Hepsiburada ConnectGame Ducky One iadesini kabul etmiyor

İsmail Erdal

Hectopat
Daha fazla  
Ben Hepsiburada ConnectGame satıcısından Ducky One 2 mini V2 hediye klavye aldım fakat aldığım kişi ürünü beğenmedi ve 5 dk. inceledikten sonra ertesi günü iade talebi oluşturdum. İade talebini ürün tekrar satılamaz diye onaylamadılar. Halbuki hiçbir sorun olamadan geri gönderdim. Resmen 14 gün cayma hakkını hiçe sayıyorlar. Sizce ne yapmalıyım? Resmen hediye olarak aldığım ürün elimde patladı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben Hepsiburada ConnectGame satıcısından Ducky One 2 mini V2 hediye klavye aldım fakat aldığım kişi ürünü beğenmedi ve 5 dk. inceledikten sonra ertesi günü iade talebi oluşturdum. İade talebini ürün tekrar satılamaz diye onaylamadılar. Halbuki hiçbir sorun olamadan geri gönderdim. Resmen 14 gün cayma hakkını hiçe sayıyorlar. Sizce ne yapmalıyım? Resmen hediye olarak aldığım ürün elimde patladı.
Ambalajına vs. zarar vermediyseniz, THH'ye başvurun.

THH - Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurun.

Durumu anlattım elektronik ürün olduğu ve koruyucu bandı açıldığı için geri alamayız falan dediler bende ürünü açmadan nasıl kontrol edebilirim falan deyince biz sizi tekrar arayacağız dediler bakalım bekliyorum. Sadece açtım kontrol ettim ve aynı şekil geri gönderdim.
En kötü dediğiniz gibi THH'ye başvuracağım.

Bunlar klasik müşteri caydırma lafları. THH'ye başvurduğunuzda paşa paşa iade alacaklar. Çok gördük forumda böyle mağazaları.

Ben ürünü aldığımda kutusunda küçük bir delik vardı mesela onu benden bilmezler inşallah. Bir de şu an ürün hala satıcıda bana geri göndermediler iadenin reddinden sonra yani faturası yanımda değil herhalde THH dilekçesinde faturada lazım.

Bildiğim kadarıyla artık fatura zorunluluğu müşteriden kalktı. Elektronik ortamda saklandığı için o kağıda gerek duyulmuyor. Olayın gidişatına göre karar verirsiniz. Ama hakkınızı arayın yani 14 gün içerisinde iade hakkınız var.

Geri
Yukarı