Steam Hesabım Çalındı! [Geri Aldım]

Enver 09

Kilopat
Yer
Aydın
Daha fazla  
Olay YouTube'da Valve'ın Counter-Strike 2 yayını yaptığını görmemle başladı. Yayına girdiğimde CS2 fragmanlarının altında sahte bir tweet ve de yanında bir QR kod vardı. Okuttuğum QR kod beni "cs-go2.com/beta" sitesine yönlendirdi. Linkin ne kadar sahte olduğu belli değil mi? Sabah salaklığıyla uyanamadım duruma maalesef. Sitedeki "Get Beta Access" tuşuna bastım ve Steam hesabımla giriş yapmaya çalıştım, ne kadar Steam Guard kodu girdiysem hatalı diyordu ve telefonuma sürekli "Steam Kimlik Doğrulayıcınızı devre dışı bırakmak veya taşımak için kod: XXXXX B043" şeklinde SMS geliyordu. Yine büyük bir salaklıkla SMS'teki kodu girdim. SMS'teki kodu girdikten sonra Steam hesabımındaki e-posta adresinin değişmesi ve telefon numaramın Steam hesabımdan silinmesi bir iki saniye içerisinde gerçekleşti.

Hemen Steam Destek ile iletişime geçtim ve tüm yaşadıklarımı anlattım. Hesabın bana ait olduğunu doğrulamak için birkaç şey istediler: Hesapta daha önce kullandığım e-posta adresim ve telefon numaram, ödeme yaptığım kredi/banka kartının sağlayıcısı (Master Card, Visa vs.) Ve son 4 hanesi, hesabımda etkinleştirdiğim herhangi bir oyun kodu. Benden istenen tüm bilgileri girdim. 1 saat 40 dakika sonra Steam Destek bana ulaştı ve hesabımı geri verdi.

Siz siz olun bir site Steam hesabınızla giriş yapmanızı istiyorsa siteyi 3-4 kere sorgulayın, Steam Guard'ı etkinleştirin ve asla bir siteye hesabınızla giriş esnasında devre dışı bırakmayın.

Sahte YouTube yayını (bildirdim, siz de bildirebilirsiniz): Counter-Strike Source 2 FREE BETA ACCESS ANNOUNCEMENT! CS 2 FOR YOUR ACCOUNT
Sahte CS 2 sitesi: Counter-Strike 2 | Limited Test

Olay YouTube'da Valve'ın Counter-Strike 2 yayını yaptığını görmemle başladı. Yayına girdiğimde CS2 fragmanlarının altında sahte bir tweet ve de yanında bir QR kod vardı. Okuttuğum QR kod beni "cs-go2.com/beta" sitesine yönlendirdi. Linkin ne kadar sahte olduğu belli değil mi? Sabah salaklığıyla uyanamadım duruma maalesef. Sitedeki "get beta Access" tuşuna bastım ve Steam hesabımla giriş yapmaya çalıştım, ne kadar Steam Guard kodu girdiysem hatalı diyordu ve telefonuma sürekli "Steam kimlik doğrulayıcınızı devre dışı bırakmak veya taşımak için kod: Xxxxx B043" şeklinde SMS geliyordu. Yine büyük bir salaklıkla SMS'teki kodu girdim. SMS'teki kodu girdikten sonra Steam hesabımındaki e-posta adresinin değişmesi ve telefon numaramın Steam hesabımdan silinmesi bir iki saniye içerisinde gerçekleşti.

Hemen Steam destek ile iletişime geçtim ve tüm yaşadıklarımı anlattım. Hesabın bana ait olduğunu doğrulamak için birkaç şey istediler: Hesapta daha önce kullandığım e-posta adresim ve telefon numaram, ödeme yaptığım kredi/banka kartının sağlayıcısı (Master Card, Visa vs.) Ve son 4 hanesi, hesabımda etkinleştirdiğim herhangi bir oyun kodu. Benden istenen tüm bilgileri girdim. 1 saat 40 dakika sonra Steam destek bana ulaştı ve hesabımı geri verdi.

Siz siz olun bir site Steam hesabınızla giriş yapmanızı istiyorsa siteyi 3-4 kere sorgulayın, Steam Guard'ı etkinleştirin ve asla bir siteye hesabınızla giriş esnasında devre dışı bırakmayın.

Sahte YouTube yayını (bildirdim, siz de bildirebilirsiniz): Counter-Strike Source 2 FREE BETA ACCESS ANNOUNCEMENT! CS 2 FOR YOUR ACCOUNT
Sahte CS 2 sitesi: Counter-Strike 2 | Limited Test

Hocam aynı yayına bende denk geldim bende QR kodu okuttum baktım peşine linki saçma sapan bir siteye yönlendirdi bende hemen çıktım iyi kurtarmışsınız hesabınızı.

Geri
Yukarı