Hikayeli oyunlar oynayamıyorum

Şu son 7-8 aydır hikayeli oyunlar oynayamıyorum oyuna giriyorum ama odaklanamıyorum, hikayeyi kaçırıyorum veya hemen sıkılıyorum. Kütüphanemde oynanmayı bekleyen 20 tane hikayeli oyun saydım hepsi de iyi oyunlar yani RDR God of War vs. fakat oynayamıyorum bir türlü. O kadar oyun varken oynayamamak sıkıyor insanın canını. Gidip CS giriyorum. Nasıl tekrardan zevk alarak hikayeli oyunlara başlayabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Farklı türler deneyin. Mola vererek oynayın ve de sıkıldığınız an oyundan çıkın. Yoksa işkenceye dönüşüyor.

20 oyun var hepsinin türü farklı ama hepsinde sorun aynı.

Kendimde gözlemlediğim kadarıyla şöyle söyleyebilirim. Kafamda başka bir şey yokken örneğin, ödev olur, bir insan olur kafamda yokken hikayeli oyunları ancak zevk alarak oynayabiliyorum. Mutlu ve rahat olmam gerekiyor yani. Sosyal ihtiyacım varken de oynayamıyorum. Kısacası kafam rahatken zevk alabiliyorum ancak. Okul dönemlerinde asla hikayeli oyun oynayamıyorum mesela tatillerde ancak.

Ben kafam rahatken de oynayamıyorum.

CS girince daha da stresli çıkıyorum dediğinizi denemiştim ama olmadı.

O zaman vur, kır, parçala oyunlarına bir göz at dediğim gibi Doom veya hikayesiz rahatlatan oyunlara gir. Olmadı dışarı çık biraz temiz hava alıp stres at, kafanı toparlayıp gir oyuna. Daha güzel bir oyun keyfi verecektir.

20 oyun var hepsinin türü farklı ama hepsinde sorun aynı.

Ben kafam rahatken de oynayamıyorum.
Daha önce çok hikayeli oyun bitirdiniz mi? Bitirdiyseniz, çoğu yüksek bütçeli oyunlar genel kitleye hitap etmek, fazla satmak için cesur yeni şeyler denemiyor bu da önceden gördüğünüz şeylerden dolayı az çok olay örgüsünü tahmin etmene yol açıyor olabilir, heycanı kaçıyor olabilir yani. Ben artık indie oyunları oynuyorum daha çok, indie deneyebilirsin. Son zamanlarda Return of the Obra Dinn oynadım Horizon Forbidden West'de, Obra Dinn'den çok daha fazla zevk aldım.

Daha önce çok hikayeli oyun bitirdiniz mi? Bitirdiyseniz, çoğu yüksek bütçeli oyunlar genel kitleye hitap etmek, fazla satmak için cesur yeni şeyler denemiyor bu da önceden gördüğünüz şeylerden dolayı az çok olay örgüsünü tahmin etmene yol açıyor olabilir, heyecanı kaçıyor olabilir yani. Ben artık indie oyunları oynuyorum daha çok, indie deneyebilirsin. Son zamanlarda Return of the Obra Dinn oynadım Horizon Forbidden West'de, Obra Dinn'den çok daha fazla zevk aldım.

2 yıldır PC var bu sürede Tomb Raider serisi, Detroit Become Human, Death Stranding, alien ısolation, Resident Evil 2 bitirdim hepsinden de çok zevk aldım.

Ayrıca sürekli hikayeli oyun oynamamak gerektiğini düşünüyorum. Yabancıların çoğu senede 4-5 oyun bitiriyor, kalan zamanını Online oyunlara ayırıyor. Oyunlar zaten uzun, sürekli birinden diğerine geçince insanı yoruyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de oldum olası hikayeli oyunları oynayamıyorum (Mafia 2 hariç). Offline olduğu için, ortada bir rekabet, rakip olmadığı için, boşa vakit harcıyormuşum gibime geliyor. Animasyonları izlemek, diyalogları okumak vs sıkıyor beni.
Oldum olası hep online ve özellikle rekabetçi oyunlar oynadım. Cs Pubg Apex R6 gibi.
Escape from tarkov satın aldım, fakat oyun aşırı zor, öğrenmek gereken çok fazla detay var. Öğrenmek için çok vakit harcamak gerekiyor. Odaklanmak, yoğunlaşmak ve vakit harcamak gerekiyor. Keşke oyunu bilsem ve direkt oynasam, çok zevkli bir oyun.

Oyun arkadaşları bularak rekabetçi FPS oyunları oynayabilirsiniz. Kazanmaya, Rank kasmaya odaklanmadan, muhabbet ederek çok sarıyor.

Şu son 7-8 aydır hikayeli oyunlar oynayamıyorum oyuna giriyorum ama odaklanamıyorum, hikayeyi kaçırıyorum veya hemen sıkılıyorum. Kütüphanemde oynanmayı bekleyen 20 tane hikayeli oyun saydım hepsi de iyi oyunlar yani RDR God of War vs. fakat oynayamıyorum bir türlü. O kadar oyun varken oynayamamak sıkıyor insanın canını. Gidip CS giriyorum. Nasıl tekrardan zevk alarak hikayeli oyunlara başlayabilirim?
Aynısı ben. Ama valaront giriyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı