Hepsiburada şarj kablosunu iade almıyor

kalsiyumcanavari

Hectopat
Daha fazla  
Hepsiburada iade sorunu varmış sanırım ve bundan bilgim yoktu. Şimdiye kadar ₺25.000'nin üstünde alışveriş yapmışım. Allah'tan ucuz olan ürün bozuk çıktı. Bir daha asla Hepsiburada'dan alışveriş yapmayı düşünmüyorum.
Ne yaşadım: En son bir tane şarj kablosu aldım. Çok mutluydun çünkü çift tarafı da yatay gece kullandığım zaman şarjda iken kablonun ucları eğilip zarar görmeyecek ve o şekilde kullanabilecektim uzanırken ama kablo geldikten sonra denedim maalesef hafif oynamada bağlantı kesiliyordu. Yani sarja takıp hafifçe yerine bırakmam gerekiyor ki, o ara herhangi bir şeyde bağlantı kesilecek maalesef. Ben de bu yüzden hemen iade talebi açtım ama adam fotoğraf eklemiş. Çalışır şekilde gözüküyor. Bu çok zoruma gitti çünkü ben hafif oynadığında şarj girmiyor dedim ama sabit haldeyken fotoğraf atmislar. İade süreci devam ediyor ama talebe cevap olarak şunları eklemişler; kutu yırtılarak açıldığından satışa uygun değil gibi şeyler demişler yani iade iptali söz konusu. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim ve Hepsiburada'dan uzak mi durmalıyım?

Ek olarak; Farklı telefonlarda denemedim ama farklı şarj kablosu denedim telefonumda ki şu an telefon şarjda ve elimde bağlantı kesilmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hepsiburada güvenilir bir firma. Kendim defalarca kez ürün aldım ve iade işlemi gerçekleştirdim. Hiç sorun yaşamadım,iade ettiğim ürünlerin kutuları kullanılamaz halde olmasına rağmen iade gerçekleşti. Öncelikle satıcı sizi kandırmayı denemiş benim tahminim. 14 gün içinde koşulsuz şartsız ürünü iade edebiliyorsun,tekrar iade talebi aç ve tekrar reddedilmesi durumunda hepsiburada müşteri hizmetleri ile iletişime geç.

Hepsiburadadan bi daha alışveriş yapmayacağım gibi bi söylem yanlış bence. Hangi satıcıdan yaptıysanız suçlu odur. Satıcıyı hepsiburadaya iade almıyor şeklinde şikayet etmelisiniz, ayrıca düşük yıldız verip tekrar alışveriş yapmazsanız, çevrenizi de uyarırsanız; satıcı hepsiburadanın kara listesine düşer ve kapanmaya kadar gidebilir eğer çok şikayet alırsa. Baktınız hala satış yapabiliyor işte o zaman böyle insanlarla çalışmaya devam ettiği için hepsiburada'dan alışveriş yapmayı bırakabilirsiniz. Ayrıca ek olarak şikayetvar'da konu açarsanız firma prestij kaybetmeyi göze almayacağı için illa ki yardımcı olacaktır. Bu olayı şikayetvar'dan duyurmaya çalışın, birazcık üstlerine gidince iade almayacakları şey yok açıkçası.

Amazondan devam edersin artık

iyi fikir.

Şarj kısmı dolmuş olabilir bir temizle tekrar dene ve başka telefondada dene bence.

Yazıyı okumadınız mı?

Hepsiburada güvenilir bir firma. Kendim defalarca kez ürün aldım ve iade işlemi gerçekleştirdim. Hiç sorun yaşamadım,iade ettiğim ürünlerin kutuları kullanılamaz halde olmasına rağmen iade gerçekleşti. Öncelikle satıcı sizi kandırmayı denemiş benim tahminim. 14 gün içinde koşulsuz şartsız ürünü iade edebiliyorsun,tekrar iade talebi aç ve tekrar reddedilmesi durumunda hepsiburada müşteri hizmetleri ile iletişime geç.

Hepsiburada müşteri temsilcisi iade iptal edilirse ürün için garanti servisine gönderip rapor almanız gerekiyor diyor.

Hepsiburadadan bi daha alışveriş yapmayacağım gibi bi söylem yanlış bence. Hangi satıcıdan yaptıysanız suçlu odur. Satıcıyı hepsiburadaya iade almıyor şeklinde şikayet etmelisiniz, ayrıca düşük yıldız verip tekrar alışveriş yapmazsanız, çevrenizi de uyarırsanız; satıcı hepsiburadanın kara listesine düşer ve kapanmaya kadar gidebilir eğer çok şikayet alırsa. Baktınız hala satış yapabiliyor işte o zaman böyle insanlarla çalışmaya devam ettiği için hepsiburada'dan alışveriş yapmayı bırakabilirsiniz. Ayrıca ek olarak şikayetvar'da konu açarsanız firma prestij kaybetmeyi göze almayacağı için illa ki yardımcı olacaktır. Bu olayı şikayetvar'dan duyurmaya çalışın, birazcık üstlerine gidince iade almayacakları şey yok açıkçası.

Benim anlamadığım ürün çalışır bile olsa bu kadar küçük bir ürün için tekrar kargoya gönderme. Kargocunun bile zararına. Bu tür ürünler için yapılan bir şey var; üreticiye gönderilir ve üretici yenisi ile değiştirir. Bir çok konu okudum hepsiburadada çok fazla bu tür olaylar yasanmış. Bir çoğu şöyle cevap vermiş: Kutu yırtıldığı için tekrar satış yapamayız. Böyle birşey olamaz ürün üreticiye gönderilir ve bir çok firma kutusuz satış yapıyor iade ürünleri bunu bilmeyen yoktur heralde birde ürün bozuk nasıl satışını yapmayı düşünüyor anlam veremedim.

Son düzenleme:
iyi fikir.

Yazıyı okumadınız mı?

Hepsiburada müşteri temsilcisi iade iptal edilirse ürün için garanti servisine gönderip rapor almanız gerekiyor diyor.

Benim anlamadığım ürün çalışır bile olsa bu kadar küçük bir ürün için tekrar kargoya gönderme. Kargocunun bile zararına. Bu tür ürünler için yapılan bir şey var; üreticiye gönderilir ve üretici yenisi ile değiştirir. Bir çok konu okudum hepsiburadada çok fazla bu tür olaylar yasanmış. Bir çoğu şöyle cevap vermiş: Kutu yırtıldığı için tekrar satış yapamayız. Böyle birşey olamaz ürün üreticiye gönderilir ve bir çok firma kutusuz satış yapıyor iade ürünleri bunu bilmeyen yoktur heralde birde ürün bozuk nasıl satışını yapmayı düşünüyor anlam veremedim.
Haklısınız, hepsiburada ürünün tekrar satışı yapılabilsin diye ambalajı yırtık olmasın istiyor ama kullanıcı ambalajı açmadan nasıl bozuk olduğunu anlayabilir ki? çelişki burada başlıyor. Mesela Amazon zarar da etse müşteri kaybetmemek için elinden geleni yapıyor ama hepsiburada zarar etmemek için müşteri kaybetmeyi göze alabiliyor. Bu vizyonla gelişmeleri zor işte.

Haklısınız, hepsiburada ürünün tekrar satışı yapılabilsin diye ambalajı yırtık olmasın istiyor ama kullanıcı ambalajı açmadan nasıl bozuk olduğunu anlayabilir ki? çelişki burada başlıyor. Mesela Amazon zarar da etse müşteri kaybetmemek için elinden geleni yapıyor ama hepsiburada zarar etmemek için müşteri kaybetmeyi göze alabiliyor. Bu vizyonla gelişmeleri zor işte.

26 Mayıs'a kadar sürecekmiş kontrol. Ben 26 Mayısa kadar kablo almayacağım onların bana iade etmesini bekleyeceğim. Telefon şarjı önemli değil zaten, şarjsız kalaceğım hiç önemli değil sanki. Kablo iade edilirse yeni bir tane aldığım için iade edeceğim. Süreç uzun işliyor kabloyu kontrol etmeleri nasıl bu kadar uzun sürüyor anlamıyorum. Şarja takıp kontrol edecekler. Bu kadar çok dikkat etmek istiyorlarsa kontrol ekibi kursunlar iade ürünler kontrol ekibine gitsin.
Amazondan devam edersin artık

Şarj kısmı dolmuş olabilir bir temizle tekrar dene ve başka telefondada dene bence.

Son durum: Ürün tekrardan geldi ve bende dedim dalgamı geçiyorlar ne yapıyorlar ve gittim farklı bir telefon ile denedim gözlerime inanamadım çalışıyor. Kendi telefonumda denedim bir türlü olmadı kendi şarjım sorunsuz çalışıyor aklım almıyor ve hepsiburada müşteri hizmetlerini tekrardan aradım ve dedim farklı telefonda çalıyor ama benim telefonda çalışmıyor. Hatta beklettiler ve sonrada döndüler bana ürün fiyatı kadar hediye çeki verdiler üründe sende kalabilir dediler.
Buradan hepsiburadaya teşekkürlerimi iletiyorum.
Dip not telefonumun markası uyumluluk listesinde gözüküyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    14,5 KB · Görüntüleme: 38
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı