Herkesin bir anda Windows 11 Insider Dev Channel sürümüne geçmek istemesi

Aslında saçma olan geçilmesi değil ancak normal günlük kullanımdaki gibi kullanmak için geçilmesi. İnsanlar ya insiderın ne olduğunu bilmiyor ya da ne amaçladığını anlamadı, bu sistem sizin sistemi test etmeniz için var ve bunun sonucunda feedback uygulaması üzerinden geri bildirim yapmak için ancak insiderın başından beri en basit ve yaygın örnek olarak ekran gidip gelmesi sorunu yaşadığını belirten 10 tane konu açıldıysa geri bildirim yapan ya 1dir ya 2, sistem tamamen amacı dışında kullanılıyor.
Bu sorunu bende yaşadım ve konu açtım, çözümünü de buldum bir arkadaş sayesinde. O kişi kendini biliyor. :) Ve çözdükten 5 veya 10 dakika sonra geri bildirim gönderdim.

Bakın ben diyorsunuz. Konunun amacı ne anlamadım. Kararlarınızı veya fikirlerinizi söylemek için mi açtınız?
Evet. Kendi fikirlerimi söylemek için açtım.

Ben günlük kullanıyorum. Bunu da kimse engelleyemez. Tecrübesi ve bilgisi olan kullanıcı günlük kullanım için kullanabilir.

Kimse engellenmesinden bahsetmiyor, yapilan şey mantık dışı siz bilgili olabilirsiniz, sorun yaşadığınızda araştırıp çözebiliyorsunuzdur ancak herkes sizin gibi değil insanlar son kullanıcı için yayınlanmış gibi algılayıp kullanmaya çalışıyor ve en ufak bir sorunda sistem sorunluymuş gibi düşünüyor ve geri bildirim yapmıyor.

Ve unutulmaması gereken bir şey daha var dev Channel'a girenlerin tek çıkış yolu sıfır kurulum. Diğer kanallarda birbirine geçiş veya son stabil sürüme geçiş tek tıkla yapılırken dev Channel'dan çıkmak için sıfırdan kurulum yapmanız lazım.

Windows 11 Windows 10'a göre daha seri çalışıyor desem, ne dersin?

Buna bir miktar katılıyorum, neredeyse 1 haftadır Windows 11 kullanıyorum ve herhangi bir sorun veya sıkıntı yaşamadım. Kullananların çoğunun bir sorun yaşamamış olması biraz daha stabil hale getirilmeye ihtiyacı olduğu gerçeğini değiştirmez bence, benim bilgisayarım 11-12 yıllık olması lazım buna rağmen gayet stabil çalışmaktadır tabii az önce de dediğim gibi daha stabil hale getirilebilir.

Son düzenleme:
Windows 11 gelişmekte olan bir sürüm olduğu için bazı programları çalıştırmıyor;

Test Amaçlı!
1- PC'de Dijital TV kartı var, Altdvb-DVBwiever vs Player oynatıcılarından OSCam programı ile Uydulardaki şifreli kanalları çözüyor, sadece OSCam'da denenmiştir diğer programları denemedim.
2- ProgDVB denemek istedim bunda ise .NET Framework 3.5'te çalıştığı için Windows 11 sürümünde güncelleme yaptığı halde programı çalıştırmadı, sitede küçük yazılım vardı onu Flash yükledim ve çalıştırdım. Bunda ise maalesef OSCam'da başarısız oldu şifreli kanalları çözmedi.
3-Windows 11 .NET Framework 3.5 tam yüklemediğinden'mi OSCam çalışmıyor bir türlü çözemedim.
4-PC 'de Dijital TV kartı olup'ta deneyen arkadaş var mı ?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı