Hepsiburada'dan alınmış sıfır klavyedeki izler

Hepsiburada'dan her şey beklenir. Zorunda olmadıkça Amazon.com.tr dışında bir yerden alışveriş yapmamaya özen gösteriyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence değişim talep et puanlamada da bundan bahset başkalarına göndermekten korksunlar :)

Ne tuhaf insanlarsınız. Göndermeyip ne yapacak adamlar onu oturup yiyecekler mi? Senin gibiler ürünü alıyorlar, adamlar gönderiyor, sonra "hakkım değil mi beğenmedim iade ediyorum" deyip iade ediyorsunuz. Ne olacak şimdi o ürün? Senin gibi bir kendini beğenmiş yüzünden çöpe mi gidecek?

Başlığı açan arkadaş, çok aşırı takıntı yapıyorsunuz. Herhangi birisi bunu almış ve kendine uygun olmadığını düşünüp geri vermiş olabilir. Kendinize evlenecek birini almıyorsunuz hepi topu bir klavye alıyorsunuz nedir bu "ovv buna el değmiş" feryadı? Eğer üründe kusur varsa, hatalıysa, arızalıysa iade hakkınız var zaten burada konu açmayın gidin iade edin. Ama üzerinde belli belirsiz bir iz var diye yana yakıla forumlarda dolaşmanın anlamı nedir?

Ne tuhaf insanlarsınız. Göndermeyip ne yapacak adamlar onu oturup yiyecekler mi? Senin gibiler ürünü alıyorlar, adamlar gönderiyor, sonra "hakkım değil mi beğenmedim iade ediyorum" deyip iade ediyorsunuz. Ne olacak şimdi o ürün? Senin gibi bir kendini beğenmiş yüzünden çöpe mi gidecek?
Ne kadar gergin, azarlayan bir mesaj. Herkes sizin gibi düşünmek zorunda değil.

Ben şahsen başkasının kutusunu açtığı, ellediği, kim bilir kaç gün kullandığı klavyeyi kabul etmem. Ne şartlar altında kullandığını ve neden iade ettiğini bilmiyorum. Sıfır açılmamış ürün dururken neden bunu isteyeyim ki? Bence siz tatava yapıyorsunuz.

Ayrıca iade gelen ürünleri Hepsiburada gibi her firma böyle döndürmüyor.

Hepsiburada'dan yaptığım her alışverişte bir sorun çıktı. Bence iade et. Kötü yorumunu yap gerçi yorumunu yayınlamana izin bile vermeyebilirler ve asla Hepsiburada'dan bir şey alma.

Bugün 1300TL'ye satılan bir kulaklığı ikinci el, sıfırdan neredeyse farksız şekilde çok rahat 800TL fiyata satın alabiliyorsun. Haliyle sıfır parasını ödemişsen, buna kimsenin dokunmamış - kullanmamış olmasını istemek, beklemek, arzu etmek en doğal hakkın senin.

Ancak gerçekçi düşünmek gerekirse; ıslak mendil ile temizlediğinde doğal ışık altında çoğu izi fark etmeyeceksin bile. Haliyle iade ile uğraşıp yenisini beklemene gerek yok, stok durumu da net değilmiş anladığım kadarıyla. Ben bu durumda kullanmaya devam ederdim, ancak yorumlarda mutlaka belirtirdim - düşük puan verirdim.

Ne kadar gergin, azarlayan bir mesaj. Herkes sizin gibi düşünmek zorunda değil.

Ben şahsen başkasının kutusunu açtığı, ellediği, kim bilir kaç gün kullandığı klavyeyi kabul etmem. Ne şartlar altında kullandığını ve neden iade ettiğini bilmiyorum. Sıfır açılmamış ürün dururken neden bunu isteyeyim ki? Bence siz tatava yapıyorsunuz.

Ayrıca iade gelen ürünleri Hepsiburada gibi her firma böyle döndürmüyor.

Bu durumda sizin de iade etme hakkınız olmamalı. Siz özel değilsiniz, diğer insanların ne kadar hakkı varsa sizin de en fazla o kadar var. Kendi işinize gelince iade olmalı, ama başkasına gelince "başkasının ellediği ürün". O zaman hiç iade olmasın?

Ben "tatava" yapmıyorum, siz bencillik yapıyorsunuz. Esas tatava, "ayy burada belli belirsiz bir çizik var hemen forumlarda başlık açmalıyım bir tane kıytırık klavyenin kıytırık tuşunun fotoğrafını çekip dünyayı ayağa kaldırmalıyım" tavrıdır. Tatavanın kralıdır bu. Çok "titiz" biriyseniz buralarda "tatava" yapmak yerine iade talebinizi açarsınız, işinizi görürsünüz. Daha da dürüst biriyseniz, kendinize tanıdığınız ayrıcalığı başkasına da tanırsınız ve hiçbir ürünü iade etmezsiniz. Benim iade ettiğim ürünü neden birisi almak zorunda kalsın diye düşünürsünüz. Gördüğünüz gibi böyle bakınca ne kadar saçma olduğu ortaya çıkmış oluyor.

Şimdi düşünüyorum, kimbilir nerenizle dokunduğunuz ürünü iade edersiniz size nasıl güvenip de iadenizi kabul etsin herhangi bir firma? Gördünüz mü, sizin bakış açınızla firmaların sizden hiçbir şeyi iade kabul etmemesi gerekir.

Yineliyorum, ne tuhaf insanlarsınız. Kendiniz arzu ettiğiniz şeyi yapıyorsunuz, sonra yaptığınız şeye sizin de uymanız istenince çıldırıyorsunuz, tahammül edemiyorsunuz, bir de üstüne yüzsüzce "herkes sizin gibi düşünmek zorunda değil" diyorsunuz. Fark etmediğiniz o ki, sizin kendi düşüncenize tahammülünüz yok. Eleştirdiğiniz şey kendi düşünceniz.

Bu durumda sizin de iade etme hakkınız olmamalı. Siz özel değilsiniz, diğer insanların ne kadar hakkı varsa sizin de en fazla o kadar var. Kendi işinize gelince iade olmalı, ama başkasına gelince "başkasının ellediği ürün". O zaman hiç iade olmasın?

Ben "tatava" yapmıyorum, siz bencillik yapıyorsunuz. Esas tatava, "ayy burada belli belirsiz bir çizik var hemen forumlarda başlık açmalıyım bir tane kıytırık klavyenin kıytırık tuşunun fotoğrafını çekip dünyayı ayağa kaldırmalıyım" tavrıdır. Tatavanın kralıdır bu. Çok "titiz" biriyseniz buralarda "tatava" yapmak yerine iade talebinizi açarsınız, işinizi görürsünüz. Daha da dürüst biriyseniz, kendinize tanıdığınız ayrıcalığı başkasına da tanırsınız ve hiçbir ürünü iade etmezsiniz.

Şimdi düşünüyorum, kimbilir nerenizle dokunduğunuz ürünü iade edersiniz size nasıl güvenip de iadenizi kabul etsin herhangi bir firma? Gördünüz mü, sizin bakış acinizla firmaların sizden hiçbir şeyi iade kabul etmemesi gerekir.

Yineliyorum, ne tuhaf insanlarsınız. Arzu ettiğiniz şeyi yapıyorsunuz, sonra yaltiginiz şeye sizin de uymanız istenince çıldırıyorsunuz, tahammül edemiyorsunuz, bir de üstüne yuzsuzce "herkes sizin gibi düşünmek zorunda değil" diyorsunuz. Fark etmediğiniz o ki, sizin kendi düşüncenize tahammülünüz yok. Eleştirdiğiniz şey kendi düşünceniz.
Bunun bencillikle dürüstlükle ne alakası var Allah aşkına? Hayatımda ilk defa mekanik klavye aldım ve sıfır parasını verdiğim cihazın sıfır olmasını istiyorum bu kadar basit. Bir başkasının beğenmeyip geri verdiği ürünü ben neden kullanmak zorunda olayım? Konuyu açma sebebim ise böyle durumların normal olup olmadığını ve fabrikasyon hatası olabilme olasılığını sormaktı. Madem bu şekilde bir satış yapılacak koysunlar gittigidiyora o zaman arkadaşım, sen o ürünü sıfır diye satıyorsan ben paramın karşılığını isterim bunda utanılacak sıkılınacak bir şey yok.

Bunun bencillikle dürüstlükle ne alakası var Allah aşkına? Hayatımda ilk defa mekanik klavye aldım ve sıfır parasını verdiğim cihazın sıfır olmasını istiyorum bu kadar basit. Bir başkasının beğenmeyip geri verdiği ürünü ben neden kullanmak zorunda olayım? Konuyu açma sebebim ise böyle durumların normal olup olmadığını ve fabrikasyon hatası olabilme olasılığını sormaktı. Madem bu şekilde bir satış yapılacak koysunlar gittigidiyora o zaman arkadaşım, sen o ürünü sıfır diye satıyorsan ben paramın karşılığını isterim bunda utanılacak sıkılınacak bir şey yok.

Siz bir ürünü beğenmediğinizde iade "hakkınız" olmasını istiyorsunuz, öyle değil mi? Şimdi diyelim 5000 liralık bir bilgisayar aldınız. Ürün geldi açılmamış kutu. İlk siz açtınız. Program kurdunuz, bir iki yazı yazdınız ve dediniz ki "ya bunun klavye tarzı hoşuma gitmedi iyi yazamıyorum" bir hafta sonra da iade etmek istediniz. Hakkınız ya sonuçta..

Şimdi firma dese ki "bunu iade alamayız çünkü bu ikinci el". Siz itiraz etmez misiniz? Ne ikinci eli kardeşim daha 5 gün önce aldım sıfır bu.. Şimdi size soralım; madem size göre bu ürün artık ikinci el, sizden niye iade alsınlar? Siz bilgisayarı kucağınıza aldınız, kirlettiniz, artık o ikinci el oldu, neden iade "hakkınız" olduğunu düşünüyorsunuz?

Bencillik işte bu. Siz iade ederken sıfır diyorsunuz, ama aynı ürün size gelirken ikinci el muamelesi yapıyorsunuz. Madem sırf kutusunu başkası açtı diye o ürün ikinci el oluyorsa, o zaman hiç kimsenin hiçbir şey iade etme hakkı olmamalı, bu da dürüstlük kısmı.

Size ikinci bir soru; şimdi o 5000 liralık bilgisayarı sırf klavyesini beğenmediniz diye iade ettiniz dedik ya, firma da hakkınız var deyip iade aldı. Ne olacak şimdi o ürün? Hadi kimseye göndermesinler artık, peki ne yapsınlar? Yakıp küllerini denize mı atsınlar?

Anlamadığınız şey, ürün ikinci el ise, siz iade ederken de ikinci eldi, sizden iadeyi kabul etmeselerdi o zaman.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı