Hepsiburada iade için servis raporu istiyor

Ya arkadaşlar neden ariyorsunuz bakin daha 2 ay olmadi bu yasadiklarim Ocak'ta telefon aldim S20 Plus arizali cikti hiç aramadim iade gonderdim hemem aldilar. Sonra Acer Nitro aldim 13 bine o da isiniyordu hemen gonderdim aldilar sonra Legion 5 aldim ölü piksel cikti onu da daha bu hafta iade ettim ve hiç aramadim direk gonderdim.

Teknik olarak İnternete bağlanmış tüm elektronik cihazlar 2. el sayılır ve iade sebebiniz bulunmalı. Bunun için de servis raporu istenmesi normal. Koşulsuz iade hakkı satış sözleşmesinde yazdığı gibi elektronik cihazlar için kutusunun açılmaması gerekmekte.
İlgili maddeyi paylaşır mısınız?

Arkadaşlar kurulum sağlandıktan sonra cayma hakkı kullanılamıyormuş okuduğum kadarıyla. Bilgisayarı format USB'si ile çalıştırıp herşeyi sildim. Şuan içinde bir işletim sistemi yok. Kurulum yapmış sayılır mıyım?

Hayır sorun olmaz FreeDOS yapmışsınız, ben hala 14 gün memnun kalmadım iade hakkınızı kullanın derim. Reddetme hakkı yok servisle uğraşacaksanız uzun soluklu bir işe başlıyorsunuz demek. Burnunuzdan gelecek. Fan sesi sizden ötürü ya da kanıtlanabilir bir problem değil. Verin geçin. Olur da servis de bu normal sana öyle gelmiş, iade yok derse ne yapacaksınız? Türkiyede karşı tarafa insiyatif verilmemeli yoksa mağdur olursunuz.
Bunu paylaşacak bir yer yok hocam yasalar bunu gerektiriyor.
Hocam ya yasa vardır ve verilmez yada yasa yoktur ve verilir arası mümkün değil ve ben öyle bir yasa bilmiyorum. Hijyen ürünleri ve açık peynir gibi çok hızlı bozulan ürünlerde bu var, fakat elektroniği duymadım.

Hayır sorun olmaz FreeDOS yapmışsınız, ben hala 14 gün memnun kalmadım iade hakkınızı kullanın derim. Reddetme hakkı yok servisle uğraşacaksanız uzun soluklu bir işe başlıyorsunuz demek. Bıkacaksınız. Fan sesi sizden ötürü ya da kanıtlanabilir bir problem değil. Verin geçin. Olur da servis de bu normal sana öyle gelmiş, iade yok derse ne yapacaksınız? Türkiyede karşı tarafa insiyatif verilmemeli yoksa mağdur olursunuz.

Hocam ya yasa vardır ve verilmez yada yasa yoktur ve verilir arası mümkün değil ve ben öyle bir yasa bilmiyorum. Hijyen ürünleri ve açık peynir gibi çok hızlı bozulan ürünlerde yasak bu var, fakat elektroniği duymadım.
Direkt Hepsiburada'ya yollayacağım bakalım ne olacak. Gelişmeleri yazarım arkadaşlar cevaplarınız için teşekkürler umarım uğraştırmazlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı