Hepsiburada iade talebini kabul etmiyor

Nahz

Kilopat
Cayma hakkım dolmadan önce 20 Kasım da aldığım monitörü, ölü pixel bulunduğu için 25 Kasım da tekrardan hepsiburada'ya iade için gönderdim. Dün monitör tekrardan bana geri gönderildi. Neymiş "iade için prosedürlere göre 3 adet ya da 5 adet ölü pixel olması gerekmektedir." diyorlar. Sizce ne yapmalıyım? İade yapmamak için zorluyorlar. Değişim bile yapmıyorlar, değişimi geçtim tamir bile etmemişler.

Yanlış bilgi. Mesaj sahibi ölü pikseli tamir etme rehber konusu açarsa kaldırılacak.
Eğer ölü piksel çok belli olmuyorsa tamir edilebilir.

Yapmak zorunda olmadıkları sürece yapmazlar. Cayma hakkınızı kullanmak için "Cayma hakkımı kullanıyorum." demeniz yeterliyken siz teknik bir arıza var demişsiniz, cayma hakkınızı kullanmamışsınız. Sizin başta yapmanız gereken iade talebini "Cayma hakkımı kullanıyorum." diyerek yapmaktı. Monitörünüzün üreticisi/servisi ölü piksel değişimi için bir minimum koyduysa, Hepsiburada bunu tamir etmek zorunda değil. Hiçbir yer bunu sizin için ücretsiz tamir etmek zorunda değil. Tüketici hakem heyetine başvurabilirsiniz ama çok uzun süre beklersiniz.

Bazı monitörlerde durum böyle hocam. Dedikleri gibi 3-5 tane varsa iade almazlar. Yasal olarakta haklı çıkarlar. Hiçbir şey yapamazsınız. Tamire göndermeniz gerekiyor.

14 gün içerisinde hiç bir sebep göstermeksizin iade hakkın var. Linkteki yönetmeliğin 9. maddesi. Ama sanırım 14 gün süren dolmuş. Tüketici hakem heyetine başvur. Cayma hakkımı kullandırmadılar de. Genelde müşteri lehine sonuçlanır ama baya uğraşırsın.

Yapmak zorunda olmadıkları sürece yapmazlar. Cayma hakkınızı kullanmak için "Cayma hakkımı kullanıyorum." demeniz yeterliyken siz teknik bir arıza var demişsiniz, cayma hakkınızı kullanmamışsınız. Sizin başta yapmanız gereken iade talebini "Cayma hakkımı kullanıyorum." diyerek yapmaktı. Monitörünüzün üreticisi/servisi ölü piksel değişimi için bir minimum koyduysa, Hepsiburada bunu tamir etmek zorunda değil. Hiçbir yer bunu sizin için ücretsiz tamir etmek zorunda değil. Tüketici hakem heyetine başvurabilirsiniz ama çok uzun süre beklersiniz.
İade ederken açıklamaya sadece beğenmediğimi ve cayma hakkımı kullanmak istediğimi yazmıştım. Kendileri servise gönderdiler.

hepsiburadadan klavye almıştım mekanik, 1 günde bi tuş kırılmıştı göndermiştim iade için beni uğraştırmayıp kabul etmişlerdi. süreci takip edip 14. gün olmadan tüketici hakem heyetine başvurup size gönderilen kargoyu kabul etmemeliydiniz. kargoyu teslim aldığınız için ürünü kabul etmiş oldunuz.

Geri
Yukarı