Her şeyden bıktım

Asıl sıkıntı orada başlar zaten, kişinin bir inancı olmadığında insan yaşamından ne mutluluk alır ne dayanağı olur yaşamasının ne anlamı olur sonuçta onun için ölünce her şey bitecek şimdi inanmayan bir kişi için yaşamın başlarında böyle sıkıntıları düşünmez peki son nefeslerini aldığı zaman yine aynı şeyleri düşünür mü?
Dinler kendi içinde aşırı çelişkili geldi bana. Anlamsız geldi. Herhangi bir dini inancım yok bu sebepten ötürü. Herkesin fikri farklı tabii ama bu konularda din üzerinden örnek vermemeliyiz, yanlıştır. Bana göre yanlış. Dini inanç olmadan da yaşanır, olupta da yaşanır. Kişinin kendi hür iradesi. Sonuçta inanan insana Dünya yaşamında ekstradan bir şey katmıyor.
Bilgi işlemde çalıştım en son, fiyatı geçtim sigortam olmadı. Tabii işten işe değişir, benim "yeni mezun 5 yıl tecrübeli 2000 TL maaş" örnekti. Genellikle hep öyle ilanlar görüp gülüyorum.
İş var, iş var :D Maalesef birçok yer sigortasız ve asgari veriyor. Bu sebepten ötürü kurumsal yerleri tercih etmek daha mantıklı. Alacağın ücret en azından asgari üstünden (bir çok firma asgari üstünde veriyor) çalışma saatin karşılığında veriliyor.

Aşagı yukarı buradaki bir kesim aynı şeyleri düşünüyor.
Önümüzü göremezken neden öğrenci hayatına devam edelim ki? Gibi birçok sorumuz yanıt bekleyen.
İlk önce kendini düşüneceksin sonra aileni, çevrendekiler ne derse desin genelinin fikri seni dibe çekmeye yönelik olur.

Aşagı yukarı buradaki bir kesim aynı şeyleri düşünüyor.
Önümüzü göremezken neden öğrenci hayatına devam edelim ki? Gibi birçok sorumuz yanıt bekleyen.
İlk önce kendini düşüneceksin sonra aileni, çevrendekiler ne derse desin genelinin fikri seni dibe çekmeye yönelik olur.
Şu anki aklım olsa ben de liseyi açıktan okurdum. Eğitim sistemi kötü zaten diyecek bir şey yok ama en azından 4 sene para biriktirirdim.

Dinler kendi içinde aşırı çelişkili geldi bana. Anlamsız geldi. Herhangi bir dini inancım yok bu sebepten ötürü. Herkesin fikri farklı tabii ama bu konularda din üzerinden örnek vermemeliyiz, yanlıştır. Bana göre yanlış. Dini inanç olmadan da yaşanır, olupta da yaşanır. Kişinin kendi hür iradesi. Sonuçta inanan insana dünya yaşamında ekstradan bir şey katmıyor.

İş var, iş var :D maalesef birçok yer sigortasız ve asgari veriyor. Bu sebepten ötürü kurumsal yerleri tercih etmek daha mantıklı. Alacağın ücret en azından asgari üstünden (birçok firma asgari üstünde veriyor) çalışma saatin karşılığında veriliyor.

Kimse kimseyi zorlayamaz zaten bir dini inanca bu konuda kişi hürdür lakin konuyu açanın inancı olsa da olmasa da onun inancının olmadığını düşünerekten bir öneri yaparsam ona yalan söylemiş olurum çünkü doğru ve gerçek hakikati ona cevap verdim inşAllah sende doğru yolu bulursun.

Kimse kimseyi zorlayamaz zaten bir dini inanca bu konuda kişi hürdür lakin konuyu açanın inancı olsa da olmasa da onun inancının olmadığını düşünerekten bir öneri yaparsam ona yalan söylemiş olurum çünkü doğru ve gerçek hakikati ona cevap verdim inşallah sende doğru yolu bulursun.

Dostum doğru yol diye bir şey yok. Bırakın bu tarz düşünce yapılarını artık. İsteyen inanır, isteyen inanmaz. Aynı dili konuşuyoruz bak çok basit bir şey. Bunun sohbeti bile yapılmaz, sorulmaz bile. Herkesin doğrusu yanlışı da kendinedir?

Şu anki aklım olsa ben de liseyi açıktan okurdum. Eğitim sistemi kötü zaten diyecek bir şey yok ama en azından 4 sene para biriktirirdim.
Artık ben de aynı kafadayım. 😂
4 sene sanayide çıraklık yapsaydım yine iyiydim.

Yeni konular

Geri
Yukarı