Hepsiburada üzerinden aldığım telefon kullanılmış çıktı

chevalier

Decapat
Hepsiburada üzerinden farklı bir satıcıdan bir telefon satın aldım. Telefonun kutusunda dahi bir gariplik vardı. Jelatin uyarısının yırtık olmadığını fark edip neyse açayım dedim. Jelatini keserek değil yırtarak açınca altında bir jelatin daha olduğunu onu bıçak yardımıyla kesip ek jelatin yapıştırdıklarini fark ettim. Zaten bu ahlakta bir satıcının bu saatten sonra iade de zorluk cikartacagini öngörmek zor değil. Samsung Türkiye üzerinden ürünün IMEI'sini sorgulattik, WhatsApp sohbeti elimde. Ürünün 24 ay garantisi olması gerekirken 16 ay garantisi kaldığını, 19 Ocak 2023 tarihinde faturalandirildigini öğrendim. Ürünü şimdi iadeye yolladım. Satıcının iadeyi kabul etmediği bir senaryoda bu servis kayitlariyla uğraşacağım maksimum süre nedir? Daha önce buna benzer bir sorun yaşayan var mı? Hepsiburada'yla konuştum ürüne hat taktıysanız iade etmeme durumunda biz bir şey yapamıyoruz servise yollayın diyorlar. THH'ye gitsem sürecin sonuçlanması minimum 7-8 ay olacak. O zamana kadar para da haliyle hiç olacak. İzlemem gereken yol konusunda yardımcı olabilecek arkadaşlar yardıma ihtiyacım var. Telefona gerçekten ihtiyacım vardı ayrıca telefonsuz kaldım.

Dosya Ekleri

• IMG_20230924_150249.jpg
    IMG_20230924_150249.jpg
    203,4 KB · Görüntüleme: 54
Son düzenleyen: Moderatör:
Geçenlerde bir arkadaşım 7500TL'ye sözde sıfır olarak aldığı klavye kullanılmış olarak çıktı yerinde olsam iade talep ederim.

Garanti tarihi değişebiliyor. Bende Lenovo laptop aldığımda 24 ay değil de daha az süresi kaldığını fark etmiştim. Müşteri hizmetlerini aradığımda ürünün Türkiye'ye geldiği tarihi garanti süresi için başlangıç aldıklarını,, seri numarasına bakılarak herhangi bir sorun çıkmayacağını söylemişlerdi. Yani tek sıkıntı garanti süresiyse diye bunu yazdım, farklı sorunlar varsa tabi ki siz bilirsiniz.

Hangi satıcı? Aynı durumdan yakınıyorum ama bende süreç farklı. Telefonum Temmuz'da bozuldu, garanti sorguladığımda Ağustos'ta bitmesi gereken garantinin çoktan bittiğini gördüm. Telefonu iade etmek istemediğimi, ücretsiz onarım veya mümkün değilse ayıpsız misli ile değişim istediğimi çok net belirtmeme ve kabul etmelerine rağmen telefon varır varmaz sormadan direkt iadeyi gerçekleştirdiler. Onu da eski iptal ettirdiğimiz karta ettikleri için parayı da almadık. THH başvurumu yaptım, onu bekliyorum. Kısacası işlerine geldikleri gibi saçma sapan davranıyorlar. Benim telefonun iadeyi istemediğim halde alım tarihinden yaklaşık 2 yıl sonra yaparken hiç hat takıp takmamayı dikkate almamışlardı, bilginize...

Bazen garantiler önceden başlamış olabiliyor, satım alım faturanızı atarsanız düzeltebilirler.
İade talebi oluşturdum bahsettiğiniz durum varsa satıcı düzeltip bana ulaşır umarım. Ama iyi niyetli olduğunu düşünmüyorum bi tarafın etiketini kaldırıp bıçakla kestiginin uzerine yapıştırmış.
Geçenlerde bir arkadaşım 7500TL'ye sözde sıfır olarak aldığı klavye kullanılmış olarak çıktı yerinde olsam iade talep ederim.
İade talebi oluşturdum, teşekkürler.
Garanti tarihi değişebiliyor. Bende Lenovo laptop aldığımda 24 ay değil de daha az süresi kaldığını fark etmiştim. Müşteri hizmetlerini aradığımda ürünün Türkiye'ye geldiği tarihi garanti süresi için başlangıç aldıklarını,, seri numarasına bakılarak herhangi bir sorun çıkmayacağını söylemişlerdi. Yani tek sıkıntı garanti süresiyse diye bunu yazdım, farklı sorunlar varsa tabi ki siz bilirsiniz.
Samsung resmi müşteri hizmetleriyle görüştüm biz sistemdekini değil faturayı baz alıyoruz. Ama bu tamamen tahmin belki sisteme 8 ay önce girilmiş olabilir bi samsung bayisine uğrayın dediler. Tahminden öteye konuşamıyoruz felan.
Hangi satıcı? Aynı durumdan yakınıyorum ama bende süreç farklı. Telefonum Temmuz'da bozuldu, garanti sorguladığımda Ağustos'ta bitmesi gereken garantinin çoktan bittiğini gördüm. Telefonu iade etmek istemediğimi, ücretsiz onarım veya mümkün değilse ayıpsız misli ile değişim istediğimi çok net belirtmeme ve kabul etmelerine rağmen telefon varır varmaz sormadan direkt iadeyi gerçekleştirdiler. Onu da eski iptal ettirdiğimiz karta ettikleri için parayı da almadık. THH başvurumu yaptım, onu bekliyorum. Kısacası işlerine geldikleri gibi saçma sapan davranıyorlar. Benim telefonun iadeyi istemediğim halde alım tarihinden yaklaşık 2 yıl sonra yaparken hiç hat takıp takmamayı dikkate almamışlardı, bilginize...
Geçmiş olsun. İsmi kuzeyden diye bi satıcı. Yarın iadeye yolluyorum ne cevap vereceğini merak ediyorum. Sizin iş daha karmaşık 2 yıl önceki parayla şimdi ki aynı mı dalga geçmişler resmen

@chevalier, sağ olun hocam. Baksan puanı yüksek satıcı: https://www.hepsiburada.com/magaza/kuzeyden
Umarım sizin iadeyi direkt kabul ederler.

Evet, gerçekten dalga geçer gibi iş yapıyorlar. Daha kendilerinden haberleri yok. Benim talebimle başından beri ilgilenen kişiyle bu olay yaşandıktan sonra olan görüşmemizde adamın mahcubiyeti harbiden hissedebiliyordum. Neyse, kanunun ilgili kısımlarını okuyup çok uzun bir metinle şikayet oluşturdum. Tüm ihlalleri kanun maddeleriyle birlikte yazdım, bekliyorum. Umarım çabuk sonuçlanır.

Ürünü dün hepsijet ile yolladım. Yolladıktan sonra farkettim satıcı benim telefonun renk ve özelliklerinden stoğa son 1 tane diyerek ürün eklemiş ve bin tl pahalı fiyata satışa açmış. Benim iadem kabul olmuş, anlaşılan olaya uyanmayan birine ürünü satacaklar. Satıcı HB hariç ürün almam artık iyi ders oldu.

Ürünü dün HepsiJet ile yolladım. Yolladıktan sonra fark ettim satıcı benim telefonun renk ve özelliklerinden stoka son 1 tane diyerek ürün eklemiş ve bin TL pahalı fiyata satışa açmış. Benim iadem kabul olmuş, anlaşılan olaya uyanmayan birine ürünü satacaklar. Satıcı HB hariç ürün almam artık iyi ders oldu.

Fark edilip iade edildikçe puanı dibi görmeye başlayacak. Herkes sizin gibi bilinçli tüketici olursa yapamaz hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı