Her şeyden çok çabuk sıkılıyorum

Hocam hobi olarak ne yapacağımı bilmiyorum. Yazılım öğrenmek istiyorum başlamadan sıkılıyorum. Neredeyse 50 tane oyunum var. Tıklamak bile istemiyorum, aşırı derecede sıkıcı geliyor.
Yaş kaçtı?

Yaşınıza göre bu durum biraz normal karşılanabilir. Oyalanacağınız ve bir şeyler öğrenebileceğiniz bir işe bakabilirsiniz. Bu olmazsa eğer yeni hobiler edinip farklı ortamlara girebilirsiniz. Bilardo, yüzme, spor gibi aktiviteleri öğrenebilir ve bunları yaparken eğlenebilirsiniz. Evden çıkmayayım diyorsanız bilgisayarınız da müsaitse hobi amaçlı grafik veya yazılım işlerine bakabilir, öğrenmeye çalışabilirsiniz. Bunlar işime gelmez diyorsanız varsa bahçeniz falan onunla uğraşın. O da yoksa el işçiliği üzerine bir şeyler yapabilirsiniz. Ahşap oyma vs gibi. Yeni insanlarla tanışın falan demeyeceğim, çünkü bu devirde çoğu kişiye ne güvenilir ne beraber yola çıkılır ne de derdini, sırrını anlatamazsın. Kısaca oyalanacak bir şeyler bulun, gerekiyorsa sizi yorsun. Emin olun akşama kadar yatmaktan, boş durup sıkılmaktan daha iyidir. İnsana boş vakit gereklidir ancak onun da fazlası zarar.
Yeni hobi edinmek bile sıkıcı geliyor. Her şeyi sanki zorla yapıyormuşum gibi oluyor. Arkadaşım bugün aradı beni ben o kadar çok sıkılıyorum ki çıkıp kendimi atıp vurasım geliyor.

Yeni hobi edinmek bile sıkıcı geliyor. Her şeyi sanki zorla yapıyormuşum gibi oluyor. Arkadaşım bugün aradı beni. Ben o kadar çok sıkılıyorum ki çıkıp kendimi atıp vurasım geliyor.
Ergenlik çağında olduğunuz için öyle zamanlar illaki olur. Bir şeyler yapmak için kendini zorlaman gerekiyor.

Geri
Yukarı