Hediye Cyberpunk 2077 izinsiz iade edildi

Trabzon

Hectopat
Daha fazla  
150 TL vererek Steam'den Cyberpunk 2077 satın aldım. Hediye olarak hesabıma gönderdi arkadaş. Hediyelerin iadesini araştırdım ve ben izin vermeden arkadaş oyunu iade edemiyordu. Az önce bir ileti geldi ve oyunum iade edilmiş. Anlamadığım saçma bir konu yüzünden oyun iade edildi. Dolandırıldım. Bir bilgisi olan var mı arkadaşlar? Acaba ödemeye falan itiraz mı etti?

Yok dostum kütüphaneye ekledim zaten. Ödeme itirazı yapmış eleman. Steam'de de yazıyor iade koşulları orayı görmemiştim ben ilk başta araştırırken.
Geçmiş olsun hocam, bilmiyordum o durumu.

Ben de benzer alışverişler yaptım ama bu tür şeylerde karşıdaki kişiyi doğru seçmek önemli. %40 gibi bir indirim kimse babasının hayrına yapmıyor.

Ben de mesela 100 liralık steam kuponlarından alacaktım. Tanesi 60 liradan 5 tane verebileceğini söyledi birisi ama güvenemedim, iptal ettim. Uyguna gelecek diye dolandırılmaya gerek yok. Benim bahsettiğim durumda çalıntı kredi kartı üzerinden alınan bir kod tanımlandığında hesap kapanması ve/veya yasal işlem başlatılabiliyordu, 150 liranın çöp olmasından da büyük bir tehlike.

Siz de dikkat edin bundan böyle, başınız ağrımasın sonra.

Geri
Yukarı