Hobileriniz neler?

Türkiye de yaşayıp hobilerine vakit ayıran insanlara helal olsun. Benim hobim işten gelince oyun oynamak.

Hocam imkan olsa neler neler yapılır da gerçekten şu ülkenin gençlerine çok yazık. Kafa var ama para yok. Parası olan kesimin çoğunun da entelektüel zevki yok. Üstüne bir de her şey çok pahalı. Ben 2 sene önce fransız bir yarışçı abimizden ultegra setli Bianchi slr 500 aldım. 3500 TL'ye aldım, satıp yükselteyim dedim fiyatları görünce aklım uçtu dandik tourney bisiklet 8 10 bin lira. Teleskop alayım diyorum ortalaması 3 bin lira. RC araçları, dronelardan bahsetmiyorum bile. Bir yaştan sonra da hayat mücadelesi başlıyor.

Euro, bulgar levası, Ukrayna grivnası ve Türk lirası para koleksiyonu yaptım. Bilimle alakalı araştırmalar ve makaleler okuyorum. Tarihi ve doğal yerleri geziyorum. Yürüyüş ve bisiklet sürmek gibi aktivitelerde arada yapıyorum. İmkan ve zaman oldukça yapmaya devam ederim.

Euro, bulgar levası, Ukrayna grivnası ve Türk lirası para koleksiyonu yaptım. Bilimle alakalı araştırmalar ve makaleler okuyorum. Tarihi ve doğal yerleri geziyorum. Yürüyüş ve bisiklet sürmek gibi aktivitelerde arada yapıyorum. İmkan ve zaman oldukça yapmaya devam ederim.
Hocam bende sizin yaptıklarınızı hep yapmak istedim. Gezmek. Ülkenin güzelliklerini görmek..

Merhaba. Hobi hayatın bir parçası. Satranç, Futbol, Voleybol, Basketbol, resim yapmak gibi şeyler hobilerimizdir. Ben başlayacağım. 7-8 yıldır (8 yaşından beri) Satranç oynuyorum. Arada profesyonel oldum bayağı turnuvalara gittim ama yaşıma göre (16) biraz kötü oynuyorum tabii bunu zevkine yaptığım için üzülmüyorum. Başka bir hobimde akvaryum. Balıklara yem vermek, yeni malzemeler almak gibi gibi kısaca akvaryum hobisi ile uğraşıyorum. Şimdi sorularımı yanıtlamanızı rica ediyorum:

1) Hobiniz için para harcamayı mantıklı buluyor musunuz? Futbol topu, o hobinin kursu, malzemeler vb.

2) Hobinizi kaç yıldır yapıyorsunuz?

Hobiniz eğer yoksa;
Neyi hobi edinmek isterdiniz, istiyorsunuz?

Hobim bilgisayar hatta daha çok teklonojinin her dalı denilebilir. Zaten istemedende olsa para harcıyorum (elektrik faturası falan :D)
Doğduğumdan beri, hatta kendimi bildiğimden beri bu hobimle uğraşıyorum.

Hocam bende sizin yaptıklarınızı hep yapmak istedim. Gezmek. Ülkenin güzelliklerini görmek.

Küçüklükten beri geziyorum. Bazen otostop, bazen blablacar, aile ile gezmek, tur vs. kovalarım. Öğrenci olduğum için gariban gözüyle bakılıyosun ve sana verilen desteği vs. kullanabiliyorsun.

Geri
Yukarı