Hepsiburada iade için servis raporu istiyor

blockchainlover

Kilopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. Bugün elime gelen Legion 5 ile ilgili sorun yaşadığım için iade etmek istedim. Hepsiburada'yı aradım. İade almaları için servis raporu gerektiğini söylediler. Ama cayma hakkı koşulsuz değil mi? Bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Öyle bir şey isteme hakları yok, beğenmedim diyerek iade oluşturun ve edin. Reddederlerse hakem heyetine başvurun. Onlarla muhatap olmak ya da servis raporu almak zorunda değilsiniz. Tabi ürünün geldiği paketi parçaladıysanız veyahut ürüne zarar verdiyseniz o başka. Kargoya verirken sağlam olduğunu videoya çekerek gönderin. Geldiğinde yırtık gelirse bile sizi alakadar etmez.

Neden aradın? Hepsiburada üzerinden iade oluşturup, oradan verilecek kargo numarasıyla teslim edebilirsin. İade sebebi olarak sorunlu falan seçince dediğin gibi farklı şeyler isteyebiliyorlar, beğenmedim diyerek iade et.

Teknik olarak İnternete bağlanmış tüm elektronik cihazlar 2. el sayılır ve iade sebebiniz bulunmalı. Bunun için de servis raporu istenmesi normal. Koşulsuz iade hakkı satış sözleşmesinde yazdığı gibi elektronik cihazlar için kutusunun açılmaması gerekmekte.

Cihaza kurulum yaptıysanız iade almayabilirler. Sonuçta iade edeceğiniz ürün arızalı değilse bir başkasına satılacak durumda olması gerekiyor. 14 günlük cayma hakkınızı kullanabilmek için ürünün koruyucu bantlarını dahi çıkarmadan test etmeniz gerekiyor. Aksi taktirde firmalar sorun çıkarıyor, ben 5 defa monitör iade ettim hepsinde de sorunsuz iade aldılar, çünkü kutuyu açtığımda ürün nasılsa o şekilde geri gönderdim.

Yaklaşık 1 buçuk yıl önce MediaMarkt'ten 700 TL değerinde bir modem almıştım 3 4 ay içinde 3 defa teknik nedenlerden dolayı garantiye yollamıştım bunun üzerine 4. defa gönderdiğimde iade edip paramı almak istiyorum dedim ürün yerinde iade veya değişim belgesi gönderdiler bende o belgeyi MediaMarkt'e götürüp paramı iade aldım seninki biraz farklı tabii ilk 15 gün içinde cayma hakkına sahipsin ürünü iade almak zorundalar.

Yeni konular

Geri
Yukarı