Hızım 35 Mbps 10 Mbps üzerine çıkmıyor

razaki

Hectopat
Merhabalar. 35 Mbit hız kullanmaktayım. Bugün itibariyle Windows 10A geçtim. Fakat Speedtest yaparken 10Mbit üstüne çıkmıyor. Wi-Fi ile 35 Mbit hızımı alabiliyorum. Ancak kablolu bağlantı da alamıyorum. Sebebi ve çözümü nedir? İyi forumlar

Anakartınızın sitesinden LAN sürücülerini kurmayı deneyebilirsiniz.

Merhabalar. 35 Mbit hız kullanmaktayım. Bugün itibariyle Windows 10A geçtim. Fakat Speedtest yaparken 10Mbit üstüne çıkmıyor. Wi-Fi ile 35 Mbit hızımı alabiliyorum. Ancak kablolu bağlantı da alamıyorum. Sebebi ve çözümü nedir? İyi forumlar

Windows bant genişliği sınırı kullanmakta. Bant genişliği sınırını devre dışı bırakırsanız bilgisayarınıza gelen internet daha fazla olacakatır.

Merhaba. Bunu nasıl yapacağım.

Öncelikle klavyenizdeki Windows ve R tuşlarına aynı anda basın, çıkan penceredeki yazı kutusuna gpedit.msc yazın ve Enter tuşuna basın.
Çıkan ekranda, Yönetim Şablonları > Ağ > QoS Paket Zamanlayıcı, yolunu takip edin.
Sağ taraftaki panelde Ayrılabilir Bant Genişliğini Sınırla seçeneğine çift tıklayın.
Çıkan pencerenin alt tarafındaki Seçenekler panelindeki "Bant genişliği sınırı" seçeneğinin yanındaki rakamı 0 yapın. Uygula ve Tamam butonlarına tıklayın.

Merhaba. Dediklerinizi harfiyen uyguladım fakat sonuç alamadım. Ağ bağdaştırıcılardan ethernet durumuna baktığımda 10 mb/sn görünüyor hala ve speedtestte hızım hala düşük kablolu bağlantıda.

Win10'da hız düşüyor zaten sebebi arka planda bir sürü işlem yapması. O kadar çok servis falan var ki hepsi internet kullanıyor. Arka da download yapıyor mu Update yapıyor mu kontrol edin daha sonra ethernet kartınızın en güncel sürücülerini kurun.

Win10'da hız düşüyor zaten sebebi arka planda bir sürü işlem yapması. O kadar çok servis falan var ki hepsi internet kullanıyor. Arka da download yapıyor mu Update yapıyor mu kontrol edin daha sonra ethernet kartınızın en güncel sürücülerini kurun.
Aynı sorunu bende yaşıyorum ve normalde internetim 24 ken 10 alabiliyorum nasıl düzelticem bunu forum forum dolaştım herşeyi yaptım olmadı

Geri
Yukarı