Hitler neden kaybetti?

Yani anladığım sizin Hitler'in politik ve askeri dehasını sevdiğiniz? Doğru mudur? Bu konuda size katılıyorum. Hitler iyi bir askerdi. Ancak bu katlettiği, yaktığı ve eziyet ettiği milyonlarca insan olduğunu değiştirmez. Elbette Amerika gibi devletler kendilerini kahraman göstermeye çalışıyorlar. Amerikan rüyası dediğimiz bir şey var zaten. Ancak ben zaten yazımda bundan bahsetmiştim.
Açıkçası Atatürk ile bu adamı benzetmeniz biraz rahatsız edici. İdeolojileri apayrı iki adamı benzetmek yanlış.
Atatürk ve Hitler'in kişisel özelliklerini benzetmedim benzetmem de, orası apayrı bir konu. İkisinin de amacının aynı olduğunu belirttim. Dünya da hala süren milyonlarca katliam olmasına ses çıkarmayan, ama ağızdan dolma bilgilerle Hitler'e düşman olan ve tarihi bilmeyen insanların gelip, "Hitler katil, nasıl savunursun o adamı!" gibi konuşması beni hem üzüyor, hem eğlendiriyor. Hayatımın üzerine yemin edebilirim ki bir kere bile açıp tarihe bakmamıştır bu insanlar. Burada yapılmış yüzlerce katliam sayabilirim ama o kişiler yine gelip buraya "Napayım ben onları, Hitler katil!!!" diyeceğine o kadar eminim ki...

Benim burada anlatmaya çalıştığım; Türk ırkı takıntılığından biraz da olsa ayrılıp, tarihte yaşanmış ve bizler için nimet gibi olan olayları araştırıp öğrenmek. Şöyle bir konuşma geçmemesi lazım:

A kişisi: Kanka Hitler bir sürü kişi öldürmüş katil ya.

B kişisi: Nasıl ya, vay be. "Rastgele bir forum => HİTLERİN *** NİYE SEVİYOSUNUZ ULAN"

Böyle bir konuşma olmaması gerek, Hitler'in geleceğe bile nasıl etki ettiğini bilmezlerken bunları konuşmaları apayrı komik.

Ayrıca bu konuşmalarımdan dolayı Atatürk düşmanı ilan edilebilirim, kesinlikle öyle bir şey yok. Atatürk ve Hitler karakter olarak karşılaştırılamazlar. İkisi de bir amaç uğruna savaştılar. İkisi de en sevdiğim liderlerden birisi. Keşke tarihte de yan yana gelip birkaç sohbet etmiş olsalardı, en azından içinde Atatürk geçtiği için gençler araştırırdı.

Bahsettiğim katliamlardan sadece birkaç tanesinin ölü sayıları:

Vietnam Savaşı: 3,050,000 sadece sivil.
Büyük Temizlik(Sovyetler'in yaptığı bir toplu temizleme): 4 milyona yakın tutuklu, 1.1M ölü
Kızıl Terör(Sovyetler'in yaptığı bir katliam): 1.300.000 milyon ölü.

Büyük Atılım İleri Katliamı(Çin tarafından yapılan bir katliam): 30 milyon ölü.

Umarım bu platform üzerinde daha fazla Hitler'i keyfinden kötülemek isteyen konular görmeyiz.

Aslında dışarıdan bakınca Atatürk ile Hitler'in arasında fark yoktur.
Hitler halkına yalan söyledi. Atatürk gerçekleri söyledi.

Hitler cephede kendi canını tehlikeye atmadı, Atatürk mücadelenin her aşamasında ön saflarda olmayı tercih etti.

Hitler halkının aç olmasını umursamadan yaşanan kıtlığa göz yumdu, gününü gün etti. Atatürk bunları görmezden gelmedi.

Atatürk bu topraklar uğruna hayatını kaybedenlere sonsuz şükran duyuyordu, Hitler için onlar köle konumundaydı.

Hitler çoluk çocuk ayırmadan yok ediyor, bölgenin tüm nimetlerinden yararlanıyordu. Atatürk ise geleceği ve suçsuz insanları ayırt edebiliyordu.

Hitler din, ırk ayrımı yapmadan insanlara 2. sınıf muamelesi yapıyordu. Atatürk halkının dini ve ırkına göre muamele etmiyordu.

Tarih kitapları gerçekleri yazacak kadar yakınken sağdan soldan duyma bilgiler ile bu kadar büyük kıyaslama yapmanız için ya uzman olmanız gerekli ya da aşırı fanatik Hitler hayranı olmanız gerekli.

Bu kadar iğrenç bir kıyaslamayı, bu kadar bilgisiz şekilde yapmanız kabul edilemez!

Kara listeye hoş geldiniz!

Kendi bildiğini uyguluyordu. Komutanlardan hiçbir öneri almıyordu. Bir tek Afrika'da bir tankçı vardı adını unuttum onla çalışıyordu.

Hitler cephede kendi canını tehlikeye atmadı, Atatürk mücadelenin her aşamasında ön saflarda olmayı tercih etti.

Hitler halkının aç olmasını umursamadan yaşanan kıtlığa göz yumdu, gününü gün etti. Atatürk bunları görmezden gelmedi.

Atatürk bu topraklar uğruna hayatını kaybedenlere sonsuz şükran duyuyordu, hitler için onlar köle konumundaydı.

Hitler çoluk çocuk ayırmadan yok ediyor, bölgenin tüm nimetlerinden yararlanıyordu. Atatürk ise geleceği ve suçsuz insanları ayırt edebiliyordu.

Hitler din, ırk ayrımı yapmadan insanlara 2. sınıf muamelesi yapıyordu. Atatürk halkının dini ve ırkına göre muamele etmiyordu.

Tarih kitapları gerçekleri yazacak kadar yakınken sağdan soldan duyma bilgiler ile bu kadar büyük kıyaslama yapmanız için ya uzman olmanız gerekli ya da aşırı fanatik hitler hayranı olmanız gerekli.

Bu kadar iğrenç bir kıyaslamayı, bu kadar bilgisiz şekilde yapmanız kabul edilemez!

Özellikle din, ırk'a katılmadım.
Hitler kendi ırkını saf alman yapmak için yahudileri öldürttü bu 1
2. olarak yahudilerle evlenmeyi yasakladı. Kadınlara alman erkeklerinden doğum yapması için Emir verdi. Herkes aynı dindi.

Hitler halkının aç olmasını umursamadan yaşanan kıtlığa göz yumdu, günün gün etti. Atatürk bunları görmezden gelmedi.

Atatürk bu topraklar uğruna hayatını kaybedenlere sonsuz şükran duyuyordu, hitler için onlar köle konumundaydı.

Tarih kitapları gerçekleri yazacak kadar yakınken sağdan soldan duyma bilgiler ile bu kadar büyük kıyaslama yapmanız için ya uzman olmanız gerekli ya da aşırı fanatik hitler hayranı olmanız gerekli.

- Yalan söylemekten kastın sadece savaş kaybedildiği zaman "kaybetmiyoruz, savaşmaya devam edin kazanacağız!" demesi midir? Umarım bu değildir, yoksa çok komik olurdu.

- Bütün dünya ile savaş halindeyken hangi cepheye gidip savaşmasını isterdin? Türkiye böyle bir savaş içerisinde olsaydı emin ol Atatürk'de gidip savaşmazdı. Ordunun bir yöneticiye ihtiyacı vardır.

- Bütün dünya ile savaş halindeyken kimden yardım almasını bekliyordun, Amerika'dan mı? Bütün dünya ile savaşta olan bir ülkeye, hangi ülke yardım yapar? Sihir ile ortaya yemek çıkartmasını mı bekliyordun?

- Sanırım Hitler "hepsini köle olarak görüyorum haha" derken Hitler'in yanındaydın, böyle bir şeyi kanıtlayabilir misin?

- Hitler sadece kendi ırkını savunuyordu, şu an Türkiye'nin yaptığı gibi.

Keşke bir şeye bu kadar aşık olmayı bırakabilseniz ve dışarıya açılabilseniz. Çok üzülüyorum böyle düşünceler var olduğu için.

Emin ol Hitler savaşı kazansaydı, şu an kahramandı.

Faşistin tekiyle Atatürk'ü bir tuttunuz ya Allah sizi bildiği gibi yapsın 😡

Faşist deyip geçme dünyanın 5 yıl içinde içinden geçti. Almanya'yı 4 kat büyüttü ekonomi vs. her yerden. Sonra kış bir geldi annecim diyemeden gitti :D
- Yalan söylemekten kastın sadece savaş kaybedildiği zaman "kaybetmiyoruz, savaşmaya devam edin kazanacağız!" demesi midir? Umarım bu değildir, yoksa çok komik olurdu.

- Bütün dünya ile savaş halindeyken hangi cepheye gidip savaşmasını isterdin? Türkiye böyle bir savaş içerisinde olsaydı emin ol Atatürk'de gidip savaşmazdı. Ordunun bir yöneticiye ihtiyacı vardır.

- Bütün dünya ile savaş halindeyken kimden yardım almasını bekliyordun, Amerika'dan mı? Bütün dünya ile savaşta olan bir ülkeye, hangi ülke yardım yapar? Sihir ile ortaya yemek çıkartmasını mı bekliyordun?

- Sanırım hitler "hepsini köle olarak görüyorum haha" derken Hitler'in yanındaydın, böyle bir şeyi kanıtlayabilir misin?

- Hitler sadece kendi ırkını savunuyordu, şu an Türkiye'nin yaptığı gibi.

Keşke bir şeye bu kadar aşık olmayı bırakabilseniz ve dışarıya açılabilseniz. Çok üzülüyorum böyle düşünceler varolduğu için.

Güzel söylemişsiniz tankçı rommel :D elinize sağlık.
Açıkça Sscb'nin kurtarıcısı kış'tır tersini iddia eden tarih bilmiyordur.
Kış geldi herifler tank vs. her şey yaptı.
Almanlar kıştan önce günde 7000 T34 patlatıyordu.
İngiliz'ler en son almanları şişme tanklarla korkutmaya çalışıyordu.
Churchill'in eli ayağına dolanmıştı.

Özellikle din, ırk'a katılmadım.
Hitler kendi ırkını saf alman yapmak için yahudileri öldürttü...
2. olarak yahudilerle evlenmeyi yasakladı. Kadınlara alman erkeklerinden doğum yapması için Emir verdi. Herkes aynı dindi.
Hitler Hristiyan olmayan herkese 2. sınıf muamelesi yaptı. Alman olsa bile...
2. olarak Alman olup engelli vatandaşlarını ya yok etti ya da toplum içinde hiçe sayıldı.

Bu 2. sınıf davranmak değil mi?

Ben mi yanlış okudum?

Geri
Yukarı