Her gün duş almak kepek yapar mı?

Bana duyar kasıyorsun diyen şahsın yazdığı mesajlara bak. 🤨

Kepek yapıp yapmaması şampuana ve suyun sıcaklığı gibi etkenlere bağlı olabilir. Her gün yerine iki günde bir defa duş almanız bence daha iyi olur.

Hiç kimseye cevap vermeyeceğim direk konuya cevap vereyim. Ben Pazar ve Perşembe akşamları banyo yapar diğerki günler akşamları duş alır geçerim. Şöyle saçlarım eskiden kepekleniyordu, Doğal sarımsaklı şampuanlar satılıyor aktar'larda onlardan almıştım. Perşembe ve pazar günleri ondan diğerki günler clear kullanıyorum. Kepek olmuyor artık, Her gün duş yapmamın sebebi ise okul sabah 7-17 arası daha sonra 19-21 arası spor. Size tavsiyem şikayetçi iseniz kepek durumundan bir doktor veya aktar'a danışabilirsiniz.

Hiç kimseye cevap vermeyeceğim direk konuya cevap vereyim. Ben Pazar ve Perşembe akşamları banyo yapar diğerki günler akşamları duş alır geçerim. Şöyle saçlarım eskiden kepekleniyordu, Doğal sarımsaklı şampuanlar satılıyor aktar'larda onlardan almıştım. Perşembe ve pazar günleri ondan diğerki günler clear kullanıyorum. Kepek olmuyor artık, Her gün duş yapmamın sebebi ise okul sabah 7-17 arası daha sonra 19-21 arası spor. Size tavsiyem şikayetçi iseniz kepek durumundan bir doktor veya aktar'a danışabilirsiniz.
Normalde bu kadar yoktu az vardı ilk kez bugün cidden hissettim. Sağolun 3 günde bir ılık duş az şampuan taktiği deniyeceğim. Eğer geçmez ise muhtemelen eczaneye giderim.

@Ahmet Kerem Yücel
Hem doğru hem yanlış düşünüyorsunuz. En basit örnek olarak; 1 pamuklu tişört için 2 bin 500 litre, 1 jean pantolon için 10 bin 850 litre ve 1 pamuklu ceket için 10 bin litre civarında su harcanıyor. Yılda kaç tane kıyafet alıyorsunuz? Siz almasanız da aileniz, akrabalarınız ne kadar alıyor? Emin olun duş ile daha az su harcanıyor.

Geri
Yukarı