Sürekli ölümü düşünmek

Nasıl kurtuldun hocam anlatır mısın?
Gram bir şey yapmadım. Birden bitti. Oyun almıştım sürekli onunla vakit geçiriyorum veya ara sıra ders çalışıyorum. Ama her şeyden önemlisi yatmadan önce o gün hiç bir şey yapmasam bile tövbe diliyorum. Halen günah işliyorum, ama eskisi gibi etkilemiyor artık. Yani günah işleyip akşamına tövbe edince tertemiz günahsız olduğumu hissediyorum.
Öncelikle şunu unutmayınki Allah yukarıda kötü bir şey yapmadıkça başınıza bir şey gelmez öldükten sonra hesap kitap vakti gelecek ne kötülük yaptınız ne iyilik yaptınız ortaya dökülecek.
Hocam konuyu açmamdaki asıl sebep işlediğim günahlardan dolayı Allah bana azap yağdıracak korkusuydu.
Zaten baya boş olduğum ve hiç işim olmadığı zamanlar ibadet etmeyi deneyeceğim.

Aileden birisi ölürse cenaze namazında rezil olurum.

Gram bir şey yapmadım. Birden bitti. Oyun almıştım sürekli onunla vakit geçiriyorum veya ara sıra ders çalışıyorum. Ama her şeyden önemlisi yatmadan önce o gün hiç bir şey yapmasam bile tövbe diliyorum. Halen günah işliyorum, ama eskisi gibi etkilemiyor artık. Yani günah işleyip akşamına tövbe edince tertemiz günahsız olduğumu hissediyorum.

Hocam konuyu açmamdaki asıl sebep işlediğim günahlardan dolayı Allah bana azap yağdıracak korkusuydu.
Bak sana ciddi söylüyorum. Günde beş kere namaz kıl. İnanılmaz rahatlarsın. Endişe felan kalmaz. Sen korkma, Allah herkesi affeder. Önemli olan doğru yola dönmen.

Bu yazından anladığım kadarıyla sen dini meseleleri çok takıyorsun kafana. Bu din meseleleriyle aklını çok kurcalama. Hayatını etik bir biçimde yaşamaya bak.

4 senedir namaz kılmıyorum sadece cumalara giderdim 4 sene sonra cumaya gittim geçen cuma bir rahatlama bir ferahlama geldi anlatamam bende ölümü düşünürüm özellikle öbür tarafı gerektiği kadar akılda olmalı zaten unutursan sıkıntı namaz kıl hacı huzur İslam'da.

Geri
Yukarı