Her şeyden çok çabuk sıkılıyorum

Tatsuhiro Satou

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
Dışarı çıkmak, oyun oynamak, sohbet etmek acayip sıkıcı geliyor. Diğer kişilere baktığımda onların ne kadar eğlendiğini hiç sıkılmadığını görüyorum kıskanıyorum. 2 senedir hep böyleyim. Hep bu sefer eğleneceğim mutlu olacağım diyorum ama olmuyor. Aslında hiç büyük bir sıkıntım yok, ailemin sağlığı yerinde, maddi durumumuz yerinde ama ben hayattan zevk alamıyorum. Ne yapmalıyım?

14 yaşındayım şu anlık yaptığım bir şey yok.

Hayır, tarih yerini rastgele yapmıştım kusura bakmayın.
Yaşınıza göre bu durum biraz normal karşılanabilir. Oyalanacağınız ve bir şeyler öğrenebileceğiniz bir işe bakabilirsiniz. Bu olmazsa eğer yeni hobiler edinip farklı ortamlara girebilirsiniz. Bilardo, yüzme, spor gibi aktiviteleri öğrenebilir ve bunları yaparken eğlenebilirsiniz. Evden çıkmayayım diyorsanız bilgisayarınız da müsaitse hobi amaçlı grafik veya yazılım işlerine bakabilir, öğrenmeye çalışabilirsiniz. Bunlar işime gelmez diyorsanız varsa bahçeniz falan onunla uğraşın. O da yoksa el işçiliği üzerine bir şeyler yapabilirsiniz. Ahşap oyma vs gibi. Yeni insanlarla tanışın falan demeyeceğim, çünkü bu devirde çoğu kişiye ne güvenilir ne beraber yola çıkılır ne de derdini, sırrını anlatamazsın. Kısaca oyalanacak bir şeyler bulun, gerekiyorsa sizi yorsun. Emin olun akşama kadar yatmaktan, boş durup sıkılmaktan daha iyidir. İnsana boş vakit gereklidir ancak onun da fazlası zarar.

Edit: Müziğe ilginiz varsa kursa giderek veya evde video izleyerek bir şeyler öğrenebilirsiniz. Ben canım sıkıldıkça bağlama çalıyorum, iyi geliyor doğrusu.

Geri
Yukarı