Hearts of Iron IV'te Yunanistan'da manpower nasıl yükseltilir?

iErenVortex

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i5 9400F - ASUS Rog Strix GTX 1050 Ti - 8GB DDR4 2133 MHz Ram - 240GB SSD 300GB HDD
Merhaba arkadaşlar. Arkadaşım ile beraber HOI4'te Yunanistan-İspanya yapıyoruz. Ben Yunanistan'ım ve manpower sorunu çok fazla var. Mesela şu anda 240k manpower var. Her şeyi denedim yapılabilecek her şeyi yaptım. Başka düzeltebileceğim bir şey var mı? Savaşa gireceğim ve hala ordum yok. Ona rağmen 240k manpower var.

Yok mu yardım edecek?

Son düzenleme:
Focus'larda olması lazım.

Focus'larda olması lazım.
Hocam ekonomik focusların çoğunu yaptım. Şu anda ordu focuslarını yapıyorum. En azından 1 milyon tarzı bir manpower olsa direkt asker basıp Bulgaristan'a gireceğim. Ancak şu anda 400k oldu manpower. Halkın yüzde 5'ini orduya seçiyorum.

Hocam 1 milyon manpower yapamazsınız erken oyunda. Zaten ülkenin nüfusu 8-10 milyon arası. Minor oynadığınız için asker spamlayarak değil 2 3 kritik tile'i ele geçirerek kazanırsınız Bulgaristan ve benzeri ülkelere karşı.

Hocam 1 milyon manpower yapamazsınız erken oyunda. Zaten ülkenin nüfusu 8-10 milyon arası. Minor oynadığınız için asker spamlayarak değil 2 3 kritik tile'i ele geçirerek kazanırsınız Bulgaristan ve benzeri ülkelere karşı.
Hocam 522K oldu. Core edilebilir 7,5 Milyon nüfus bulunmakta. Ayrıca hocam Yugoslavya'ya girmeye karar verdim. Önerebileceğiniz bir ordu türü var mı? Örneğin 12 Atlı 6 Dağcı tarzında. Yapacak bir şey yok.

Template olarak lojistiğinizin durumunu bilmiyorum ama 14 widthlik süvari template'i iş görür. Engineer veya recon verirseniz çok daha iyi olur.

Geri
Yukarı