Herkesin cennete gitmesi mümkün mü?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Teknoloji o kadar ilerlemiş ki artık ilahi kitapları veriye dönüştürüp silebiliriz:ROFL:
Kuran:
disk-yazma-hatas%C4%B1.png

Arkadaşım sen inan ve iyi insan ol kaybın ne olucak? İnanmayıp iyi insan olursan işini şansa bırakıyorsun bilmem anlatabildim mi? Diyelimki inanıyorsun ve öldün tanrı yokmuş kaybın ne olucak? Ama inanmıyorsun yani işini şansa bırakıyorsun.
Hocam ben müslümanım. Oruçlarımın hepsini de tutuyorum :) Benim anlatmaya çalıştığım şey Allah bize beyin vermiş olmasına rağmen neden sorgulamaktan çekiniyoruz? Sorgulamak günah değil. Bize verilen en büyük nimet.
Kuran'ı Hi-Level'a mı eşdeğer gördün Handsome :) Çarpılacaksın ha :)

Hocam ben müslümanım. Oruçlarımın hepsini de tutuyorum :) Benim anlatmaya çalıştığım şey Allah bize beyin vermiş olmasına rağmen neden sorgulamaktan çekiniyoruz? Sorgulamak günah değil. Bize verilen en büyük nimet.
Allah sana islamı sorgula diye mi beyin verdi?

Dünyayı, hayatı, dini, bilimi sorgulamam için verdi. Sadece dini değil ama evet, dini de sorgulayıp araştırmak için verdi.

Herkes istediğine inanır ya da inanmaz. Her koyun kendi bacağından asılır misali hesabın sorumluluğu o kişiye aittir. Ancak fikirleri lütfen kalp kırmadan anlatmaya ve savunmaya çalışalım. İnanan veya inanmayan herkes duygusal varlıklardır. Kalplerinizde nefret ağırlıklarını taşıyıp kendinize yük etmeyin. Sert, kavgalı konuşmalar dolu, parlak beyinlere yakışmaz.

İman üç kısımdır:

1- Taklidî iman

2- İstidlâlî iman

3- Hakiki iman.

Taklidî İman: Farzı, vacibi, sünneti bilmeyip, ana-babasından gördüğü gibi hareket edenin imanına taklidî iman denir.

İstidlâlî İman: Farzı, vacibi, sünneti, müstehabı bilip, hem de amel eden, üstelik başkalarına öğretenin imanıdır. Kuvvetli imandır.

Hakiki İman: Bu ise cümle alem bir araya gelse, Rabbini inkar et deseler, asla kalbine şüphe gelmeyenin imanıdır ki, bu iman hepsinden daha güzel ve makbuldür.
Afedersin ama kaç mesajdır anlatmaya çalışıyorum. Beyninde kısa devre falan mı var? Biz sana inkar et DE Mİ YO RUZ! Sadece öbür dinleri de bir araştır, o dini tutan insanlar neden tutuyor araştır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı