Hearts of Iron IV Türkiye manpower sorunu

İkisi farklı hocam hangisi?

Ortadoğu-Asya ülkelerine 41’de gireceksin. Bende mi acaba manpower olarak bir şey var :F Direk 37 sonu ya da 38 başlangıcı faşist olursan manpower akıcak zaten.
Ve 2. doktrine gidin. Çünkü türkiyede top ağırlıklı oynamak daha iyi olucak.
Hocam iki modu da soruyorum.

Irak ve İran'da sağlam petrol var ama gerisi pek lüzumlu değil. Haklısınız.

TR ile tank zor basılıyor TR'de tankçıları ordunun bel kemigi yapamazsınız yol + focus ile TR'den yetecek kadar petrol çıkıyor Avrupa'ya odaklanması her türlü yararına olur fabrika + çelik + diğer kaynaklar.

TR ile tank zor basılıyor TR'de tankçıları ordunun bel kemigi yapamazsınız yol + focus ile TR'den yetecek kadar petrol çıkıyor Avrupa'ya odaklanması her türlü yararına olur fabrika + çelik + diğer kaynaklar.
Hocam Allies çok fazla el atmıyor özellikle Afganistan ve İran'a, o yüzden kolay bir hedef oluyor topraklarımı genişletmek için alıyorum. Ancak Avrupa kısmında yunanistanı alıyorum hop 2. savaşa girmeden Allies devrede.

Hocam allies çok fazla el atmıyor özellikle Afganistan ve İran'a, o yüzden kolay bir hedef oluyor topraklarımı genişletmek için alıyorum. Ancak Avrupa kısmında Yunanistan'ı alıyorum hop 2. savaşa girmeden allies devrede.

39 gibi savaş hedefi açınca kimse gelmiyor 2. dünya savaşı başlayınca bulgarı kes mis gibi 2 fabrikalı ülke Free fabrika.

39 gibi savaş hedefi açınca kimse gelmiyor 2. dünya savaşı başlayınca bulgarı kes mis gibi 2 fabrikalı ülke Free fabrika.

Hocam DLC var bende, yani faşist ideolojisine geçiş yaparak 1939'da mı saldırmaya başlayayım yoksa oyun başı hızlıca Yunanistan'ı alıp savaş başlayınca Bulgaristan'a mı odaklanmalıyım? Ayrıca faşist bir devlet olduğum için saldırı yaptığımda İngiltere garantisi yerine savaştığımız anda direk Allies'e katıldıkları bile oluyor.

Hocam DLC var bende, yani faşist ideolojisine geçiş yaparak 1939'da mı saldırmaya başlayayım yoksa oyun başı hızlıca Yunanistan'ı alıp savaş başlayınca Bulgaristan'a mı odaklanmalıyım? Ayrıca faşist bir devlet olduğum için saldırı yaptığımda İngiltere garantisi yerine savaştığımız anda direk Allies'e katıldıkları bile oluyor.

Benim stratejim faşistlige gidip sonra 2. dünya savaşı başlamadan yunanı almak yunan tam düşerken bulgara savaş hedefi açarım savaş hedefi kısaltma modum var hedef tamamlandıktan sonra hemen bulgarı keser Romanya'yı keserdim yunana girince Romanya'da gelir 50 civarı askerin olsun derim.

Kürt bölgelerini Civilian Oversight'da (hatta açılırsa Reconciliation'a geçin) bırakıp uyumluluklarını bayağı bir yükselttikten sonra integrate seçeneği (toplamda 800 politik puan lazım) ile oradan yenilen manpower eksisini kaldırabilirsiniz. İsyanları da hızlı bastırmak için süvari tümeni templateini kopyalayın, military police araştırdıktan sonra onu kopyaladığınız tümene ekleyin ve 2-3 tane daha süvari taburu ekleyin. Garnizonu yeni oluşturduğunuz tümenle değiştirin.

Garnizon için eldeki manpower yetmezse sahadaki birkaç tümeni silin. İntagrate edince süvari taburlarını azaltırsınız sonra manpower da geri döner.

Bir de sahra hastanesini mutlaka savaş tümenelrinize ekleyin. İlk başta manpower çeker ama savaşta asker kaybetmek yerine askerlerin birazı manpower havuzuna geri döner.

Manpower sorunu çözebilen oldu mu ? 1941 yılında (Osmanlı ile)48 division 0 manpower, (Faşist veya Kominist ile ) 48 divison 200 k üstü ordum oluyor şavaş giremiyorum ki manpower çok az.

Geri
Yukarı