Herkes neden küfür kullanıyor?

Arkadaş ortamından ortamına değişir bugün aşırı elit insanlar da küfür kullanıyor. Yerinde kullanıldığında güzeldir komiktir. Kimse de bir başkasının hayatına karışma hakkına sahip değil. Bugün nasıl biri ben bu dine inanıyorum dediğinde tercih meselesiyle küfür de öyle. Kötü bir şey olması ya da sizin öyle görmeniz insanlara hayatı öğretebileceğiniz anlamına gelmiyor. Her sigara içeni durdurup "hösst kardeşim içme şunu" diyip elindekini çöpe atmadığımız gibi aynısını küfüre de yapmamız lazım.

Herkesin kendi bir arkadaş grubu ve kişiliği var sevmiyorsanız arkadaşlık kurmazsınız. Durduk yere kin besleyip ötekileştirmek gereksiz. Ayrıca ben hiç küfür kullanmayıp içi bilgi anlamında uzay gibi bomboş olan da bir çok insan biliyorum zaten o insanların amacı da "küfür kullanmıyorum yani zekiyim" kafalarına falan giriyorlar. İkisinin de ucu boş iş :D
yok hocam bana boş yere küfür ediyorlar bide son zamanlarda 3 yıl öncesinden 10kat daha fazla küfür var. yoksa benim insanlar öyle bir şey yapmıyorum

Arkadaş ortamından ortamına değişir bugün aşırı elit insanlar da küfür kullanıyor. Yerinde kullanıldığında güzeldir komiktir. Kimse de bir başkasının hayatına karışma hakkına sahip değil. Bugün nasıl biri ben bu dine inanıyorum dediğinde tercih meselesiyle küfür de öyle. Kötü bir şey olması ya da sizin öyle görmeniz insanlara hayatı öğretebileceğiniz anlamına gelmiyor. Her sigara içeni durdurup "hösst kardeşim içme şunu" deyip elindekini çöpe atmadığımız gibi aynısını küfüre de yapmamız lazım.

Herkesin kendi bir arkadaş grubu ve kişiliği var sevmiyorsanız arkadaşlık kurmazsınız. Durduk yere kin besleyip ötekileştirmek gereksiz. Ayrıca ben hiç küfür kullanmayıp içi bilgi anlamında uzay gibi bomboş olan da birçok insan biliyorum zaten o insanların amacı da "küfür kullanmıyorum yani zekiyim" kafalarına falan giriyorlar. İkisinin de ucu boş iş :D

Hocam küfür edip etmemek zekilikle değil terbiyeyle alakalı. Din konusuna gelince her insanın inancına saygı duyarım ama yanımda terbiyesizce sözler sarf edilmesi hoşuma gitmiyor. Ben tutup da birine küfrü hayatından çıkar demem, bunu demek bana düşmez. Ama ben bu sözleri dinlemek zorunda değilim. O ortamdan uzaklaş derseniz sınıfı terk etme gibi bir lüksüm yok. Toplu ortamlarda söylediklerine birazcık dikkat etmek o kadar da zor olmasa gerek.

Hocam Z kuşağı bireyi olarak maalesef bu kuşağın çocuklarının bazıları ne kadar düzgün ise bazıları da bir o kadar terbiyesiz oluyor. Aile terbiyesi ve arkadaş ortamı bu durumu etkiliyor.

Hocam küfür edip etmemek zekilikle değil terbiyeyle alakalı. Din konusuna gelince her insanın inancına saygı duyarım ama yanımda terbiyesizce sözler sarf edilmesi hoşuma gitmiyor. Ben tutup da birine küfrü hayatından çıkar demem, bunu demek bana düşmez. Ama ben bu sözleri dinlemek zorunda değilim. O ortamdan uzaklaş derseniz sınıfı terk etme gibi bir lüksüm yok. Toplu ortamlarda söylediklerine birazcık dikkat etmek o kadar da zor olmasa gerek.
Onu eğitimli bireyler yetiştirerek yapacaksın canım arkadaşım. Siz ağzından ne çıktığını, ne zaman çıktığını bilmeyen bilinçsiz insan yetiştirirseniz o insanın da oğlu kızı kendi gibi olur büyük oranda. Hele bi de liseye giden daha yeni yeni topluma alışan, ergenlik dönemindeki kafası çalışmayan çocuklardan falan bahsediyorsunuz sanırım. Ne bekliyosun tam olarak aynı evrende mi yaşıyoruz yoksa siz Alis Harikalar Diyarı'ndaki Türkiye'de misiniz? :D

Yeni konular

Geri
Yukarı