Hiç Muhabbetimiz Olmayan Kızla Nasıl Konuşabilirim?

Hocam daha kız ergen genç sen gidip seni seviyorum dersen en fazla red yersin. Kızın hayatının yönü niye değişssin çok fazla takıyorsun. Söyle gitsin.
İnsan yapısı çok farklıdır. Ben lise 2. sınıfta iken fazlasıyla çirkin birisiydim. Gören herkesin içinden of be çekeceği kadar güzel bir kızla geçen birlikteliğim yüzünden, sınıfta kalıp okul değiştirdim. Ve bunun sonuçları ile hayatım tamamen farklı bir şekil aldı. O kadar basit düşünmemek lazım 2. 3. kişilerin hayatı söz konusu oluyor iken.

Hiçbir şey hakkında konuşma direk git seviyorum falan da ama reddedileceğini bile bile yoksa üzülürsün. Hayata 1 kere geliyoruz konuşmak için çekinme.

Yaşıma göre olgun mu düşünüyorum? İlişki konularında sıkıntım var o yüzden çekiniyorum fazla düşünüyorum.
Lise 1 işte tam sevgili yapabileceğin dönem. Olgun düşünüyor olabilirsin ama sevginin olgun düşünmeyele alakası yok. Senin ona söyleyeceğin bi söz bi teklif onun hayatının yönünü değiştirmez. Genç kızı o da seni seviyor olabilir. Belkide sevinicek senin bu teklifi yaptığına. He istemiyorsa da istemiyorum diyecek. Sana söyleyecek bunu herkese söylemeyecek o yüzden kıza birşey olmaz. Sen içinden geleni söyle gerisi onun sana karşı olan hislerine kalmış.
İnsan yapısı çok farklıdır. Ben lise 2. sınıfta iken fazlasıyla çirkin birisiydim. Gören herkesin içinden of be çekeceği kadar güzel bir kızla geçen birlikteliğim yüzünden, sınıfta kalıp okul değiştirdim. Ve bunun sonuçları ile hayatım tamamen farklı bir şekil aldı. O kadar basit düşünmemek lazım 2. 3. kişilerin hayatı söz konusu oluyor iken.
Hocam bu ilişki 10 kişi arasında geçmeyecek. Çok normal birşey bu ergenlik döneminde lise döneminde sevdiği bi kıza açılıyor. Kız seviyorsa zaten problem yok. Sevmiyorsada kız ölmiyecek ya sadece istemiyorum kusura bakma diyecek olay orada kapanacak. Zaten genelde lisede sevgili olanlar lise hayatı bittikten sonra görüşmüyorlar bile. Çocuk seviyor. Sevdiği birisine de gidip bunu söylemeyi hislerine karşılık bulmayı istiyor.

Öncelikle kızın sevdiği şeyleri tamamen bir öğren. Senin ve onun ortak sevdiği bir konudan yürüyebilirsin. Muhabbeti de önceki arkadaşların dediği gibi ders notu veya başka bir soruyla ilerleyebilirsin. Başta sosyal medyadan başlayıp daha sonra gerçeğe taşırsın. Sonrası kendiliğinden gelir. Bi' de olmuyorsa zorlama. Israrla kızla sevgili olmaya çalışma.

Arkadaşlar öncelikle "kızlar soruyor mu burası ya?" diyenler yazmasın ciddi yazıyorum bu konuyu. Bir kızdan hoşlanıyorum fakat kızla hiç konuşmadım maksimum kalem isteme falan. Ben bu kıza açılmak istiyorum ama bunun öncesinde muhabbet etmek ve içini öğrenmek istiyorum bunu nasıl yapabilirim? Kız sosyal medya olarak sadece snapchat ve WhatsApp kullanıyor. Neyse sorumuza gelelim bir kızla nasıl sohbet başlatılır? Kız basketboldan hoşlanıyor sizce buradan açabilir miyim? Fakat nasıl yapacağım kıza önüne geçip nasıl başlatabilirim?

Snapchat hesabı açıp sohbete başlayabilirsin aynı durumu bende yaşamıştım 3 yıllık gizli aşkımı Instagram üzerinden açıklamıştım fakat fake bir hesap açmana gerek yok kendi hesabından selam demen yeterli ardından sohbet başlatmaya çalış arkasından basketbol oynama teklifi falan edebilirsin kızın fotoğraflarını falan beğenebilirsin ben yaparken çok utanıyordum fakat hiç utanılcak bir şey olmadığını fark etim.

Geri
Yukarı