HOI 4 Tavsiyeleri

Almanya yeni başlayanlar için daha iyi olur. Odak ağacı daha anlaşılır (değişti mi bilmiyorum birkaç aydır girmiyorum), doktrin olarak "Neye gitsem?" diye düşünmek zorun değilsin :) Ekonomisi mükemmel. Hem en başta, hem gelişince. 1-2 yıla ekonomiyi çok iyi yükseltebilirsin. Defalarca oynadım sıkılmadan.

Almanya ile iyice deneyim kazandıktan sonra Sovyet geç. Biraz daha karmaşık ama çok güçlü bir ekonomi ve insan gücü var. Askerleri güçlü.

Ondan sonra Fransa oyna. Onda da Almanya ile savaşacağın için zevkli olur.

Bunlarla oynadıktan sonra (en az 150+ saat falan olmuştum muhtemelen) ABD ya da İngiltere gir.

En son artık iyice bilgilenmiş olursun. Ne nerede olmalı, hangi birim neye karşı güçlü gibi detaylar oturur. Ondan sonra Türkiye, Romanya, İran, Hindistan, Çin Japonya, Mançurya gibi devletlerle oyna (Çin bölgesinde bulunan ülkeler için Tiger DLC'sini satın almanı öneririm. Yoksa zevk alamazsın. Odak ağaçları aynı kalır değersiz ülkelerle).

Ha tabi benim gibi Türkiye ile oynayıp öğrenmeye çalışıp 50. saatlerde "Aaaa Sovyet çöktü" diyebilirsin. Sana kalmış.

Oyun içi direk tavsiye olarak rehberler izle. DLC satın al. Daha fazla detay olacak ama rahatlatır bir nebze.

Donanmayı nasıl anlayacak? Donanma en zor şeylerden birisi.
En zor şey dediğin İsveç, Almanya gibi güçlü ama az gemisi olanlar için. A.B.D'nin oyun ortalarında yılda 10 battleship basacak gücü olduğunu düşünüyorum. Donanmasını toplayıp düşmanın olduğu tarafa götürmekten başka yapması gereken bir şey yok. Ha, bir de hava desteği vermeli.

En zor şey dediğin İsveç, Almanya gibi güçlü ama az gemisi olanlar için. A.B.D'nin oyun ortalarında yılda 10 battleship basacak gücü olduğunu düşünüyorum. Donanmasını toplayıp düşmanın olduğu tarafa götürmekten başka yapması gereken bir şey yok. Ha, bir de hava desteği vermeli.
Japonya ile savaşa girdiği zaman öyle olmuyor. Japonya tekte alır.

EKLEME: Almanya oynarken Fransa'ya kendi sınırından saldırma, o dağlara gömerler seni. Belçika ve Hollanda üzerinden Fransa'ya gir
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İstemsizce bu video geldi aklıma

Geri
Yukarı