Hitler neden kaybetti?

Hayır girmezlerdi.
Yapmaca mı bilmiyorum ama:
1619689390693.png
Almanların işgal planlarını kanıtladığını söyleyen belgeler var diyorlardı.

Yapmaca mı bilmiyorum ama:Eki Görüntüle 997948almanların işgal planlarını kanıtladığını söyleyen belgeler var diyorlardı.

Gertrud operasyonu. "Sözde" Türkiye'yi ele geçirme operasyonu. Bu operasyonun varlığı hiçbir zaman kanıtlanmadı. Söylenene göre, komutanlar Hitler'e Türkiye'yi işgal etme planı sunmuş. Hitler ise bunu reddetmiş. Fakat bu sadece bir söylenti, bir gerçeklik taşımıyor.

Gertrud operasyonu. "sözde" Türkiye'yi ele geçirme operasyonu. Bu operasyonun varlığı hiçbir zaman kanıtlanmadı. Söylenene göre, komutanlar Hitler'e Türkiye'yi işgal etme planı sunmuş. Hitler ise bunu reddetmiş. Fakat bu sadece bir söylenti, bir gerçeklik taşımıyor.
Dediğim gibi emin değildim :D Sağolun hocam öğrenmiş olduk

Gertrud operasyonu. "sözde" Türkiye'yi ele geçirme operasyonu. Bu operasyonun varlığı hiçbir zaman kanıtlanmadı. Söylenene göre, komutanlar Hitler'e Türkiye'yi işgal etme planı sunmuş. Hitler ise bunu reddetmiş. Fakat bu sadece bir söylenti, bir gerçeklik taşımıyor.

Çanakkale gibi olurdu muhtemelen.

Çanakkale gibi olurdu muhtemelen.
Dünyanın en büyük ağır sanayisine sahip bir devlet ile savaştan çıkmış ve hiçbir gücü olmayan Türkiye'nin savaşabileceğini sanmıyorum. Adamlar kapıya dünyanın en iyi tanklarıyla ve uçaklarıyla dayandığı zaman, kimsenin bir şey yapabileceğini sanmam.

İngiltere'yi işgal ettikden sonra sovyetlere saldırsaydı ve kış olmasına rağmen geri çekilmeme konusunda bu kadar ısrar etmeseydi belki şu an bambaşka bir şey konuşuyor olurduk.

Sİzce kazanabilir miydik? Daha ne adam gibi panzerimiz ne uçağımız bulunurken mi?
Eki Görüntüle 997960

1550596038_-26-turcija.jpg
panter1.jpg

Sizce hocam ? Uçaklar zaten Almanya'dan alınıyordu.

İngiltere'yi işgal ettikden sonra sovyetlere saldırsaydı ve kış olmasına rağmen geri çekilmeme konusunda bu kadar ısrar etmeseydi belki şu an bambaşka bir şey konuşuyor olurduk.

İngiltere ile savaşılmamasının sebebi, her zaman potansiyel bir barış talebi beklemesiydi. Dunkirk gibi olayların yaşanma sebebi de, olası bir barış durumunda bunlar göze batmasın diye.

Yeni konular

Geri
Yukarı