Herhangi bir sınavda kopya çektiğiniz için pişman oldunuz mu?

Herhangi bir sınavda kopya çektiğiniz için pişman oldunuz mu?

• Oy verenlerin toplamı
    107
Valla hocam ben aslında bu kul hakkı, hak geçme olayına özen göstermeye çalışırım ama konu sınav olunca başka...

İşi tek taraflı düşünenler var. İşte efendim, mesela TEOG'da kaç bin kişinin önüne geçmişiz felan falan ama burada şu da düşünülmeli durumu iyi olan aileler ya da zengin aileler oğullarını özelde okutuyor ve şişirme notlar alıyor. Hatta direk kendi iş yerinde çocuğuna bir gelecek garantileyen aileler var. Ee? Biz zengin doğmadık diye bu eziyeti çekecek miyiz? Ayrıca Türkiye'nin eğitim sistemi berbat. Sayısal öğrencisi -yukarıda arkadaşın da dediği gibi- saçma sapan edebiyata dair sayfalarca şey ezberliyor. Kendi alan derslerinde zaten o kadar şeyi birden yüklüyorlar adama bir de onu nasıl yapacağız? Sınav sonrası unutuyorlar zaten ee ne faydası oldu? Bu bir nevi sisteme ve insanlara karşı savaştır, mümkün olduğunca kopya çekin arkadaşlar. Benim derslerim Allah'a şükür güzel gitti şu ana kadar çalışarak girdim ama çok heyecanlanırım sınavda bidiğim şeyleri unuturum kopya da çok çektim. Yine olsa daha çok çekerim, umrumda olmaz boş sözlerle ''hak, hak'' diye kendi kendine söylenenler ötede ağlasın, rica olunur.

Herhangi bir sınavda kopya çektiğiniz için pişman oldunuz mu? Anılarınızı anlatırsanız sevinirim. :)

Sen çektin mi, diye soracak olursanız da hemen cevaplayayım:

10. sınıfa geçtim ama sadece 1 defa kopya çektim (ciddiyim). O da 6. sınıfta oldu ama düşük aldım zaten ve kafam stres ile doluydu (zaten kopya çekmemin sebebi stresten aklımın yerinde olmamasıydı yoksa kul hakkı filan hiç bulaşmazdım). Yani kopya çekmeyi seven bir öğrenci değilim. :)

Yine de o kopya çok büyük değildi, en fazla notum 84.8 iken 85 yapmıştır (kafadan attım yoksa hatırlamıyorum).

İlkokul ile ortaokulda kopya çekmiştim ve evet, pişmanım. Savunulacak bir şey değil, açıkça ahlaksızlık.

@Nieagerams ben illaki kul hakkı demiyorum. Ama kesin şekilde bilmediğim içinde kopya çekmek hiç hoşuma gitmiyor.

Zaten ilk kopyamı çektiğim gün sınav ortasında yüzümü yıkamaya gitmiştim. Ağır bir stres yaşıyodum.

@Nieagerams ben illaki kul hakkı demiyorum. Ama kesin şekilde bilmediğim içinde kopya çekmek hiç hoşuma gitmiyor.

Zaten ilk kopyamı çektiğim gün sınav ortasında yüzümü yıkamaya gitmiştim. Ağır bir stres yaşıyodum.
Turgineer bey, kul hakkı ifadesini size ifaden yazmadım genel olarak öyle düşünenlere yazmıştım. Sizin fikrinize de saygı duyarım.

Kaçıncı sınıftı hatırlamıyorum. Sınava girdik. Deneme sınavı ama. Nefret ederdim o zamanlar. Soruyu okumaya üşeniyorum, mecbur kopya. Arkadaştan istedim. Bir kağıda yazıp verdi. Verdi ama uyanık ya hepsini yanlış vermiş. Sorular cevaplanıyor, çocuk her soruya full diye bağırarak artı atıyor ben ha bire eksi😂

9.sınıfta her sınavda kopya çekiyordum mükemmel taktiklerim vardı ama 2. dönemin mat sınavında yakalanınca bütün sınav dönemi boyunca öğretmen masasında oturmuştum gg.

9. Sınıfta kimya dersinde batacaktım, sırayı cephanelik gibi donattım. Gözetmen de saf olunca 30 alacağım sınavdan 90 küsür aldım. Pişman mıyım değilim 5 kere olsun 5 kere daha yaparım.

Yeni konular

Geri
Yukarı