Çözüldü HOI4 0xc00007b hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Elluin Wynmenor

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar normalde oyuna giremiyorum Steam'den. Oyun dosyasının Exe'sinden girmeye çalışınca da bu hatayı alıyorum procces monitör ile paylaşayım dedim belki çözüm olur diye. Yardımlarınızı bekliyorum.

Çözüm
C:\Windows\System32\D3DX9_43.dll

Bunu silip bunu kurun.

Olmazsa yeni rapor paylaşın.
C:\Users\EXPER\Documents\Paradox Interactive\Hearts of Iron IV\crashes\hoi4_20201201_122121\minidump.dmp

Buradaki dosyaları paylaşabilir misiniz?

Kusura bakmayın anca atabildim.

Avast'ı kaldırmamışsınız, hala arka planda çalışıyor. AVG varsa o da olabilir. Kaldırdığınızdan emin olun, sonra Windows'u son sürüme güncelleyin. Yine açılmazsa üstte belirtilen dosyayı paylaşın.

Hocam AVG diye bir şey bulamadım program kaldırdan. Tam olarak hangi uygulamadan bahsediyorsunuz ve nereden kaldırabilirim?

O şimdilik kalsın bakalım. Dahili ve harici ekran kartınızın sürücülerini (önce harici) DDU ile kaldırıp güncelleyin.

O şimdilik kalsın bakalım. Dahili ve harici ekran kartınızın sürücülerini (önce harici) DDU ile kaldırıp güncelleyin.

Artık çözüme gerek kalmadı hocam sağ olun herkese yardımları için. Arkadaşın bilgisayarı için uğraşıyorduk. Bilgisayar bendeymiş gibi yazıyordum. Böyle bir şeyi söyleyince korkup vazgeçti. Laf anlatamadım korktuğu şey ekran kartının yanmasıymış :D. Geç cevap vermemin sebebi de ondan bu işlemleri yapıp bana atmasını istiyordum. Bende sizinle paylaşıyordum. Neyse tekrardan teşekkürler herkese. Rahatsızlık verdiğim için kusura bakmayın. Konu kapanabilir.

Artı -1 Eksi
Korkmasına gerek yok aslında. Sorunun dahili grafik biriminde olduğuna eminim, dediğim işlem de sorunu çözecektir. Bu kadar süredir bu işlerle uğraşıyorum, sürücü güncelledi diye kartı yananı da görmedim hiç. Belirteyim.

C:\Windows\System32\msvcp140.dll kaldırın ve aşağıdakileri kurun. Tabii @Bora Dere hocamın dediklerine ek olarak bunları belirttim bu arada. Asıl sorunu kendisi belirtmiş.

C:\Windows\System32\msvcp140.dll kaldırın ve aşağıdakileri kurun. Tabii @Bora Dere hocamın dediklerine ek olarak bunları belirttim bu arada. Asıl sorunu kendisi belirtmiş.

Size de teşekkürler.

Korkmasına gerek yok aslında. Sorunun dahili grafik biriminde olduğuna eminim, dediğim işlem de sorunu çözecektir. Bu kadar süredir bu işlerle uğraşıyorum, sürücü güncelledi diye kartı yananı da görmedim hiç. Belirteyim.

Anlıyorum hocam çok sağ olun. Ama bilgisayar bana ait olmadığı için bir şey yapamayacağım. Korkuyor çünkü.

Yeni konular

Geri
Yukarı