Hepsiburada'dan alınan iPhone 15'in cayma hakkı talebine red gelirse ne yapılabilir?

GhostCrawler07

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle iyi akşamlar. Geçen hafta Hepsiburada 'dan aldığım iPhone 15 elime geçti ve kullanmaya başladım. Kutusundan çıkar çıkmaz ekran koruyucu ve kılıfını taktım. 1 haftalık kullanım sonrasında ekranda çizik olduğunu fark ettim. Bu çizik beyaz arkaplanda ve yüksek parlaklıkta belli oluyordu, kullanırken daha önce fark edemedim. Bu cihazı yakın çevreme ve arkadaşlarıma gösterdiğimde ben söyleyene kadar çiziği fark edemediler. Fakat sıfır alıp bunca para verdiğim bir üründe sürekli gözüme battığı için 14 gün cayma hakkımı kullanarak değişime gönderdim. Buradan red talebi gelirse ne yapabilirim? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Öncelikle iyi akşamlar. Geçen hafta Hepsiburada 'dan aldığım iPhone 15 elime geçti ve kullanmaya başladım. Kutusundan çıkar çıkmaz ekran koruyucu ve kılıfını taktım. 1 haftalık kullanım sonrasında ekranda çizik olduğunu fark ettim. Bu çizik beyaz arkaplanda ve yüksek parlaklıkta belli oluyordu, kullanırken daha önce fark edemedim. Bu cihazı yakın çevreme ve arkadaşlarıma gösterdiğimde ben söyleyene kadar çiziği fark edemediler. Fakat sıfır alıp bunca para verdiğim bir üründe sürekli gözüme battığı için 14 gün cayma hakkımı kullanarak değişime gönderdim. Buradan red talebi gelirse ne yapabilirim? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Red talebi gelecek, ne bekliyordun?

Kullanmışsın cihazı ve servis çizikle falan ilgilenmez.

Son düzenleme:
Tüketici Hakem Heyeti'ne başvursam cihazı değiştirmezler mi? Çizik deyince önemsiz gibi geliyor ama içerden renk sızdırıyor kırmızı mavi gökkuşağı tarzında.
Tüketici hakem heyetine başvurman birşey değiştirmez, kutusu açılan ya da sim kart takılan telefon 2.el statüsüne düşer.

Çizik için garantiye versen siz çizmişsiniz der ve geri yollar.

Tüketici hakem heyetine başvurman birşey değiştirmez, kutusu açılan ya da sim kart takılan telefon 2.el statüsüne düşer.

Çizik için garantiye versen siz çizmişsiniz der ve geri yollar.
Hocam THH'nin sitesinde bununla alakalı bir madde bulunmuyor açıp okudum. Fakat çiziği kusur veya ayıp olarak görüyorlar mıdır onu öğrenmek istiyorum.

Hocam ben razıyım, bu kadar para dökülen bir cihazın bu şekilde gelmesi insanı aptal yerine koymak resmen. 3/5 ay değil gerekirse 1 sene beklerim.

Kimse seni aptal yerine koymuyor, sana bilerek çizik ürün satılmıyor.

İnsan yapımı şeyler, illaki hata olabilir ve umarım kısa sürede çözülür.

Geri
Yukarı