HOI4 Türkiye ile oynarken sovyet nasıl yenilir?

182198

Kilopat
Ben Türkiye ile Arap yarımadasını ve İran'ı alana kadar Alman Sovyet'e yeniliyor, ben de kafkaslardan Sovyet'i itemiyorum. Yardımcı olabilecek var mı? Sovyet savaşında ne kullanılmalı (piyade, light tank ya da başka bir şey)?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben Türkiye ile Arap yarımadasını ve İran'ı alana kadar Alman Sovyet'e yeniliyor, ben de kafkaslardan Sovyet'i itemiyorum. Yardımcı olabilecek var mı? Sovyet savaşında ne kullanılmalı (piyade, light tank ya da başka bir şey)?
Çıkartma at. Kafkaslar dağlık bölge olduğu için itmen çok zor. Romanya'ya saldırıp oradan Sovyetlere saldırabilirsin.

Medium Tank kullanın. Med basın bolca, 40 with hale gelecek şekilde 2 sıra motorized 2 sıra tank basın. Orijinal modda oynuyorsanız Armor Effort adında tank araştırma süresini bir sürelik kısaltan bir focus var. Onu alın. Yok Agora RP falan oynuyorsanız focuslardan daha kısa sürede alırsınız zaten İran'ı.

Arkadaşın dediği gibi çıkarmada atabilirsiniz, zaten Sovyet'in aman aman bir donanması yok var olanı da Karadeniz'de kullanmıyor. Dolayısıyla rahat çıkarma atabilirsiniz.

@381258

Türkiye oynarken 40 width med basacak sanayiyi nasıl bulacağız? Ben oynarken topa tüfeğe ancak yetiyor :D

Alman 42'ye kadar dayanır. Focus bonuslarıyla beraber tankı 39'da açarsın. 3 senede baya tank basarsın, yani 1500 tane falan :D. 3 tane tank bile hava üstünlüğünü alırsan fena işler yapar.

@381258

Hocam sorun orada zaten. Tank bassam uçak basamıyorum, uçak bassam tank sayım kayda değer bir rakama geldiğinde crash yiyorum.

@381258

Hocam sorun orada zaten. Tank bassam uçak basamıyorum, uçak bassam tank sayım kayda değer bir rakama geldiğinde crash yiyorum.

Bunu normal modda çözemezsiniz ama Agora RP gibi modlarda çözebilirsiniz aslında. Bulgaristan,Yunanistan,Yugoslavya,Irak,Arabistan ve İran'ı alınca elinize iyi sivil ve askeri fabrika geçiyor zaten. 39'da bunları alırsanız 42'ye kadar 3 sene rahat basarsınız.

Geri
Yukarı