High Power performans serisi alınır mı?

İncelemedim özel olarak ama attığın PSU daha eski nesil kalıyor. Bu daha yeni model bir PSU. Dediğim gibi Gen 5 destekli. Ani güç artışında 1700 watt'a kadar güç sağlama kapasitesi var.
Benim attigimin tum kompansatorleri japon kompansatorler. Ama GL modelinde internette herhangi bir bilgi yok. Ayrica aklima Core Reactor geldi. A tier bir PSU bu butcede alabilecegi en iyi PSU'dur.

Alınır. Kaliteli bir markadır.

Burdan alırsanız daha ucuza geliyor.
Amazondakinden 650 lira daha ucuza geliyor bunun yerine 50W daha düşük alarak Amazon'da ki linkten 1501 TL kaar edebilir.
3090 gibi kartları da rahat besliyor soracak olaranlar için, 50W için değmez 800 çek gitsin.
Performance GD serisi B- Tier bir PSU. Core Reactor kesinlikle daha iyi bir tercih olur. High Performance'den de, NZXT'den de, MSI'dan da iyi sanirsam.

@cartel.exe
Hocam yorumumu beğenmemişsiniz ama açıklayayım size niye öyle dedim. Fazla watt daha az ısı, ileriye dönük sistem yükseltmelerinde avantaj, içerisinde kullanılan fanın az ısıdan dolayı çok az çalışması, olası fazla elektrik gelmesinde daha iyi tolera etmedir. Verimlilik konusu PSU dan PSU ya değişir.
Neye göre yorumu beğenmedim diye atıyorsunuz merak ettim açıkcası.

@cartel.exe
Hocam yorumumu beğenmemişsiniz ama açıklayayım size niye öyle dedim. Fazla watt daha az ısı, ileriye dönük sistem yükseltmelerinde avantaj, içerisinde kullanılan fanın az ısıdan dolayı çok az çalışması, olası fazla elektrik gelmesinde daha iyi tolera etmedir. Verimlilik konusu PSU dan PSU ya değişir.
Neye göre yorumu beğenmedim diye atıyorsunuz merak ettim açıkcası.
Yani sadece yuksek watt demeniz mantiksiz. Cunku yuksek watt olup kalitesiz bir model oldiktan sonra ne yarar? Model 700W ise max 550w falan verir. Bu yuzden. Yoksa dediginiz gibi iyi bir model olup yuksek watt olmasi iyidir tabii ki de.

Yani sadece yuksek watt demeniz mantiksiz. Cunku yuksek watt olup kalitesiz bir model oldiktan sonra ne yarar? Model 700W ise max 550w falan verir. Bu yuzden. Yoksa dediginiz gibi iyi bir model olup yuksek watt olmasi iyidir tabii ki de.
Anladım zaten ilk attığınız mesajınız altına ben uzun bir metin bıraktım. Orda alırken ve neye göre almamız gerektiğini yazdım. Daha sonrasında mesaja ek yaptığım için uzatmadan yazdım.

Bu arada önerdiğiniz PSU güzel bir tavsiye. Eğerki yeni nesil bir ekran kartına yükseltme yapmayacaksa tercih edilmesi gerekiyor hiç düşünülmeden.

Anladım zaten ilk attığınız mesajınız altına ben uzun bir metin bıraktım. Orda alırken ve neye göre almamız gerektiğini yazdım. Daha sonrasında mesaja ek yaptığım için uzatmadan yazdım.

Bu arada önerdiğiniz PSU güzel bir tavsiye. Eğerki yeni nesil bir ekran kartına yükseltme yapmayacaksa tercih edilmesi gerekiyor hiç düşünülmeden.
Kusura bakmayin gormemisim. Evet Core Reactor, MSI yerine de tercih edilmesi gerekilen bir model.

Core Reactor Güvenlik yönünden nerdeyse diğer PSU larda olmayan özellikleri taşıyor.

Bu marka hakkında ne düşünüyorsunuz? Kullandınız mı? Daha önceden sorun yaşayan oldu mu hiç ya da?

Hocam yukarda linki atıldığı için bir daha linki kopyalamadım. Bütçeniz eğerki uygunsa XPG Core Reactor PSU'yu tercih edin. Ama eğerki yeni nesil bir ekran kartı almayı düşünüyorsanız bu PSU da 600W lık kablo yok. O zaman başka bir PSU önermemiz gerekir.

Evet ic bilesenler olarak de ust duzey parcalar bulunmakta.
ATX 3.0 olsaymış iyiydi. 10 numara PSU olurdu. Direk tercih edilirdi.

Geri
Yukarı