Herhangi bir sınavda kopya çektiğiniz için pişman oldunuz mu?

Herhangi bir sınavda kopya çektiğiniz için pişman oldunuz mu?

• Oy verenlerin toplamı
    107
10 Sınıfta ilk dönem matematik sınavından 06 almıştım. Diğer sınavda kopya çekerek 85 fakat hoca anladı. O dönem sözlü yardımı olmadan geçemiyeceğim kesindi bende telafi sınavına girdim. 05 aldım. Teşekkürler 😁

SBS sınavında kafasını masaya koyup nöbet tutan öğretmenler vardı. Öğretmenin bile umurunda değil öğrencinin neden umurunda olsun ki?

Şirinlik yapmaya gerek yok.

Şirinlik yapan mı vardı? :D

Hiç kopya çekmedim, çünkü insanlar bana direkt kopya verdiler. Adamdan istememe gerek yoktu o söylüyordu. Ve hiç istememiştim önceden.

Şimdi mantıken çekince insan kul hakkına girmiş gibi hissediyor. Hani millet çalışarak iyi bir sonuç alırken biz biraz hırsızlık yapmış gibi oluyoruz. Ama bir diğer mantıkla da düşünürsek de şimdi elin oğlu sırf babası zengin diye özel okullarda yattığı yerden 100 alıyor, e bizde bir nevi kopya çekerek adaleti sağlamış oluyoruz. Valla bilemedim bak şimdi, bu işin 2 ucu süslü değnek.😀

Bu arada çok fazla kopya çekmişimdir. 6. sınıfta bir başladım o gün bu gündür elime geçen her fırsatta çekerim, hiç acımam.😄

Pişman değilim. Sayısal öğrencisine 4 sayfa arkalı önlü edebiyat ezberletmeye çalışırlarsa kopyaya tabi yönelirim. Sıkıntı müfredatta. Ezberleyen sayısalcı arkadaşıma da az önce mesaj atıp yokladım unutmuş. E ne işe yaradı bu ders? Alan dışı dersleri genel kültür olarak öğretmeliler. Edebiyattan devam edecek olursam dönemin özellikleri, neden bunlara yönelmişler nerede etkilenilmiş bitti. Yok A şahsı 5 kitap yazmış adları tek tek akılda tut hangi akım onu bil bide onlardan 1 tane meşhur vardır onun içeriğini bil... Kopyamla mutluyum.

Ne kopya çeken ne de kopya çekilen taraftaydım 12. Sınıfa kadar, matematikte sevdiğim konular gelmeye başlayınca iki sınavdan da 100 alınca millet benden çekmeye çalışmıştı.

7. Sınıfta Türkçe dersinde sınava girdim, fazlasıyla başarılı bir öğrenciydim zaten ilk sınavım 99'du. Neyse ben ya sınav sorularını bitirmiştim ya da bir soruda takılmıştım böyle etrafıma bakıyorum, baktım bir kız böyle soruları yapamıyor. Acıdım garibe böyle sesleniyorum kıza derken hoca bir baktı, hiçbir şey söylemedi hiçbir şey yapmadı, sınava devam ettik ama beni kopya çekiyor zannetmesi bana aşırı koydu, öyle bakması çok çok daha koydu zaten :D. En sevdiğim hocalardan biriydi Allah'tan hiçbri şey olmamış gibi devam ettik.

SBS sınavında kafasını masaya koyup nöbet tutan öğretmenler vardı. Öğretmenin bile umurunda değil öğrencinin neden umurunda olsun ki?

Şirinlik yapmaya gerek yok.
TEOG'da başıma gelmişti. Bir erkek bir de kadın hoca vardı. Erkek hoca diğerini sürekli konuşturuyordu. Sesleri bize kadar geliyordu. En son da en arka sıraya gidip horul horul uyudu. Ben önümdekinden bakmadım fakat baksam rahat bakardım yani. Ayrıca cidden hakkıyla yapmak isteyen arkadaşların da önüne taş koyuyorlar.

Geri
Yukarı