Hikayeli oyunlar oynayamıyorum

Şu son 7-8 aydır hikayeli oyunlar oynayamıyorum oyuna giriyorum ama odaklanamıyorum, hikayeyi kaçırıyorum veya hemen sıkılıyorum. Kütüphanemde oynanmayı bekleyen 20 tane hikayeli oyun saydım hepsi de iyi oyunlar yani RDR God of War vs. fakat oynayamıyorum bir türlü. O kadar oyun varken oynayamamak sıkıyor insanın canını. Gidip CS giriyorum. Nasıl tekrardan zevk alarak hikayeli oyunlara başlayabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırım oyunun sadece oyun olduğunu hatırlayabilir, hayatın bundan ibaret olmadığını, oyun için daha fazla masraf yapmaktan, zaman harcamaktan vazgeçerek hayatınız, geleceğiniz için daha anlamlı uğraşlara yönelebilirsiniz, ne dersiniz?

Ryzen 5 5600, RX 6600 ile verir mi sence?
Daha çok işlemci odaklı diye biliyorum ama yanlış da olabilir, şöyle bir tablo buldum, ne kadar doğru bilemiyorum. 🙂
Ekran görüntüsü 2023-04-20 000437.png

Şu son 7-8 aydır hikayeli oyunlar oynayamıyorum oyuna giriyorum ama odaklanamıyorum, hikayeyi kaçırıyorum veya hemen sıkılıyorum. Kütüphanemde oynanmayı bekleyen 20 tane hikayeli oyun saydım hepsi de iyi oyunlar yani RDR God of War vs. fakat oynayamıyorum bir türlü. O kadar oyun varken oynayamamak sıkıyor insanın canını. Gidip CS giriyorum. Nasıl tekrardan zevk alarak hikayeli oyunlara başlayabilirim?

Türkçe dublaj olarak The Last of Us oynamayı deneyebilirsin. Oyunun çok akıcı ve etkileyici bir hikayesi var. Tüm dünyada insanlığı etkisi altına almış bir mantar türü salgınını anlatıyor. Bu salgın insanları bir çeşit zombiye çeviriyor. The Last of Us Part 1 ve Part 2 olarak iki seriden oluşuyor. Oyunu bir şekilde oynamayı başarırsan günlerce etkisinden kurtulamayacağın bir deneyim olmuş olur. Geçtiğimiz aylarda ünlü dizi yapım şirketi HBO oyunun dizi uyarlamasını da yaptı. Dizi diğer kitap uyarlamaları yada oyun uyarlamalarından farklı olarak konuya ve oyuna sadık bir şekilde ilerledi. Oyunu da diziyi de büyük bir keyifle bitirdim.

Bende bazen sıkılıp çıkıyorum hikayeli oyunlardan. Ama arkada arkadaşlarımla sesli sohbetteyken falan hiç öyle olmuyor. Benim için arkada konuşan biri, ses olması yeterli oluyor. O zaman eğlenebiliyorum oynarken. Arkada canlı yayın falan da açabilirsin. O da sarıyor bazen.

Sanırım oyunun sadece oyun olduğunu hatırlayabilir, hayatın bundan ibaret olmadığını, oyun için daha fazla masraf yapmaktan, zaman harcamaktan vazgeçerek hayatınız, geleceğiniz için daha anlamlı uğraşlara yönelebilirsiniz, ne dersiniz?
Oyun boş bir uğraş değildir. Bugün ileri düzey İngilizce biliyorsam 30 yaşımda, 11-12li yaşlarda Knight Online'a başlamam ve sonrasında Cs ile devam etmemdendir. Oyunlar bana bir dil ve dil sonucunda da bir meslek kazandırdı. Ayrıca bir kez masraf yaptıktan sonra dışarıda kafeye oraya buraya gitmekten çok daha iyi. Spor salonu + oyun + iş + kitap + film + dizi. Para olunca da ve vakit, gezip görmek. Hayat böyle işte..

Hikayeli oyun meselesine gelince. Ben bundan 7 yıl önce aldığımda o zaman en baba sistemdi bilgisayarım her şeyiyle ama gel gör ki Witcher 3, rise of the tomb raider, ghost reckon wildland dışında hep cs go, dota 2 , lol oynadım ve kendimi sorguladım neden oynamıyorun diye. Bu aralar AAA oyunlara yeniden dönüş yaptım Control CP2077, RDR2 gibi oyunlarla ve devam da edeceğim. Hayatta en çok keyif aldığım zamab bilgisayarımın açık olduğu zaman.

@SASİNİN ASKERİ Sen gene oyun oynayabiliyorsun ben herhangi bir oyuna girdiğim an hevesim kaçıyor kapıyorum. Oyun değişiyorum yok olmuyor. En son HL2 bitirmeye çalıştım oyunu yarısında sildim. Biraz oyunlara mola verip geri dönmeyi deneyeceğim, eskiden işe yarıyordu.

Kendimde gözlemlediğim kadarıyla şöyle söyleyebilirim. Kafamda başka birşey yokken örneğin, ödev olur, bir insan olur kafamda yokken hikayeli oyunları ancak zevk alarak oynayabiliyorum. Mutlu ve rahat olmam gerekiyor yani. Sosyal ihtiyacım varken de oynayamıyorum. Kısacası kafam rahatken zevk alabiliyorum ancak. Okul dönemlerinde asla hikayeli oyun oynayamıyorum mesela tatillerde ancak.
Evet, bende proje ödevi yüzünden bu tatilde Resident Evil 4 Remake'i yarıda bıraktım. Kafa doluyken zevk alınmıyor.

Geri
Yukarı