Hepsiburada'dan alınmış sıfır klavyedeki izler

Mesela açıldığı için değil, anlamak istemiyor musunuz, yoksa sırf muhalefet olsun diye mi itiraz ediyorsunuz anlamadım. Aşağıda gayet aynı fikirleri belirtmişsiniz. Mesele kutusu veya kabı değil, direkt kozmetiği hasarlı, bu ürünün sıfır tertemiz bir mal gibi aynı fiyata satılması sizce doğru mu?

Hayır, tam tersine, amacı sadece körlemesine muhalefet olan, anlamadan dinlemeden yargısız infaz yapanlara şaşırdığım için üye oldum. Söylediğiniz şeyi ben kendim belirttim zaten; üründe sorun varsa zaten iade edilir. Benim itirazım ürünün iade edilmesine değil, "açılmış ürün hiç satılmamalı" gibi absürt beklentiye.

Burada hunharca "açılmış ürün göndermemeliler" diyen kişiler, bu ürünü bu hale getirip iade eden kişiler. Aslında doğru olan şudur; birisi ürünü bu şekilde geri göndermişse firma o iadeyi kabul etmemelidir. Adam gibi kutusunu açıp bakan, beğenmediği için veya ihtiyacını karşılamadığını düşünen iade edebilmeli, sonra o iade olan ürün sıfır olarak başkasına gönderilebilmelidir. Yani firma da makul olmalı, alıcı da makul olmalıdır. Dolayısıyla firma bunu daha önce kimden iade aldıysa, aslında ürünü bu halde iade almamalıydı. İşte o zaman da burada yaygara koparanlar bunu kabullenemiyor, bana ne benim hakkım iade etmek istiyorum diyor. Hatta forumlarda okuyorum kutusunu bile geri göndermiyor adam, ama iade alınmasını istiyor.

Hocam nasıl olacak bu işler pek bilmiyorum da? Direkt hepsiburadadan iade işlemi başlatmayayım mı? Önce oradan sonra tüketici hakem heyetinden mi yoksa tersi işlemi mi uygulamalıyım? PM atamadım mesaj sayımdan dolayı sanırım.

İşte en çok tuhaf olan da bu. Herkes haktan hukuktan bahsediyor ama kimse o hakkın ne olduğunu bilmiyor. Aldığınız yer üzerinden iade talebi oluşturup süreç sonuçlanmadan hakem heyetine başvurmanın amacı ne olabilir sizce? Hakem heyetine başvurup öyle mi iade talebi açmalıyım diyorsunuz, burada bir terslik yok mu sizce? :)

Hakem heyeti, adı üstünde hakemlik yapan bir heyettir. Yani biriyle anlaşamazsanız devreye girer ve aranızda hakemlik yapar, bu kadar göz önünde ve basit olan bir mantık bu. Önce süresi içinde iade talebini açın, Hepsiburada'nın kendisinden aldıysanız sıkıntı çıkarma ihtimali yüksek, fakat sorun değil, eğer iadeye olumsuz yanıt alırsanız, bu yanıtı gösteren belgeyi de yükleyerek internet üzerinden hakem heyetine başvurun her türlü iade olur.

Bu klavyenin niye ucuz olma sebebi bu mu acaba ? Bende başım sıkışırsa alacağım klavyeyi buldum iyi demiştim şu anda ihtiyacım yok ama. Geçen PC yi komple satıyordum adam tutturdu klavyeyi de ver diye.

Ürünü pazartesi günü kargoya verdim, dün öğlen 4 gibi ellerine ulaştı ve 2 saat sonra da iade işlemini tamamladılar. Kendileri de biliyorlar kabahatli olduklarını hiç aksatmadılar sanırım o yüzden. Bu konuda yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim, olur benzeri olay başına gelip ikilemde kalan arkadaşlar olursa tavsiyem çekinmeden iade etmeleri olur. Benim içime sinmemişti, sizin de sinmediyse üşenmeyip yollayın geriye. Üstte bir arkadaşın da daha önce dediği gibi bu adamlar insanların üşengeçliğini ve "amaaan ne olacak ki" deyişini ihmal ediyor. Taviz verip vermemk elbette sizin elinizde ama ben kendim üzerinden para kazandırtmak istemedim. İyi günler ve herkese tekrardan teşekkürler.

Hala çok ilginç bakış açısı. İade hakkınız olduğu için iade alıyorlar, "kabahatli olduklarını bildikleri için" değil. Bu sapla samanı karıştırma yüzünden bizim ülkemizde sanırım hiçbir şey düzelmez..

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı