Sürekli ölümü düşünmek

Bende bundan korkuyorum ya hocam. Dinden dönmek ve hiçbir dine inanmak bana bir şeylerden kaçmak gibi geliyor. Doğruyu bilmene rağmen yanlışa yönelmek gibi geliyor açıkcası
Hangi dinin doğru olduğunu hiç kimse, tamamen bilemez. Sonuçta dünya üzerinde bilindik, bilinmedik yüzlerce din var. Ayrıca bu bir şeylerden kaçmak anlamına gelmez. Dinler yüzünden deliren veya hayatına son veren binlerce kişi var. Tabii sizin de kafanızı karıştırmak istemem, eğer kendi dininizden dönmek istemezseniz, hem psikologa, hem de camiye aynı anda da gidebilirsiniz sonuçta.

Hangi dinin doğru olduğunu hiç kimse, tamamen bilemez. Sonuçta dünya üzerinde bilindik, bilinmedik yüzlerce din var. Ayrıca bu bir şeylerden kaçmak anlamına gelmez. Dinler yüzünden deliren veya hayatına son veren binlerce kişi var. Tabii sizin de kafanızı karıştırmak istemem, eğer kendi dininizden dönmek istemezseniz, hem psikologa, hem de camiye aynı anda da gidebilirsiniz sonuçta.
Hocam umarım bir şekilde doğru yolu bulup huzura kavuşabilirim çünkü kafayı yememe az kaldı böyle giderse. 15 yaşında olmama rağmen bunları düşünmek çok garip geliyor bana. Yaşıtlarım hep hayatında gülüp eğlenirken benim bunları sorgulamam garip.

Düşünmek; insana has bir özelliktir. Ben de sizin gibi olmasa da düşünüyorum. Düşüncelerden uzaklaşmak için zihninizi rahatlatmayı deneyin. Kafanızı başka şeylere yorun. İbadet de edebilirsiniz.

Yalnız kalmamaya çalış bence, bende de oluyor ara sıra(Çoğu zaman). Ama arkadaşlarım, ailem vb kişiler ile iken düşünmüyorum veya bir hobi bulmaya çalış. Ben yalnız kaldığımda düşünürüm genellikle hiç düşünmemekte iyi değil bence.

Yalnız kalmamaya çalış bence, bende de oluyor ara sıra(Çoğu zaman). Ama arkadaşlarım, ailem vb kişiler ile iken düşünmüyorum veya bir hobi bulmaya çalış. Ben yalnız kaldığımda düşünürüm genellikle hiç düşünmemekte iyi değil bence.
Kurtuldum bu olaylardan hocam.

Ailemden birine bir şey olursa vefat ederlerse ne yaparım diye düşünüyorum sürekli. Bana bir şey olursa ailem ne yapar. Eğer ölürsem ne yaparım, öldükten sonra ne olacağım, tek olunca ne yaparım diye düşünüyorum bunu düşünmeyi nasıl durdurabilirim? Yalnız iken daha çok düşünüyorum.
Öncelikle şunu unutmayınki Allah yukarıda kötü bir şey yapmadıkça başınıza bir şey gelmez öldükten sonra hesap kitap vakti gelecek ne kötülük yaptınız ne iyilik yaptınız ortaya dökülecek.

Geri
Yukarı