Her sistem ölümü tadacaktır: Sistem katili DirectX 12

Yok o kısım öyle gitmiyor, mining seviyesi yükseldikçe kart başı performanstan çok verimlilik önem kazanıyor. 6600-00XT serisinin miningcilere gitmesinin nedeni buydu mesela, kazım performansları düşüktü ama verimlilikleri aşırı yüksekti. Hatta direkt sana NiceHash verileriyle söyleyeyim, LHR olmayan 3090 5.13 dolar net getiri sağlıyor, kazım sırasında 285W harcıyor ve watt başına 0.0204 dolar veriyor. 6600XT ise 1.40 dolar net getiri sağlıyor ama sadece 60W tüketiyor ve watt başına 0.0256 dolar veriyor. Düz mantık 3090'ı 50000 lira say, onun fiyatına 5 tane 6600XT ayarlarsın ki o zaman da bir taraf 5.13 dolar, öteki taraf 7 dolar getiriye sahip olmuş olur ve bu bahsettiğim LHR olmayan 3090 ile. İleride satmak istediğinde de şu anki fiyatlar üstünden 3090 40'a gidiyor, 6600XT ise en kötü tanesi 8'den rahat gider ki şu anda Sahibinden'de sırasıyla 40 ve 10 altına yoklar.
Tabii bu değil ki her zaman ufak kart hep daha iyidir, hadi gidip 200 tane RX 550 alalım :D. Ancak bu sadece bir örnek.

RTX 3090 için LHR yok. 3080 Ti'a kadar var. İnternette öyle geliyor yani.

Aslında AMD kazım oranının düşük olmasının sebebi kendi madencilik koruması var ve belli bir adı olmadığı için LHR kadar üstüne düşülmüyor. E haliyle oyuncuya yönelik oluyor. Belki daha güçlü olacak madencilik konusunda ama kısıtlama sağ olsun haberi bile yok çoğu insanın. Yoksa 5000 serisinden nasıl daha az kazabiliyor. Değil mi?

Ayrıca RX 550 ile ETC üzerinde 11.5mh alıyor yaklaşık. Ve 1530MHz değerine kadar OC yapılabilir. RX 550 ile yaptığından bir süre oradan biliyorum.

Bu kısma ben şahsen katılmıyorum. Benim de o kısmım yoğundur ancak ben kendi araştırmalarımda işlemin sıkıntılı olmasına dair bir şeye ulaşamadım. Sıkıntıyı oluşturan kısım daha çok kullanılan para birimiyle alakalı.
Bu arada 1660S ile pek önermem zaten, düşük alırsın. Elektrik zammı ve BTC değer kaybını da düşünürsek yapmana pek değmeyecektir özellikle aktif kullanıcı isen.

Hocam şu yüzden caiz değil bence, siz bu işten kar ediyorsunuz fakat emek vermiyorsunuz kartınız size para sağlıyor paranın da bir kısmı elektriğe gidiyor. Yani siz hiç emek harcamadan para kazanmış oluyorsunuz.

Hocam şu yüzden caiz değil bence, siz bu işten kar ediyorsunuz fakat emek vermiyorsunuz kartınız size para sağlıyor paranın da bir kısmı elektriğe gidiyor. Yani siz hiç emek harcamadan para kazanmış oluyorsunuz.

Aslında bence parayı kazanan ekran kartı. Paranın sahibide bence ekran kartı😅😅

Geri
Yukarı