Hepsiburada'ya dava nasıl açılır?

Sürekli haftaya gelecek diye yalan atıp durdular parça için, bende hem tatildeydim hem başka işlerim vardı tam ilgilenemedim. Öyle demeyin hocam, THH kararına bile bizzat itiraz ediyorlar. Sanırsam işin raconu önce THH kararı, ona itiraz edilirse İcra Mahkemesi imiş.
Haftaya parça gelecek vs denmesi sizi ilgilendirmemeliydi. Yasal süre 20 iş günü. Bu süre içerisinde ürün onarılamazsa sizi değil onları ilgilendirir bu süreç artık.

Sağlık olsun, umarım tekrar böyle şeylerle uğraşmak zorunda kalmazsınız ama eğer olursa aklınızda bulunsun bu.

Aldığınız laptop'un markası neydi? Merak ettim hangi servismiş bu.

Haftaya parça gelecek vs denmesi sizi ilgilendirmemeliydi. Yasal süre 20 iş günü. Bu süre içerisinde ürün onarılamazsa sizi değil onları ilgilendirir bu süreç artık.

Sağlık olsun, umarım tekrar böyle şeylerle uğraşmak zorunda kalmazsınız ama eğer olursa aklınızda bulunsun bu.

Aldığınız laptop'un markası neydi? Merak ettim hangi servismiş bu.
Acer Predator Helios 300.

@BilgisayarKurdu Hocam müsaitseniz bakabilir misiniz? :)
Eğer 4 ayda tamir edemediler ise doğrudan iade veya değişim hakkında sahipsin. Değişim yerine iadeyi de tercih edebilir tabi satıcı.

Şayet faturada yazan bedeli almaya razıysan hemen THH'ye başvur. Alternatif / muadil cihazı almak, para iadesini almaktan daha dezavantajlı ise para iadesi için THH başvurunu yapmalısın.

Doğrudan haklı çıkacaksın, itiraz dahi etmezler. Çok net bir maddedir tamir süresi.

Eğer 4 ayda tamir edemediler ise doğrudan iade veya değişim hakkında sahipsin. Değişim yerine iadeyi de tercih edebilir tabi satıcı.

Şayet faturada yazan bedeli almaya razıysan hemen THH'ye başvur. Alternatif / muadil cihazı almak, para iadesini almaktan daha dezavantajlı ise para iadesi için THH başvurunu yapmalısın.

Doğrudan haklı çıkacaksın, itiraz dahi etmezler. Çok net bir maddedir tamir süresi.
Konu benim değil hocam yanlış anlaşılma olmasın cevap vermemiş gibi. Elinize sağlik : ]

Para iadesi çok saçma olur, 12K gibi bir fiyata ben RTX 2070'li bir cihaz ve bu kalitede bir cihaz bulamam. Önerilen cihazlar da aslında tam muadil sayılmaz, bu yüzden dava açmak istiyorum ve araştırıyorum.

Birleşik Enflasyon Krallığında yaşadığını düşünecek olursak evet mantıklı değil. Muadil ürünün gerçekten muadil olmaması durumunda ise bunu bilir kişi inceleyebilir. Oturduğun yerden basit bir THH başvurusu büyük oranda işini çözer.

Unutma ki 3 liralık hakkı gözetmek için 5 liralık harcama yapmaya da değmez :) Her ne yaparsan, kaybettiğin zamanı da hesaba kat.

Ben artık eski kafa yapıma sahip değilim, ne yazık ki birçok insan da benim gibi. Vaktin varsa git sonuna kadar.

Birleşik Enflasyon Krallığında yaşadığını düşünecek olursak evet mantıklı değil. Muadil ürünün gerçekten muadil olmaması durumunda ise bunu bilir kişi inceleyebilir. Oturduğun yerden basit bir THH başvurusu büyük oranda işini çözer.

Unutma ki 3 liralık hakkı gözetmek için 5 liralık harcama yapmaya da değmez :) Her ne yaparsan, kaybettiğin zamanı da hesaba kat.

Ben artık eski kafa yapıma sahip değilim, ne yazık ki birçok insan da benim gibi. Vaktin varsa git sonuna kadar.
Bir sorum daha olacaktı, acaba THH kararı sonuçlanmadan olayı direk icra mahkemesine taşıyabilir miyiz?

THH veya Tüketici Mahkemesini kafanıza göre seçip başvuramazsınız. 30 bin TL'ye kadar olan (fatura tutarı) uyuşmazlıklar için yetkili kurum THH'dir. (Oradan çıkacak olan karara itiraz yolu tüketici mahkemesidir). 30 bin TL'yi aşan uyuşmazlıklarda ise tüketici mahkemesi yetkilidir. İcra'ya gidebilmek için THH veya tüketici mahkemesinin kararına ve kararın tebliğden itibaren 15 günlük yasal bekleme süresine ihtiyacınız var.

Geri
Yukarı