Hesabı kim ödemeli?

Hesabı kim ödemeli

• Oy verenlerin toplamı
    143
  • Anket kapandı .
Bu kadar saçma bir soruyu sormanız bile hata. Tabii ki herkes yediği kadarını ödeyecek. Evli durumda olsanız ekonomik olarak kim güçlü ise ailesinin ücretini o öder tabii ki fakat o kız ile beraber yaşamıyorsunuz ve hesapları ayrı ayrı ödemelisiniz.

Arkadaşlar bir buluşmaya çıkınca hesabı kim ödemeli sizce? Bence: Kadınlar hep erkekler ödesin diyor çünkü erkek kadını buluşmaya davet ediyor evet doğru ama bence bu olmamalı. Ben birisinin ısmarladığı yemeği yerken utanırım çünkü ben vermedim bunun parasını bunun bir rahatlık seviyesi olmalı bu yüzden bende en azından kendi yediğimi veya bir miktar vermeye çalışırım eğer yanımda para varsa. Kadınların bazılarıda buna katılmıyor onlarda bir taraftan haklılar fakat hesabın hepsini erkeğe dayatmak olmamalı. Tabiki erkek verebilir, kadında verebilir ama bence en iyisi mesela önce yemek sonra tatlı yenecek diyelim ben yemeği veririm karşımdaki tatlıyı verirse ona olan ilgim, şefkatim artar otomatik.
CDYJ7AQUsAAk5ET.jpg

Kim buluşmaya davet ettiyse o ödemeli fakat ortak bir buluşma kararı ise alman usulü olabilir veya da iki taraftan biri jest yaparak tamamını kendisi ödeyebilir.

Şahsen ben buluşmaya davet ettiysem yani bir leydi ile yemeye çıkmayı ben istediysem iki hesabı da öderim seve seve ama arkadaş ortamında ortaklaşa yemeğe gidildiyse herkes kendininkini öder ben ödemek zoruna değilim.
Tabi benim şahsi düşüncem, geneli kapsamak zorunda değil herkesin istediğine saygı duyarız.

Gidilecek yere de ortak karar verilmeli. Erkek cebinde para varsa ödeyebilir, eğer ihtiyacı vs varsa herkes eşit ödemeli. Ayrıca arada kadında ödeyebilir çok anormal bir durum gibi karşılanıyor. 25 yaşındayım sevgilim ile 4 senedir beraberiz, o da çalışıyor bende. Dışarı çıktığımız da bazen hadi gel yemekler benden diyor. Özel günlerde kesinlikle ben öderim hesabı, diğer günlerde çok karışık ödüyoruz :D
Ben buradaki düşünce önemli. İlişkilerin başında bazen çok takılıyor bu hesap meselesine, fakat zaman geçtikçe önemsiz duruma geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı