Türkiye'de her şeyin pahalı olması

ElvTXAZU4AQVsvj.jpg

Ülkemizin para birimi günden güne değersizleşiyor. Bunun yüzünden. Bu ülkede yaşamaz artık.

2 Litre pırıl 22.90 1 litre pırıl 16.30. Aklınız başınızı alın uçuyomuş nereye uçuyomuş.

Biri 18 yıllık enkaz devraldı bundan olabilir mi ve alkole laf söylüyorsunuz pudra şekerine sesiniz çıkmıyor.

Enkaz mı?
Marmaray'ı kim yaptı?
Metrobüsleri kim İstanbul'a getirdi?
Ve dahası var...
Hedef 2071 yeğenim daha yeni başladık olur böyle aksaklıklar bizde insanız sonuçta.(!)

Acaba chp zamanında ne yapıldı?
2. dünya savaşı'na girmememize rağmen giren ülkelerden daha çok etkilendi.ekmek için karne sistemi vardı. Yani bir ailenin yiyeceği lokmalar bile sınırlıydı. O zamanlarda kanun gereği pasta ve kurabiye yapmakta yasaktı. bir de üstelik Türkiye,
Mustafa Kemal Atatürk'ten sonra en çok ekonomik büyümeyi Recep tayyip erdoğan yapmıştır. Hatta birçok delil ile belgelenmiştir. Bu gerçeği chp bile kabul ediyor.

Son düzenleme:
Enkaz mı?
Marmaray'ı kim yaptı?
Metrobüsleri kim İstanbul'a getirdi?
Ve dahası var...

Acaba chp zamanında ne yapıldı?
2. dünya savaşı'na girmememize rağmen giren ülkelerden daha çok etkilendi.ekmek için karne sistemi vardı. Yani bir ailenin yiyeceği lokmalar bile sınırlıydı. O zamanlarda kanun gereği pasta ve kurabiye yapmakta yasaktı. bir de üstelik Türkiye,
Mustafa Kemal Atatürk'ten sonra en çok ekonomik büyümeyi Recep tayyip erdoğan yapmıştır. Hatta birçok delil ile belgelenmiştir. Bu gerçeği chp bile kabul ediyor.

Marmaray geldi, metrobüs geldi hadi eyvallah hiç binmeye çalıştın mı? Saat 7'de 1.5 saat binmek için sıra bekledim evet bayağı gelişti İstanbul. 2000'de 10 milyon olan nüfus 20 milyon oldu marmaraymış hayatında 1 kere binmemişsin rahatlık diyorsun insanlar birbirinin sırtına biniyor. Hiç hayatında 3 saat trafikte durur halde bekledin mi? Ben mall of İstanbul'un önünde 3 saat bekledim.

Marmaray geldi, metrobüs geldi hadi eyvallah hiç binmeye çalıştın mı? Saat 7'de 1.5 saat binmek için sıra bekledim evet bayağı gelişti İstanbul. 2000'de 10 milyon olan nüfus 20 milyon oldu marmaraymış hayatında 1 kere binmemişsin rahatlık diyorsun insanlar birbirinin sırtına biniyor. Hiç hayatında 3 saat trafikte durur halde bekledin mi? Ben mall of İstanbul'un önünde 3 saat bekledim.

Nereden biliyon binip binmediği mi?
Yoksa beni mi takip ediyorsun? :D
şaka bir yana o trafik sıkışıklığının sebebi sürücülerin hatalı davranışlarından dolayı.
Örneğin adam otobana girmeyecek ama son onda direksiyon kırıp otoban girişine girmeye çalışıyor. Yani arkadaki araçlar kuyruk oluşturup trafik sıkışıklığına sebep oluyor. İnsanlar alternatif olarak toplu taşımaya yığılıyor. Ve oradada insanların hatası çok. Örneğin adamın birisi metroda öyle bir yayıldı ki iki kişilik yer kaplıyor. Ya da o ekrem imamoğlu'nun israf(!) diye sattığı metrobüsleride hesaba katarsak gayet normal.

Geri
Yukarı