Hitler neden kaybetti?

Hitler Hristiyan olmayan herkese 2. sınıf muamelesi yaptı. Alman olsa bile...
2. olarak Alman olup engelli vatandaşlarını ya yok etti ya da toplum içinde hiçe sayıldı.

Bu 2. sınıf davranmak değil mi?

Ben mi yanlış okudum?
Sadece Aryan ırkına sahip olan vatandaşlarını çok severdi, diğer ırkları alt sınıf olarak tutardı. Aryan ırkı olması için saf bir Alman olması yeterli. Engelli ve sakat kişilerin imha edilmesinin sebebi, topluma bir yararlarının dokunmaması ve savaş sırasında sadece yük olmalarıydı. Bazı şeylerin kazanılması için, bazı şeylerden feda etmek gerek.

Öldürmek kesinlikle bir seçenek olmamalı, ama her an savaş yaşanabilmesi ihtimaliyle bir şeyler yapılmalıydı.

- Yalan söylemekten kastın sadece savaş kaybedildiği zaman "kaybetmiyoruz, savaşmaya devam edin kazanacağız!" demesi midir? Umarım bu değildir, yoksa çok komik olurdu.

- Bütün dünya ile savaş halindeyken hangi cepheye gidip savaşmasını isterdin? Türkiye böyle bir savaş içerisinde olsaydı emin ol Atatürk'de gidip savaşmazdı. Ordunun bir yöneticiye ihtiyacı vardır.

- Bütün dünya ile savaş halindeyken kimden yardım almasını bekliyordun, Amerika'dan mı? Bütün dünya ile savaşta olan bir ülkeye, hangi ülke yardım yapar? Sihir ile ortaya yemek çıkartmasını mı bekliyordun?

- Sanırım Hitler "hepsini köle olarak görüyorum haha" derken Hitler'in yanındaydın, böyle bir şeyi kanıtlayabilir misin?

- Hitler sadece kendi ırkını savunuyordu, şu an Türkiye'nin yaptığı gibi.

Keşke bir şeye bu kadar aşık olmayı bırakabilseniz ve dışarıya açılabilseniz. Çok üzülüyorum böyle düşünceler var olduğu için.

Emin ol Hitler savaşı kazansaydı, şu an kahramandı.
Savaşı Stalin kazandı ama kahraman olmadı. Aksine sevilmeyen biri oldu. Yaptıkları, gerçekler ortaya çıktıkça fark edildi.

Hitler kazansaydı gene aynısı olurdu.

Kanıtlar kitaplarda yazıyor. Alıp okuyabilirsin. Üzülmesi gereken bir durum varsa kendi fikrini savunmak adına gerçekleri hiçe saymandır...

Dikkat çekmek için yanlış konu...

Stalin iyi miydi? Hmm. Tamam hocam anladım (!) tarihteki 3 büyüğün mezarını açtırmıştı hatırlıyorsun değil mi? Biri Timur'du diğerlerini hatırlamıyorum. Hepsinin mezarındada mezarımı açana lanetim üzerine olsun diyordu. Kendi kızı anlatıyor. Tabi siz kendi tarihinize inanmaya devam edin.

Savaşı stalin kazandı ama kahraman olmadı. Aksine sevilmeyen biri oldu. Yaptıkları, gerçekler ortaya çıktıkça fark edildi.

Kanıtlar kitaplarda yazıyor. Alıp okuyabilirsin. Üzülmesi gereken bir durum varsa kendi fikrini savunmak adına gerçekleri hiçe saymandır...

Savaşı Stalin kazandı ama kahraman olmadı. Aksine sevilmeyen biri oldu. Yaptıkları, gerçekler ortaya çıktıkça fark edildi.

Savaşı Stalin kazanmadı, Stalin kaybetti. Savaşı Amerika ve İngiltere'nin müttefikleri kazandı. Stalin'e oyalanması için oyuncak verildi sadece. Sevilmemesinin nedenlerinden birisi Doğu Almanya'yı berbat yönetmesi ve insanların Batı Almanya'ya kaçması.

Kendin bana somut bir kanıt bile sunamıyorsun, işe duygularını karıştıran kişi sensin. Ben ortaya duygularımı karıştırmadan bakıyorum. Profil fotoğrafım da bir general bulunduğu için bu söylemleri yapman aşırı kötü bir sarraf olduğunu gösteriyor. Sende kurt var, milliyetçi misin ?

Daha fazla konuya cevap yazmayacağım, umarım araştıracağınız yer Wikipedia olsa bile bir şeyleri araştırırsınız ve aydınlığa ulaşırsınız. Sadece bildiğinizi okumak çok kötü bir şey. Keşke elimden bir şey gelseydi. İyi sabahlar ve sosyaller.

Stalin iyi miydi? Hmm. Tamam hocam anladım (!) tarihteki 3 büyüğün mezarını açtırmıştı hatırlıyorsun değil mi? Biri Timur'du diğerlerini hatırlamıyorum. Hepsinin mezarındada mezarımı açana lanetim üzerine olsun diyordu. Kendi kızı anlatıyor. Tabi siz kendi tarihinize inanmaya devam edin.
Ben Stalin iyi bir adamdı diye nerede yazdım? Gösterir misin?

Savaş sonu kahraman ilan edildiğini ve savaş sonrası gerçeklerin yazıldığını, ortaya çıktığını yazdım. Kitaplarda bu gerçekliklerin büyük kısmı iğrenç ve kepazelik ile dolu olduğunu biliyorsunuz.

Ki okuduğunuz belli ama anladığınızdan emin değilim. Anlamış olsaydınız böyle bir yorumda bulunmazdınız.

Ben stalin iyi bir adamdı diye nerede yazdım? Gösterir misin?

Savaş sonu kahraman ilan edildiğini ve savaş sonrası gerçeklerin yazıldığını, ortaya çıktığını yazdım. Kitaplarda bu gerçekliklerin büyük kısmı iğrenç ve kepazelik ile dolu olduğunu biliyorsunuz.

Ki okuduğunuz belli ama anladığınızdan emin değilim. Anlamış olsaydınız böyle bir yorumda bulunmazdınız.

Yav ben şeye ithafen dedim. Savaş sonrası gerçekler dedin ya. Stalini övdün sandım :D
övmediysen sorun yok. Zamanında kardeşlerimizi. Azerbaycan türklerini istemişti ismet inönü'den.
Yani bu zaten 1. faul.

Geri
Yukarı