Hepsiburada üzerinden aldığım RAM sahte çıktı

Sizinki büyük ihtimal orijinal. Yine de içinizde şüphe varsa benim gibi desteğe yazabilirsiniz, yardımcı oluyorlar ancak dediğim gibi sizinki güzel bir alışveriş olmuş, N11'den şüphelenirim genelde ama satıcısı güvenilir olunca bir problem kalmıyor.

Elmacık bilgisayar biraz düzensiz bir firma. Ocak gibi bir ekran kartı aldım Gigabyte. biliyorsunuz bunların OC, Windforce, OC X3 gibi modelleri var. Ben OC modelini almıştım bana OC 3X geldi. Aralarında Type-C ve mhz farkı var. Fiyat olarak da 200-300 TL ucuz. Neyse belirttim durumu geri iade aldılar. Ürünün kodunda sadece 1 harf farklı ve bu tarz şeylere dikkat etmeden gönderiyorlar kısaca. DDR3 ramlerin şuan piyasada çok fazla sahtesi var. O yüzden Kingston ile konuşarak çok doğru bir hareket yapmışsınız.

Anlıyorum, bile bile mi yapıyorlar acaba yanlış ürün gönderimi konusunda. İlginç bir durum.

@EgeN7 Kutusunu attım, sadece içindeki kitapçık ve faturası duruyor, lazım mı onlar?

Bana Ram'in her yerini güzelce, keskin, net şekilde fotoğraflayıp gönderin demişti oradaki temsilci mühendis. Ambalajını da çekin demişti ancak çok problem olmaz. Ram'in şekline, üstündeki numaralara bakıyorlar doğrulamak için. Kitapçık ve faturaya istemeyecekler büyük ihtimal. Aldığım yeri, detaylarını vb. sordular bir de.

kingston.png

Buradan her şeyi doğru girip İngilizce olarak sorunu açıklayınca 1-2 gün içinde geri dönüş yapıldı. Maksimum 2 gün sonra geri dönüş yapılıyormuş zaten genelde.

Şu üstteki ürünü Hepsiburada aracılığıyla elmacık üzerinden satın aldım.

Eski sistemimi kardeşim kullanıyor, onun için fazla masrafa girmeden hem marka hem ucuz olsun dedim. Neyse baktım fiyatı da uygun, satıcı da görsellerinden incelediğim ve yorumlardan okuduğum kadarıyla güvenilir, dedim alayım ben bunu. Zaten çok fazla girmiyor, film/dizi izliyor, Minecraft oynuyor ve genel olarak okulla ilgili şeyler için açıyor bilgisayarı. Neyse, RAM hızlı bir şekilde geldi.

RAM testlerden geçti, 4 GB ve 1333 MHz olduğunu da görebiliyorum, bir sorun yok buraya kadar. Ama ürün linkindeki "3. resimde" olduğu gibi bir bant/bilgi yapıştırması gelmedi bana. Bundan başta şüphelendim ama dedim dur bir dene önce. Sonra bu şüphelerimi gidermek için Kingston teknik desteğe mail yolladım. Korktuğum başıma geldi. 1-2 günlük yazışmanın ardından sen fotoğraf ben fotoğraf, ürünün her yerini ve ambalajı resimledim gönderdim adamlar ürününüz sahte demesin mi?

Şimdi arkadaşlar, ben WhatsApp üzerinden Hepsiburada ile konuştum, ilk başta size gönderilen sahte ürün bilgilendirmesini resim olarak gönderebilir misiniz dedi müşteri temsilcisi ve gönderdim. Sonrasında birkaç kısa konuşma ile birlikte en son şu cevabı verdiler:

"xxxxxxxxx numaralı siparişinizde yer alan Kingston valueram 4 GB 1333MHz DDR3 RAM (KVR1333D3N9/4G)/nisimli ürününüz Hepsiburada'da yer alan diğer tüm ürünler gibi %100 orijinal olup faturalı ve ürün cinsine göre garanti belgeli olarak satışa sunulmaktadır. Böyle bir geri bildirimde bulunmanıza istinaden konu hakkında inceleme yapılması için bir kayıt oluşturacağım."

Bugün 3. gün yeni başladı. Çözüm merkezinden herhangi bir geri dönüş yok. Ben de bastım iade butonuna. Aras Kargo ile ürünün satıcıya gönderilip incelenmesi için ücretsiz bir kod verildi. Yarın kuryeyi çağırıp kodu verip göndereceğim RAM'ı.

Belki de satıcı firma ellerinde sahte ürün olduğunu bilmiyordu, orasından emin değilim. Ancak 2013'te durmuş bu RAM modellerinin üretimi.

Bu konuyu hem bilgilendirme olarak açtım hem de fikirlerinizi almak istedim. Sizce iade kabul olur mu? Cayma süresi içerisinde veriyorum, belki de Hepsiburada ürünün orijinal olmaması ile alakalı duruma olumlu cevap verir ve kurtulurum. Yok ürün bandı açılmış yok öyle olmuş bahanesiyle almazlar diye düşündüm ama bana gönderilen üründe bant yoktu zaten.
Kingston desteğiyle ilgili yazışmaları aşağıya bırakıyorum. (Sadece temsilcinin verdiği cevaplar)

Eki Görüntüle 611468

Eki Görüntüle 611467

Ucuz etin yahnisi yenmez.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazdığınız okuyunca işkillendim geçen yıl aynı satıcıdan aynı ürünü aldım. Slottan çıkarıp ürünü inceledim sahte şüphem var ama diğer yandan düşünüyorum bu RAM 1 yıldır banamısın demedi. Stres testi yaptım gık demedi. Memtest64'ten geçirdim tüm bloklar sıkıntısız. Tüm özellikleri ve değerleri karşılıyor. Eğer sahte ise sahte olması sıkıntı değil diye düşünmeye başladım. Orijinalinde Çinli yapmış bunu da Çinli yapmış belki bunu fabrikada yapan adam gitmiş evinde yapmış sonuç aynı performans

Şu üstteki ürünü Hepsiburada aracılığıyla Elmacık üzerinden satın aldım.

Eski sistemimi kardeşim kullanıyor, onun için fazla masrafa girmeden hem marka hem ucuz olsun dedim. Neyse baktım fiyatı da uygun, satıcı da görsellerinden incelediğim ve yorumlardan okuduğum kadarıyla güvenilir, dedim alayım ben bunu. Zaten çok fazla girmiyor, film/dizi izliyor, Minecraft oynuyor ve genel olarak okulla ilgili şeyler için açıyor bilgisayarı. Neyse, RAM hızlı bir şekilde geldi.

RAM testlerden geçti, 4 GB ve 1333 MHz olduğunu da görebiliyorum, bir sorun yok buraya kadar. Ama ürün linkindeki "3. resimde" olduğu gibi bir bant/bilgi yapıştırması gelmedi bana. Bundan başta şüphelendim ama dedim dur bir dene önce. Sonra bu şüphelerimi gidermek için Kingston teknik desteğe mail yolladım. Korktuğum başıma geldi. 1-2 günlük yazışmanın ardından sen fotoğraf ben fotoğraf, ürünün her yerini ve ambalajı resimledim gönderdim adamlar ürününüz sahte demesin mi?

Şimdi arkadaşlar, ben WhatsApp üzerinden Hepsiburada ile konuştum, ilk başta size gönderilen sahte ürün bilgilendirmesini resim olarak gönderebilir misiniz dedi müşteri temsilcisi ve gönderdim. Sonrasında birkaç kısa konuşma ile birlikte en son şu cevabı verdiler:

"xxxxxxxxx numaralı siparişinizde yer alan Kingston valueram 4 GB 1333MHz DDR3 RAM (KVR1333D3N9/4G)/nisimli ürününüz Hepsiburada'da yer alan diğer tüm ürünler gibi %100 orijinal olup faturalı ve ürün cinsine göre garanti belgeli olarak satışa sunulmaktadır. Böyle bir geri bildirimde bulunmanıza istinaden konu hakkında inceleme yapılması için bir kayıt oluşturacağım."

Bugün 3. gün yeni başladı. Çözüm merkezinden herhangi bir geri dönüş yok. Ben de bastım iade butonuna. Aras Kargo ile ürünün satıcıya gönderilip incelenmesi için ücretsiz bir kod verildi. Yarın kuryeyi çağırıp kodu verip göndereceğim RAM'ı.

Belki de satıcı firma ellerinde sahte ürün olduğunu bilmiyordu, orasından emin değilim. Ancak 2013'te durmuş bu RAM modellerinin üretimi.

Bu konuyu hem bilgilendirme olarak açtım hem de fikirlerinizi almak istedim. Sizce iade kabul olur mu? Cayma süresi içerisinde veriyorum, belki de Hepsiburada ürünün orijinal olmaması ile alakalı duruma olumlu cevap verir ve kurtulurum. Yok ürün bandı açılmış yok öyle olmuş bahanesiyle almazlar diye düşündüm ama bana gönderilen üründe bant yoktu zaten.
Kingston desteğiyle ilgili yazışmaları aşağıya bırakıyorum. (Sadece temsilcinin verdiği cevaplar)

Eki Görüntüle 611468

Eki Görüntüle 611467

Geçmiş olsun hocam son durum nedir?

Geçmiş olsun hocam son durum nedir?
Ürünü satıcıya geri gönderdim, para iadesi yapıldı. Satıcı herhangi bir yorum yapmadı, Hepsiburada ise ürün sahte olmamalı dedi. "Orijinaldir o orijinal" diye geçiştirdi.

Ben de bekletmeden normal şekilde 14 günlük süre içerisinde iade ettim.

Son düzenleme:
Ürünü satıcıya geri gönderdim, para iadesi yapıldı. Satıcı herhangi bir yorum yapmadı, Hepsiburada ise ürün sahte olmamalı dedi. "Orijinaldir o orijinal" diye geçiştirdi.

Ben de bekletmeden normal şekilde 14 günlük süre içerisinde iade ettim.
3 sene olmuş, vay be. Benim aldığım iyi durumda. Sahte olabilir de olmayabilir de çok da umurumda değil. Canavar gibi gidiyor 3 senedir.

Yeni konular

Geri
Yukarı