Hiçbir şeyden zevk alamama

zenoweernf

Centipat
Son zamanlarda olan bir şey değil yıllardır var. Hiçbir şey zevk vermiyor, en basitinden dışarı çıktığımda aktivite yapasım gelmiyori ailemden biri denize veya gezmeye gidelim dediklerinde direkt hayır diyorum. Arkadaşlarımdan bazıları onlara inat olarak yaptığımı söylese de bilerek yapmıyorum. Bir ara psikologlara gittim çoğunu bıraktım çünkü onlara da bir şey anlatasım gelmiyordu, sıkıcı geliyorlardı. Arkadaşlarım oyun oynamak için çağırdıklarında içimden senle oyun mu oynanır veya şimdi bununla gireceğim bomboş konuşacak daha da sıkacak vaktimi boşa harcayacak tarzından düşünüp hayır diyorum. Günün sonunda da ne sıkıcı hayatım var diyorum zevk vermiyor gibi geliyor ya da zevkli olmaz tarzında düşünüyorum ve çoğu şeyi yapmıyorum. Yaptığım şeyler çok kasıtlı onlarda benim sevdiğim şeyler ve onları yapan kimse yok ve insanlara karşı yüksek derecede ön yargım var özellikle yaşıtım insanlara sırf güzel olmak için estetik olan tanıdıklarım var 17 yaşında ve çok komik duruyorlar. Egolarını tatmin etmek için her şeyi yapıyorlar derslerim güzel değil yani hiç ders çalışan birisi değilim 12. sınıfım YKS için gram çalışmam yok makine okuyorum 10-11 yaşımdayken çalışmaya başladığım için para daha tatlı geliyor ama çalışırkende tek çalışmak istiyorum, biriyle muhatap olmak istemiyorum. Sabah 8'de gelip mesai sonuna kadar çalışıp çıkıp gitmeyi daha çok seviyorum bu da çalıştığım ortamda absürt duruyor. Bazıları ileride sana sıkıntı yaratır dese bile umurumda olmuyor, fazla yaşayacağımı düşünmüyorum yaşamak da pek istemiyorum o yüzden böyle devam etmesini seviyorum ama gün sonunda da bu durum tam tersine dönüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende sıkıldım her şeyden ve ne yapsam düzelmiyor. Hiçbir şey eskisi gibi iyi gelmiyor. Oyun oynayayım diyorum sonra sıkılıp kapatıyorum. Film izleyeyim diyorum sonra bir bakmışım başka yerlere bakıyorum. Kafayı ekonomiye hayat pahalılığına taktım. Zaten bu ülkede takmamak zor. Az kaldı tam delireceğim sanırım. Bundan sonra ölmeyi bekliyorum.

Bu şekilde hayat geçmez, aynısını ben de yaşadım ve hala hafiften yaşıyorum. Psikiyatriye görünüp ilaç tedavisi şart. Başka türlü kendiliğinden geçmiyor

Son zamanlarda -ben de dahil- çoğu kişinin yaşadığı durum. Nedenini ne kadar sorgulamaya çalışsamda çözemedim.

Karantina ve sosyal medya insanların zaman algısını yok etti TikTok'taki 10 15 saniyelik videolar veya Instagram Reels gibi videolar insanların olan sabrını tüketti belgesel izleyeyim diyosun belgeselde 30 dk anlatılan şeyi kısa videolarla en fazla 2 3 dk içinde anlatılıyor bu yüzden açıp izleyemiyorsun dizi/film de aynı eskiden dizi veya film izlerdim artık ölücekmişim gibi daralıyorum çok sıkıcı ve uzun geliyorlar.

Bu şekilde hayat geçmez, aynısını ben de yaşadım ve hala hafiften yaşıyorum. Psikiyatriye görünüp ilaç tedavisi şart. Başka türlü kendiliğinden geçmiyor.

İlaç tedavisi görmedim devlet hastanesine gitsem direkt verirler ama kendimi sahte şekilde mutlu etmek istemiyorum.

Karantina ve sosyal medya insanların zaman algısını yok etti TikTok'taki 10 15 saniyelik videolar veya Instagram Reels gibi videolar insanların olan sabrını tüketti belgesel izleyeyim diyosun belgeselde 30 dk anlatılan şeyi kısa videolarla en fazla 2 3 dk içinde anlatılıyor bu yüzden açıp izleyemiyorsun dizi/film de aynı eskiden dizi veya film izlerdim artık ölücekmişim gibi daralıyorum çok sıkıcı ve uzun geliyorlar.

İlaç tedavisi görmedim devlet hastanesine gitsem direkt verirler ama kendimi sahte şekilde mutlu etmek istemiyorum.

İlaçlar aynı zamanda tedavi ediyor.

Bende sıkıldım her şeyden ve ne yapsam düzelmiyor. Hiçbir şey eskisi gibi iyi gelmiyor. Oyun oynayayım diyorum sonra sıkılıp kapatıyorum. Film izleyeyim diyorum sonra bir bakmışım başka yerlere bakıyorum. Kafayı ekonomiye hayat pahalılığına taktım. Zaten bu ülkede takmamak zor. Az kaldı tam delireceğim sanırım. Bundan sonra ölmeyi bekliyorum.

Aynısı her gece nasıl para kazanacağımı veya paranın yetip yetmiceğini düşünüyorum sonra etrafıma bakınca tek fakir benmişim gibi hissediyorum oyun desen Allah'a emanet adamakıllı oynadığım yok zaten ilk depremde ölüp gideceğimi bildiğim için hiç geleceğimden umutlu değilim.

İlaçlar aynı zamanda tedavi ediyor.

Kullanan kişiler var tanıdığım stres veya farklı sorunlarından dolayı bağımlılar ama iyileşiyorlar gibi sonrasında ilacı bıraktılar orası ayrı.

Geri
Yukarı