High Sierra kurulumunda "Computer is missing firmware partition" hatası

FurkanAYAZ

Hectopat
En iyi cevaplar
1
Merhaba arkadaşlar günlerdir Ryzen 5 ve GTX 1050'li sistemime Hackintosh High Sierra kurmaya calisiyorum bir türlü yapamadim :( Bu hatanin sebebi nedir sizce? Ve ben High Sierra kuracagim diski disardan harici HDD'e kuruyorum o da aparatla USB girisine bagli bir nevi tasinabilir disk diyebiliriz. Ama sanirim OS bunda sıkıntı yaratmiyor yaratsaydi okumazdi diski sizce sebep nedir? 😭

20200813_122306-jpg.637907

Son düzenleyen: Moderatör:

KS
FurkanAYAZ

FurkanAYAZ

Hectopat
En iyi cevaplar
1
Disk izlencesinden biçimlendirmeyi denedin mi?
Çoook 😐
Yardim edecek biri var mi? Anlamiyorum, başarılı kurulumlarda Ryzen işlemci ve GTX'li sisteme kurabilenler olmuş bende neden sıkıntı yapiyor... Kaç gündür uğrasiyorum yoruldum ya. Bilen yok mu? Benim sisteme benzeyip basaranlar özelden yazabilir mi? Wp'dan vs. yardim alayim. 🥴

Jorji Costava

Kilopat
En iyi cevaplar
10
Önce dahili diske kurup oradan hariciye kopyalayarak çözmüşler Apple'ın forumunda. Hackintosh için de aynısını uygulamak mantıklı olabilir, yine de tecrübeli arkadaşların yorumunu bekle sen.

KS
FurkanAYAZ

FurkanAYAZ

Hectopat
En iyi cevaplar
1
Önce dahili diske kurup oradan hariciye kopyalayarak çözmüşler Apple'ın forumunda. Hackintosh için de aynısını uygulamak mantıklı olabilir, yine de tecrübeli arkadaşların yorumunu bekle sen.
Teşekkür ederim araştırdığın için. Windows'um şu anda M.2 SSD'ye bağlı ve Laptop'da ayriyeten SSD de takılı (içerisinde HDD girişinde SATA mı deniyor artık bilemedim) sizce disk klonlayıp Windows'u SSD'ye atsam ve Hackintosh'u M.2'ye kursam çözebilir miyim? Sonuçta disk izlencesinde M.2 SSD internal olarak geçiyor.

KS
FurkanAYAZ

FurkanAYAZ

Hectopat
En iyi cevaplar
1
Yerel disk C olan M.2 SSD, SSD D ise kendim satın alıp taktığım SSD. SATA SSD dediğiniz bu durumda D sürücüsü oluyor. Ben de disk klonlama ile C'dekileri D'ye klonlayayım dedim. Siz de bunu kastettiniz sanırım?

Dosya Ekleri

Jorji Costava

Kilopat
En iyi cevaplar
10
Windows'un olduğu diski klonlamaya ne gerek var? Windows'ta D olarak görünen diske kurulum yapmayı dene bence.

KS
FurkanAYAZ

FurkanAYAZ

Hectopat
En iyi cevaplar
1
Windows'un olduğu diski klonlamaya ne gerek var? Windows'ta D olarak görünen diske kurulum yapmayı dene bence.
Dediğini daha önce yapma girişiminde bulundum fakat bilgisayara takılan SATA harici disk olarak gördüğü için High Sierra diski görmüyor.

Yukarı