Hepsiburada’dan alınan telefon koşulsuz şartsız nasıl iade edilir?

Sensei Eyüp

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Kastamonu/Bozkurt
Arkadaşlar geçen hafta annem için siparişini verdiğim Nokia 2 telefon dün geldi ve annem kullanmaya başladı. Telefon çok fazla kasıyor. 14 Gün içinde koşulsuz şartsız iade edebiliyorum sanırım. Kutusu ve içeriği tam duruyor. Nasıl iade edebilirim? Satıcı sorun çıkartabilir mi? Teşekkürler cevaplarınız için şimdiden.
@Hepsiburada siz de yardımcı olursanız sevinirim.

Sipariş edilen ürünün üzerine tıklayıp iade talebi oluştura tıkla. Ürünü seç ve sağ tarafta iade ve diğer işlemler seçeneklerinde bulunan iade etmek istiyorum seçeneğini seç. Senden sebep belirtme yapmanı isteyecek. Hangisi uygunsa onu seç. İster kapıdan aldırma seçeneğini seçersin istersen kargo şubesine kendin götürürsün verilecek kod ile.
Ancak 14 gün süre içerisinde yapabilirsin bunu.
İade nedeni açıklaması girilen bir alan çıkarsa karşına durumu yaz.

14 Günü geçmiş ürünler servis raporu ile işlem görüyor.

Sipariş edilen ürünün üzerine tıklayıp iade talebi oluştura tıkla. Ürünü seç ve sağ tarafta iade ve diğer işlemler seçeneklerinde bulunan iade etmek istiyorum seçeneğini seç. Senden sebep belirtme yapmanı isteyecek. Hangisi uygunsa onu seç. İster kapıdan aldırma seçeneğini seçersin istersen kargo şubesine kendin götürürsün verilecek kod ile.
Ancak 14 gün süre içerisinde yapabilirsin bunu.
İade nedeni açıklaması girilen bir alan çıkarsa karşına durumu yaz.

14 Günü geçmiş ürünler servis raporu ile işlem görüyor.
Satıcı herhangi bir sorun çıkarabilir mi peki?

Araştırmadan telefon almanın sonuçları. Telefon Snapdragon 212 kullanıyor. 1GB RAM var. 2017 çıkışlı ve Android 7 kullanıyor. Bence telefonda bir suç yok siz düz memnum kalmayıp iade etmeyi seçin. Ve alırken de teknik özelliklere dikkat edin bir daha ki sefere.

@Sensei Eyüp
Satıcı Hepsiburada.com olduğu sürece sıkıntı çıkmaz. Ancak Hepsiburada.com aracılığı ile satış yapan mağaza, satıcı ürünün açılıp kullanılmış olmasından kaynaklı itiraz edip servis raporu isteyebiliyor.
Bunu ben yaşadım. Benim aldığım üründe donanımsal sorunlu olduğu kesin olunca servise götürüp raporu kolaylıkla almıştım. Her satıcı satış maddelerinin arkadasında durmuyor.

Araştırmadan telefon almanın sonuçları. Telefon Snapdragon 212 kullanıyor. 1GB RAM var. 2017 çıkışlı ve Android 7 kullanıyor. Bence telefonda bir suç yok siz düz memnum kalmayıp iade etmeyi seçin. Ve alırken de teknik özelliklere dikkat edin bir daha ki sefere.
Ben telefon suçlu demedim zaten 🙂
@Sensei Eyüp
Satıcı Hepsiburada.com olduğu sürece sıkıntı çıkmaz. Ancak Hepsiburada.com aracılığı ile satış yapan mağaza, satıcı ürünün açılıp kullanılmış olmasından kaynaklı itiraz edip servis raporu isteyebiliyor.
Bunu ben yaşadım. Benim aldığım üründe donanımsal sorunlu olduğu kesin olunca servise götürüp raporu kolaylıkla almıştım. Her satıcı satış maddelerinin arkadasında durmuyor.
Sizce benim durumumda iade olur mu?

@Dr. Bıyık!
Zamanında satıcı olarak Hepsiburada.com üzerinden aldığım Asus PG279Q monitörün garanti belgesi imzasız olmasından kaynaklı bende sorun yaşıyordum. Ancak Asus servisi bu durumu fatura sayesinde satıcı ile arasında hallediyor. Benim herhangi bir işlem yapmama gerek kalmadı Asus servisi sağolsun.
Satın alınan ürünün markanın servisi ve satıcı arasındaki iletişim ve destek süreci farkı her zaman fark oluşturur.

@Sensei Eyüp Satıcı Hepsiburada.com ise sıkıntı çıkmadan iade olacaktır diye düşünüyorum. Ancak Hepsiburada.com aracı olduğu bir satıcıdan aldıysanız tekrar söylüyorum her şey olabilir.

@Hepsiburada her halükarda ölü taklidi yapıyor. 1 haftadır bozuk olan ekran kartım için gerekli belgelerin imzası adına uğraşıyorum. Halen garanti belgesini imzalayacaklar. Buradaki temsilcilerinden bir dönüş beklemeyin.
Hala yapmadılar mı? Vay vay vay... Geçmiş olsun hocam... Kasa fanı iade edecektim. 17 gün sonra onaylandı falan benim de... Bu ara baya yoğunlar anladığım kadarıyla...

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı