Herkesin bir anda Windows 11 Insider Dev Channel sürümüne geçmek istemesi

Hocam, neredeyse iki yada üç haftadır W11 kullanıyorum. Bir süre sızdırılmış sürümü kullandım, çıkar çıkmaz geliştirici kanalından orijinal sürümü yükledim. Neden bir ay kadar bekleyeyim ki Windows 11'in ne sunduğunu görmek için?
Haklısınız fakat ben işimi garantiye almak istiyorum. Çünkü bilgisayar abimin ve abim sorun çıktığında anında bana kızıyor. O yüzden mümkün olduğunca Dev Channel'dan uzak durmaya çalışıyorum ve Windows 11'in resmi Beta Channel yapısını bekliyorum.

Elbette herkesin görüşü farklıdır, o konuda bir şey diyemem.

😉

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-07-05 213642.png
    Ekran görüntüsü 2021-07-05 213642.png
    33,1 KB · Görüntüleme: 82
  • Ekran görüntüsü 2021-07-05 213743.png
    Ekran görüntüsü 2021-07-05 213743.png
    18,6 KB · Görüntüleme: 79
Merhaba arkadaşlar. Gerçekten anlam veremediğim bir konu bu. Normalde Insider programına katılmayı bile aklından geçirmeyen birçok insan Windows 11'in ilk dev Channel yapısı yayınlandıktan sonra Insider dev Channel üyesi olmaya başladı.

Şunu unutmayın ki dev Channel yapıları günlük kullanım için uygun değildir. Sadece yeni özelliklerin test edilmesi ve bu özellikler ile ilgili Microsoft'a geri bildirim sağlanması için var olan yapılardır. Bu yapılarda normal yapılardan çok daha fazla hata olabilir. Ayrıca daha fazla güvenlik açığı barındırabilir ve kararsız çalışabilir. O yüzden bu yapıların ana bilgisayarlara kurulması önerilmez.

Fakat nedense bu aralar çok fazla insanın dev Channel'a geçmeye başladığını gördüm. Neden daha önceden Insider'ın yüzüne bile bakmayan insanlar şimdi haldır haldır dev Channel'a katılmaya başladı?

Çünkü sebepleri:
İnsanlar 6 yıldır aynı işletim sistemini kullanmaktan sıkıldı ve bunaldı,
Yeni işletim sistemi herkeste merak uyandırdığı için,
Çoğu kişi (ben dahil) Insider'da sorun yaşamadığınız forumlarda söyledik bu yüzden neden Windows 10'da duralım dediler,
Windows 11'de performans ve hızın artması.
Kısaca sebepleri bunlar ama en güçlü sebep "insanlar 6 yıldır aynı işletim sistemini kullanmaktan sıkıldı ve bunaldı".
İsteyen geçer isteyen geçmez biz uyarımızı yaparız gerisi kullanıcıya kalmış. Kimse bir kişiye neden Insider sürümüne geçtin diye kızamaz. Ben mesela Windows 7'den beri beta sürümleri çıkar çıkmaz kurmaktayım. Daha eskilerini niye kurmadın diye soracak olursanız yaşım 14 :).

Arkadaşlar insanların yeni şeyler deneme isteğini, heyecanını sorgulamayın :) bırakın kim nasıl istiyorsa yaşasın. Konunun amacını anlayamadım halen.

Arkadaşlar insanların yeni şeyler deneme isteğini, heyecanını sorgulamayın :) bırakın kim nasıl istiyorsa yaşasın. Konunun amacını anlayamadım halen.

Aradığım yorum. Dediğim gibi isteyen istediğini yapar biz uyarıyoruz gerisi kullanıcıya kalmış. Biz engel olamayız.:)

Aslında saçma olan geçilmesi değil ancak normal günlük kullanımdaki gibi kullanmak için geçilmesi. İnsanlar ya insiderın ne olduğunu bilmiyor ya da ne amaçladığını anlamadı, bu sistem sizin sistemi test etmeniz için var ve bunun sonucunda feedback uygulaması üzerinden geri bildirim yapmak için ancak insiderın başından beri en basit ve yaygın örnek olarak ekran gidip gelmesi sorunu yaşadığını belirten 10 tane konu açıldıysa geri bildirim yapan ya 1dir ya 2, sistem tamamen amacı dışında kullanılıyor.

Aslında saçma olan geçilmesi değil ancak normal günlük kullanımdaki gibi kullanmak için geçilmesi. İnsanlar ya Insider'ın ne olduğunu bilmiyor ya da ne amaçladığını anlamadı, bu sistem sizin sistemi test etmeniz için var ve bunun sonucunda feedback uygulaması üzerinden geri bildirim yapmak için ancak Insider'ın başından beri en basit ve yaygın örnek olarak ekran gidip gelmesi sorunu yaşadığını belirten 10 tane konu açıldıysa geri bildirim yapan ya 1'dir ya 2, sistem tamamen amacı dışında kullanılıyor.

Ben günlük kullanıyorum. Bunu da kimse engelleyemez. Tecrübesi ve bilgisi olan kullanıcı günlük kullanım için kullanabilir.

Sen geçmek istemiyorsan geçme, insanların kararlarına saygılı olmalısınız.
Ben dediğim gibi Beta yapısını bekliyorum, Beta yapısı çıkar çıkmaz geçeceğim. Dev yapısını kurmak istemiyorum.

Haklısınız fakat ben işimi garantiye almak istiyorum. Çünkü bilgisayar abimin ve abim sorun çıktığında anında bana kızıyor. O yüzden mümkün olduğunca Dev Channel'dan uzak durmaya çalışıyorum ve Windows 11'in resmi Beta Channel yapısını bekliyorum.

Elbette herkesin görüşü farklıdır, o konuda bir şey diyemem.

En doğrusunu yapıyorsun, İnsider Geliştirici sürümünü kurmak basit önemli olan o sürümü hatasıyla sevabıyla kullanıp insider görevlerini yerine getirirerek diğer insanlara faydalı olmaktır önemli olan.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-07-05 213642.png
    Ekran görüntüsü 2021-07-05 213642.png
    33,1 KB · Görüntüleme: 71

Geri
Yukarı