HOI 4 Fransa'yı almak için taktik

Henry Ford

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
1650 Super, Ryzen 3 3100
Nazi Almanya'sı ile Fransa sınırlarına 5 milyon asker dizdim. Hepsinin başında komutan var ve komutanların başında maraşeller var. Bölgeye yaklaşık 5000 adet ağır avcı ve taktik bombardıman uçağı gönderdim ancak gene de Fransa'yı alamıyorum. Fransa'yı almam için taktik var mı?

Genelde Polonya'yı almıyorum. Genelde Çekoslavakya'dan almaya başlıyorum. Sonradan Sadece Romanya kalıyor. SSCB ile ittifak olduğum için SSCB Polonya'yı otomatik olarak bana veriyor. Sonradan Fransa ile savaşmak zorunda kalıyorum çünkü her yeri İngiltere koruyor. Nereye saldırsam İngiltere engeli çıkıyor karşıma. Aşırı çıkmaza giriyorum.
Çekoslovakyayı justify ile almıyorsun demi?

Macaristan ve Romanya'yı ittifakınıza kattıktan sonra ıntegrate war economies yaparak kuklanız yapabilirsiniz yani ele geçirmek için uğraşmanıza gerek yok. Lütfen Murat abi GF'den HOI4 izlemeyin çünkü öğrenemezsiniz. En son HOI4 videolarını izlediğimde adam akıllı bir şey bildiği yoktu ve hile yaparak oynuyordu. 39 yılında Almanya ile 5 milyon orduya nasıl ulaştınız merak ediyorum. Sadece tüfek basarak açığı kapattınız herhalde. Bir de manpower gökten yağmıyor ya.

Macaristan ve Romanya'yı ittifakınıza kattıktan sonra ıntegrate war economies yaparak kuklanız yapabilirsiniz yani ele geçirmek için uğraşmanıza gerek yok. Lütfen Murat abi GF'den HOI4 izlemeyin çünkü öğrenemezsiniz. En son HOI4 videolarını izlediğimde adam akıllı bir şey bildiği yoktu ve hile yaparak oynuyordu. 39 yılında Almanya ile 5 milyon orduya nasıl ulaştınız merak ediyorum. Sadece tüfek basarak açığı kapattınız herhalde. Bir de manpower gökten yağmıyor ya.

Hocam 4 milyon insan gücü duruyordu daha. 5M asker fazla zorlamadı aslında hemen yapılıyor.

Bir focus var oradan Hollanda Belçika'ya wargoal veriyor oradan direk onları kesip yukarıdan girmen gerekli yoksa çok kayıp verirsin 40cw super heavy falan lazım o sınırı delmek için.

Fransa o Alman sınırını namusu gibi koruyor, oradan ekmek çıkmaz sana. "Around Maginot" diye bir focus var, onu yapınca Belçika, Hollanda ve Lüksemburg'a savaş açabiliyorsun. Belçika topraklarından Fransa'ya saldır, g** gibi kalıyorlar.

Fransa o Alman sınırını namusu gibi koruyor, oradan ekmek çıkmaz sana. "Around Maginot" diye bir focus var, onu yapınca Belçika, Hollanda ve Lüksemburg'a savaş açabiliyorsun. Belçika topraklarından Fransa'ya saldır, g** gibi kalıyorlar.

Bunu daha dün fark ettim hocam. Şu an İngiltere'ye nasıl saldıracağımız düşünüyorum çünkü sadece 4 tane donanmam var ama İngiliz Kanalına bir sürü taktik bombardıman gönderdim bütün gemileri vuruyorlar genel olarak.

Geri
Yukarı