme:
Bazen Low Supply sorunu yaşıyorum bunun için yakın cepheye giden raylar mı inşa etmeliyim? Templateden logistics Company de işe yarıyor sanırım.
Raylar Supply hublara erzak taşır onlar tek başına işe yaramaz. Yani Supply hub inşa etmeniz lazım bunları da raylarla birbirine bağlamanız gerek fakat onlarda çok pahalı olduğu için çok fazla inşa etmenizi tavsiye etmem gerekli yerlere koyun sadece. Ayrıca motorize basın birimlerde çok kullanmıyorsanız 5 fabrikadan fazla vermenize gerek yok. Spesifik olarak bir komutana veya hepsine etki etsin diye mareşale tıkladığınızda solda birimleri ve mareşali gördüğünüz ekranda at simgesi göreceksiniz buna depodaki motorize veya ihtiyaç durumunuza göre 1 veya 2 kere tıklayın simgesi değişecektir erzakları atlarla mı yoksa araçlarla mı dağıtılacağını seçiyorsunuz seçtiğiniz seviyeye göre daha efektif dağıtır fakat biraz daha fazla motorize kullanır. Logistics Company'i piyadeye koymanıza gerek yok tanka koysanız yeter.

Yeni konular

Geri
Yukarı