Her Bütçeye Kulaklık Önerisi

Yukarıdaki kulaklıkların hepsinin memnuniyet seviyesi 95/100'ün üstünde. Ufaktan sorunu olanlar da kalite/fiyat performansı ile memnun ediyor. Kablosuz ve kabloluda böyle farklar olabilir. O fiyat cloud 2 nin alabileceği max fiyat olduğu halde sorunlu ise o sebepten dolayı o kadar çok kötülenmiştir. Kablosuzlarda genelde denk geldiğim bir problem bu. Dip ses G933 de de vardı mikrofonu açtığım zaman. Rahatsız edecek düzeydeyse kesinlikle tercih olamaz. Ki bu yoruma çok fazla kez denk geldiyseniz rahatsız edici düzeydedir. Daha üst segmentte fazla araştırmam olmadığı için öyle bir öneri yaptım. Bilseydim yapmazdım kusura bakmayın.

Son düzenleme:
Yukarıdaki kulaklıkların hepsinin memnuniyet seviyesi 95/100'ün üstünde. Ufaktan sorunu olanlar da kalite/fiyat performansı ile memnun ediyor. Kablosuz ve kabloluda böyle farklar olabilir. O fiyat Cloud 2'nin alabileceği Max fiyat olduğu halde sorunlu olduğu söyleniyorsa ondan kötülenmiştir. Kablosuzlarda genelde denk geldiğim bir problem bu. Dip ses G933 de de vardı mikrofonu açtığım zaman. Rahatsız edecek düzeydeyse kesinlikle tercih olamaz. Daha üst segmentte fazla araştırmam olmadığı için öyle bir öneri yaptım. Bilseydim yapmazdım kusura bakmayın.

Ne kusuru hocam ya sorun yok benim için. Corsair Void
Elite ve Cloud 2 Wireless arasında kaldım. Pişman olmakta istemiyorum. Kablolu olarak Cloud 2 kullanıyorum ve çok memnunum ama kablolu zor oluyor artık benim için.

Ama G Pro X de herhangi bir kötü yoruma veya soruna rastlamadım. Daha üstüne çıkılmadıkça Türkiyedeki fiyatlandırılmaya göre bence Corsair Void tercih edilebilir veya G Pro X. Aralarında da ufak cızırtı dışında ahım şahım fark olduğunu sanmıyorum. Corsair void zamanında çok fazla kez profesyonel oyuncular tarafından kullanıldı. G Pro X ile ilgili yorumumda Profesyonel arenada wireless kullanımında 1. sırada şu an.

Hocam eğer CS:GO oynuyorsanız kesinlikle Cloud 2 ile herhangi bir kulaklık arasındaki farkı hissedersiniz. Cloud 2 artık o oyunun piri olmuş bir halde. Ama bu konuda belirtmedim gamepower medusa ile Cloud 2 kullanan arkadaşımın duyamadığı sesleri duyuyordum. Cloud 2 ye 7.1 demek biraz abez olur çünkü o özelliğini açan yok. Yani üst düzey segmentteki doğru seçim seni kesinlikle memnuniyetsiz bırakmayacaktır. Farkettiysen listeye cloud 2 eklemedim sadece cs oynayacağıma rağmen. Profesyonel arenadada herşey bir yere kadar reklam. Yani memuniyetsiz kalmazsınız ama ne kadar memnun olacağınız bir bilinmez :) Bu yüzden blackshark v2 yi tercih etmek istiyorum biraz ben de. Arada acelem oluyor masaya çarpıyorum kulaklığı yanlışlamaya biraz o yüzden tedirginim ama :)

Blackshark V2 ve Corsair Void RGB Elite arasından hangi kulaklık tercih edilmeli?
2 si kesinlikle kıyas alınmamalı. birisi 2000₺ bandında wireless diğeri kablolu. Ben biraz da 2 sini birden kullanıpta 2 sinin de farkı yok cızırtı dışında ben olsam void tercih ederdim gibi bir yorum beklediğim için öyle bir kıyas yaptım. aksi takdirde 2 kulaklıkta seviyesindekileri tokatlar. Void wireless lerde orta segment olduğu için orta segment denilebilir. Ama ben F/P genellemesi yaptığım için üst segment olarak yerleştirdim.

Son düzenleme:
2 si kesinlikle kıyas alınmamalı. birisi 2000₺ bandında wireless diğeri kablolu. Ben biraz da 2 sini birden kullanıpta 2 sinin de farkı yok cızırtı dışında ben olsam void tercih ederdim gibi bir yorum beklediğim için öyle bir kıyas yaptım. aksi takdirde 2 kulaklıkta seviyesindekileri tokatlar. Void için wireless lerde orta segment olduğu için orta segment denilebilir. Ama ben F/P genellemesi yaptığım için üst segment olarak yerleştirdim.
Listeden belli oluyor F/P odaklı sıralama yapman.

Bahsi geçen iki kulaklıkta kaliteli duruyor ama aralarında ahım şahım fark var mıdır manasında yorumunuzu almak istemiştim.

Hocam eğer CS:GO oynuyorsanız kesinlikle Cloud 2 ile herhangi bir kulaklık arasındaki farkı hissedersiniz. Cloud 2 artık o oyunun piri olmuş bir halde. Ama bu konuda belirtmedim Gamepower Medusa ile Cloud 2 kullanan arkadaşımın duyamadığı sesleri duyuyordum. Cloud 2'ye 7.1 demek biraz abez olur çünkü o özelliğini açan yok. Yani üst düzey segmentteki doğru seçim seni kesinlikle memnuniyetsiz bırakmayacaktır. Fark ettiysen listeye Cloud 2 eklemedim sadece CS oynayacağıma rağmen. Profesyonel arenadada her şey bir yere kadar reklam. Yani memuniyetsiz kalmazsınız ama ne kadar memnun olacağınız bir bilinmez :) bu yüzden BlackShark v2'yi tercih etmek istiyorum biraz ben de. Arada acelem oluyor masaya çarpıyorum kulaklığı yanlışlamaya biraz o yüzden tedirginim ama :)

2'si kesinlikle kıyas alınmamalı. Birisi 2000₺ bandında Wireless diğeri kablolu. Ben biraz da 2'sini birden kullanıpta 2 sinin de farkı yok cızırtı dışında ben olsam Void tercih ederdim gibi bir yorum beklediğim için öyle bir kıyas yaptım. Aksi takdirde 2 kulaklıkta seviyesindekileri tokatlar. Void için Wireless'lerde orta segment olduğu için orta segment denilebilir. Ama ben F/P genellemesi yaptığım için üst segment olarak yerleştirdim.

HyperX Cloud Core Wireless hakkında bir bilgin var mı hocam Void Elite arasında nasıl bir fark var.

Listeden belli oluyor F/P odaklı sıralama yapman.

Bahsi geçen iki kulaklıkta kaliteli duruyor ama aralarında ahım şahım fark var mıdır manasında yorumunuzu almak istemiştim.
Void de uğultu denilebilecek çok az bi dip ses var. 2 kulaklıkla da FPS oyununda bir kulaklıktan alabileceğiniz max. performansı alırsınız. Voidin avantajı wireless olması, çok iyi ses kasılması ve fiyatına göre çok tatmin edici bir ses tonunun olmasıdır. Blackshark'ın avantajı çok iyi ses kasılması, muhtemelen fiyatındaki en iyi ses kalitesine sahip olması, dezavantaj olarak kablolu olmasıdır. Ben tercihim için yönlendirilmek istiyorum şu an. Özellikle kafa bantlı arıyordum fakat performanslarından dolayı muhtemelen bu 2 kulaklıktan birini alacağım. Özellikle böyle köklü markalı kulaklıklar için eğer 2 yıl garanti bulunuyorsa orta veya giriş seviyesi de tercih edilebilir. Üst düzey olmadıkça da tatmin edici perfomans alınılabilir çünkü. Kulaklık ne kadar kalitesiz görülse de 2 yıl kullanım garantisi var. En kaliteli kulaklığın max 4 yıl kullanılabileceğini varsaymak da yanlış olmaz.

Void de uğultu denilebilecek çok az bi dip ses var. 2 kulaklıkla da FPS oyununda bir kulaklıktan alabileceğiniz max. performansı alırsınız. Voidin avantajı wireless olması, çok iyi ses kasılması ve fiyatına göre çok tatmin edici bir ses tonunun olmasıdır. Blackshark'ın avantajı çok iyi ses kasılması, muhtemelen fiyatındaki en iyi ses kalitesine sahip olması, dezavantaj olarak kablolu olmasıdır. Ben tercihim için yönlendirilmek istiyorum şu an. Özellikle kafa bantlı arıyordum fakat performanslarından dolayı muhtemelen bu 2 kulaklıktan birini alacağım. Özellikle böyle köklü markalı kulaklıklar için eğer 2 yıl garanti bulunuyorsa orta veya giriş seviyesi de tercih edilebilir. Üst düzey olmadıkça da tatmin edici perfomans alınılabilir çünkü. Kulaklık ne kadar kalitesiz görülse de 2 yıl kullanım garantisi var. En kaliteli kulaklığın max 4 yıl kullanılabileceğini varsaymak da yanlış olmaz.
Temiz ses arıyorum hocam, bu sebeple Blackshark V2 tercih etmeyi dâhâ mantıklı buldum yorumunuz sayesinde, teşekkürler.

HyperX Cloud Core Wireless hakkında bir bilgin var mı hocam Void Elite arasında nasıl bir fark var.
Normalde oluşturduğum listeye eklenmesi gereken bir kulaklık. FPS oynunda void ile yarışabileceğinden emin olmadığım için karşılaştırmaya eklemediğim bir kulaklık. Birkaç gün önce 1500₺ civarıydı. O fiyata alınır indirime girerse fakat 1900₺ ye emin değilim. Cloud Flight ile aralarında ufak fark var Flight'ın bi tık iyi olduğu belirtilmiş. Wireless kullanım için tercih edilebilir rahat ve ses tonu stereo için çok iyi. Stereo için derken diyenler olacaktır. Gerçek 7.1 ile daha iyi ses tonu aldım ben. Profesyonel değilim ama çok fazla müzik dinlerim şahsen bana öyle hissettirdi.

Temiz ses arıyorum hocam, bu sebeple Blackshark V2 tercih etmeyi dâhâ mantıklı buldum yorumunuz sayesinde, teşekkürler.
Alacağınızda 2 side hala bu fiyatlarda olursa V2 nin orjinal sitesindeki satış fiyatı 100$ V2 SE ise 110$ bandında. Aralarında fiyat farkı olmadığı sürece Special edition sipariş etmenizi öneririm.

Bu arada void de yanlış hatırlamıyorsam sanal 7.1 kullanılıyor. Fark hissedilir mi bilmem ama ses tonu olarak cloud core bir tık daha iyi olabilir. Fakat FPS oyunları için kesinlikle void alınır. Sebebi 7.1 i kendini kanıtlamış bir kulaklıktır. Genel kullanımda da cloud core daha tatmin edici olabilir ve Hyperx kulaklık tasarımlarında rahatlık dehası olduğu için cloud core daha rahat görünüyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı