Hikayeli oyunlar oynayamıyorum

Şu son 7-8 aydır hikayeli oyunlar oynayamıyorum oyuna giriyorum ama odaklanamıyorum, hikayeyi kaçırıyorum veya hemen sıkılıyorum. Kütüphanemde oynanmayı bekleyen 20 tane hikayeli oyun saydım hepsi de iyi oyunlar yani RDR God of War vs. fakat oynayamıyorum bir türlü. O kadar oyun varken oynayamamak sıkıyor insanın canını. Gidip CS giriyorum. Nasıl tekrardan zevk alarak hikayeli oyunlara başlayabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam sanırım genel olarak bir odaklanma problemin olabilir. Film dizi izleyebiliyor musunuz?

En son doğru düzgün 3 ay önce falan izlemişimdir aynı sorun onda da var. Seven filmini izleyeyim dedim geçen odaklanamadım sıkıldım kapattım.

Bir de şimdi hatırladım kitapta okuyamıyorum aynı sorun onda da var.

Şu son 7-8 aydır hikayeli oyunlar oynayamıyorum oyuna giriyorum ama odaklanamıyorum, hikayeyi kaçırıyorum veya hemen sıkılıyorum. Kütüphanemde oynanmayı bekleyen 20 tane hikayeli oyun saydım hepsi de iyi oyunlar yani RDR God of War vs. fakat oynayamıyorum bir türlü. O kadar oyun varken oynayamamak sıkıyor insanın canını. Gidip CS giriyorum. Nasıl tekrardan zevk alarak hikayeli oyunlara başlayabilirim?
hocam eğer çok sitresli isen oyun kendini verememen çok normal doom veya cs go tarzı oyunlar oynuyarak kafayı bi boşaltıp witcher veya rdr 2 tarzı oyunlara girmeye dene. (aynısı banada olmuştu stresli olduğumdan mış meğerse )

Kendimde gözlemlediğim kadarıyla şöyle söyleyebilirim. Kafamda başka birşey yokken örneğin, ödev olur, bir insan olur kafamda yokken hikayeli oyunları ancak zevk alarak oynayabiliyorum. Mutlu ve rahat olmam gerekiyor yani. Sosyal ihtiyacım varken de oynayamıyorum. Kısacası kafam rahatken zevk alabiliyorum ancak. Okul dönemlerinde asla hikayeli oyun oynayamıyorum mesela tatillerde ancak.

Farklı türler deneyin. Mola vererek oynayın ve de sıkıldığınız an oyundan çıkın. Yoksa işkenceye dönüşüyor.

Ve bu arada aynı dertten ben de müzdaribim demiştim sizlere, kendi çözüm yöntemim ise sıkıldığım an arkadaşlarımı tek tek evlerinden toplayıp herhangi bir parkta çekirdek kola yapmak ve daha sonrasında arkadaşlarımla birlikte singleplayer oynamak, sıra sıra, anca öyle çözebiliyordum. Aksi taktirde gerçekten işkence.

Hocam eğer çok sitresli isen oyun kendini verememen çok normal Doom veya CS:GO tarzı oyunlar oynayarak kafayı bir boşaltıp Witcher veya RDR 2 tarzı oyunlara girmeye dene. (aynısı bana da olmuştu stresli olduğumdan mış meğerse )

CS girince daha da stresli çıkıyorum dediğinizi denemiştim ama olmadı.

Geri
Yukarı