Hepsiburada’dan alınan telefon koşulsuz şartsız nasıl iade edilir?

Hepsiburada’nın müşteri hizmetleriyle görüştüm. İade gerçekleştirebilmek için ürünün paketini açmamış olmanız gerekir dedi müşteri temsilcisi. Akılsız baş diyeyim 🙂 Teşekkürler hepinize arkadaşlar.

Hepsiburada’nın müşteri hizmetleriyle görüştüm. İade gerçekleştirebilmek için ürünün paketini açmamış olmanız gerekir dedi müşteri temsilcisi. Akılsız baş diyeyim 🙂 Teşekkürler hepinize arkadaşlar.
Koşulsuz iade var. Tersleyin hemen. Ben bunun kutusunu açmadan nasıl bileceğim beğenip beğenmeyeceğimi saçma saçma iş yapmayın diyin. Gerekirse teknik servise yollayın kontrolünü sağlasınlar, gelen rapor ile birlikte iademi yapmak zorundasınız diye konuşun.

Koşulsuz iade var. Tersleyin hemen. Ben bunun kutusunu açmadan nasıl bileceğim beğenip beğenmeyeceğimi saçma saçma iş yapmayın diyin. Gerekirse teknik servise yollayın kontrolünü sağlasınlar, gelen rapor ile birlikte iademi yapmak zorundasınız diye konuşun.
Olay tam olarak şu; cihaz kasıyor. Cihazda teknik bir arıza falan yok. Kastığı için iade etmek istiyorum. Israrcı olayım mı iadede?

Zorlasan alabilirlerdi aslında. Ben ürünü açmadan nasıl memnun olup olmadığımı anlayabilirim ki? Vatan bilgisayardan internet üzerinden kulaklık aldım bozuk çıktı. Servise elden verdim. Bir şeyler yaptı düzeldi dedi fakat ben hala duyuyordum seste bir bozukluk olduğunu. Adam duymadığı için değişim belgesi veremem dedi. İnternetten aldığım için bayiye gidip iade etmek istiyorum dedim ve bana o fiyatta hediye çeki teklif ettiler ya da hemen o an başka bir kulaklık alabileceğimi söylediler. İndirimden aldığım için yine aynı kulaklıktan istemiştim. Paketi açmama rağmen koşulsuz iade edip yine aynı kulaklıktan istedim kısacası sen düşün :D

Jelatinli ve sim kart takılmamış olması gerekiyor diye biliyorum. Jelatinleri kesinlikle olması gerekiyor.
Fabrika ayarlarına döndürüp jelatinlerini takın iade edin.

@Sensei Eyüp
Tüketici hakem heyetine kadar gidebilirsin istersen.
İade talebi onay almıyorsa servise götür. Durumu anlat. Cihazdan performans ve kullanım olarak memnun kalmadığını belirt ve para iadesi raporu istiyorum diyerek servis işlemi açtır.

@ulutan
Öyle bir şey yok. Tüketici sim kart takmadan nasıl işlem yapacak iletişim ve mobil İnternet kullanımı için. Koruyucu jelatin çıkması önemli bir etken değil sonuçta kutunun koruma etiketi açılıyor.

@Mevlüt Çetinkaya Müşteri hizmetlerini tekrar arayıp konuştum ve bu sefer daha ısrarcı oldum. Garanti belgesi arkasındaki servis numaralarından servisle iletişime geçip sorunu onlara anlatmamı istediler. Onarılacak ve fabrika çıkışlı bir sorun ise onarım talep edebilirmişim. Tekran anlattım durumu. Fabrika çıkışlı 1GB RAM var telefonda bu yüzden kastığını ve memnun kalmadığımı belirttim. Israrla servisle görüşmem gerektiği söylendi. Ne yapayım? Direkt tüketici hakem heyetine mi başvurayım?

@Sensei Eyüp
Şuan ben veya bir başka üyenin diyeceği bir şey yok ekstra olarak.
Yapılacak işlem çok açık.
14 Günlük iade hakkını kabul etmiyorlarsa şikayet edeceksin.
14 Günlük iade hakkını göz ardı edip servis raporu almak istiyorsan eğer önceki yorumlarda bahsettiğim gibi performanstan kaynaklı memnun kalmadığı belirterek iade raporu istiyorum işlemi açtıracaksın. Ancak servis rapor yerine yazılım yüklemesine gidebilir.
Yada Hepsiburda.com müşteri hizmetlerini aramadan önce sen kolay iade talebi oluştur anlatılan şekilde. Sonrasında müşteri hizmetlerini ara ve kargo gönderim numarası talep et. Bu kodu vermek zorundalar iade işlemi açtığın için. Verilen kod ile cihazı gönder. Sonrasında yine iadesi yapılmazsa tanınan iade süresi içinde gönderdiğin halde kabul edilmediği için tüketiciye dayalı iade hakkın sayesinde açtığın şikayet sonrası zorunlu olarak iade alacaklar.
Şuan seni bu sürenin dışına çıkartmak istiyorlar bence servis raporu ile işlem olması için.

@Sensei Eyüp
Şuan ben veya bir başka üyenin diyeceği bir şey yok ekstra olarak.
Yapılacak işlem çok açık.
14 Günlük iade hakkını kabul etmiyorlarsa şikayet edeceksin.
14 Günlük iade hakkını göz ardı edip servis raporu almak istiyorsan eğer önceki yorumlarda bahsettiğim gibi performanstan kaynaklı memnun kalmadığı belirterek iade raporu istiyorum işlemi açtıracaksın. Ancak servis rapor yerine yazılım yüklemesine gidebilir.
Yada Hepsiburda.com müşteri hizmetlerini aramadan önce sen kolay iade talebi oluştur anlatılan şekilde. Sonrasında müşteri hizmetlerini ara ve kargo gönderim numarası talep et. Bu kodu vermek zorundalar iade işlemi açtığın için. Verilen kod ile cihazı gönder. Sonrasında yine iadesi yapılmazsa tanınan iade süresi içinde gönderdiğin halde kabul edilmediği için tüketiciye dayalı iade hakkın sayesinde açtığın şikayet sonrası zorunlu olarak iade alacaklar.
Şuan seni bu sürenin dışına çıkartmak istiyorlar bence servis raporu ile işlem olması için.
Arayıp sormanıza gerek yok zaten iade numarası için. Talep açtığınız anda size otomatikman iade kodu veriyor. O kodu kargoya veriyorsunuz. O esnada durumu anlatarak böyle böyle diye söylersiniz. Bu benim hakkım, kelime oyunu yapmayın diye tersleyin. Ama orada çalışan insanın da sadece müşteri temsilcisi olduğunu unutmayın. Firmayı hedef alın, çalışanı değil :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı